Çalışan Kadınlar İçin Klasik Stil Önerileri

Şimdi klasik stil aslında hepiniz biliyorsunuz yani genel hatlarıyla bir kombin yapmak isterseniz klasik kombin yapabilirsiniz elbette ama bu kimler için uygundur, kimler kullanmalı, kimler kendine göredeğiştirmeli birazcık ondan bahsetmek istiyorum. Öncelikle kendinden emin sofistike böyle yüksek kademeli rütbeli olabilir veya ofis ortamında çalışan insanlar için uygundur. Yani az da holding ofis diyebileceğimiz yerlerde kullanmanız gerekir. Çünkü genellikle ince topuklar yüksek topuklar giymeniz gerekebilir bu sitille tabikii şartdeğil ama bu da bunun bir unsuru.

Çünkü klasik stilde feminen bir unsur yok. Stili uygularken dümdüz bir giyim düşünün erkeklere girebileceğiniz bütün parçalardan düşünün, mesela beylik bir tişört bir trençkot ve altına bir jean pantolon mesela, düşünün bunu bir erkek bile giyebilirdeğil mi? O zaman işte maskülenliğe kayabilir? Bu yaptığınızdeğil ama altında bir stil eklerseniz yine klasikleri korursunuz ama feminenliğide yansıtırsınız.

Bir klasik sitil oluşturmak istiyorum ama biraz daha femine gözükmek istiyorum derseniz, aksesuarlarınızla bunu yaratabilirsiniz.dediğim gibi yine ayakkabı olabilir. Küçük bir file ekleyebilirsiniz veya güzel bir güneş gözlüğü güzel bir kemer bunlarla veya bir şalla klasik stili kendi stilinizi elde edebilirsiniz. Şimdi bunu girmemin nedenini bilmiyorum ama yeri gelmişken söylemek istedim bir kere klasik stilin anahtar kelimelerinden biri zamansız olması.

Çalışan Kadınlar İçin Klasik Stil Önerileri Resimleri
Yani siz seneler önce aldığımız bir trençkotu seneler sonra giyebiliyorsanız evet doğru seçim yapmışsınız ve klasik bir parça olduğu içinde dolabınız da zamansız bir yatırım yapmışsınızdemek oluyor. Bütün kombinlerini oluştururken bütün parçalarınızı özellikle bu şekilde zamansız seçmeniz çok önemli, zaman da bunu seçerkende kumaş kalitelerine, markasına, kalitesine bakmanızı tavsiye ederim. Şimdi normalde herhangi bir stilde çok markalar konuşmaz. Minimalist, masküllen, klasik haricinde nereden kıyafetleri aldığınız aslında önemli değildir ama tekstilde biraz markalar konuşur arkadaşlar, yani oturduğunuz semtiniz işte ne bileyim giydiğiniz şeyler kendi ürütmeniz bu klasik stilde çok önemli bir yer alır insanlar için aslına uygun yani belli bir statüsü olan insanlar için veya bir gelecek vadeden bir statüde olan bir insan için uygundur.

Tabiki buna uygun olmayan insanlar da klasik giymek isteyebilir. Fakat genel olarak klasik stil birazcık daha işle odaklı olduğu için bunları söylüyorum yoksa kendi sosyal hayatınızda istediğiniz gibi gidebilirsiniz, ama nasıl sinemaya giderken klasik stilde gidilmiyorsa ofise giderken buna göre gidiyorsak işte ofis olunca bir ideal olmuş oluyor. Hedef olmuş oluyor ve gelecektede belli bir rütbe kazanmanız gerekiyor gibi bir durum oluşuyor. Bu yolda izlemeniz gereken stilin mutlaka klasik olması lazım.

Dolabınıza bu bahsedeceğim bu yazının içerisinde bahsettiğim şeyleri mutlaka ekleyin ve kıyafetlerin dediğim gibi kalitesi konuşsun. Kişinin makyajı saçı konuşmaz, bunları geri plana alıyoruz. Kişinin kendisi ve giydiği şeylerin kalitesi konuşması lazım. Yani giydikleriniz tabii ki sizin önünüze geçmesin ama giydiğinizde insanları etkileyebiliyor olmanız lazım. Çünkü klasik stil birazcık daha dediğim gibi yine konu rütbeye bağlanıyor. Rütbe olduğu için birilerine hitap ettiğiniz için ya bir müşteriye ya bir üst segmentteki insana ya alt kadrodaki insanlara hitap ettiğiniz için genellikle giydiğiniz şeyin sizi tamamlaması lazım.

Aynı zamanda klasik olduğumuz içinde saç ve makyajında geri planda kalması lazım, derli toplu saçlar kullanmanızı öneririm. Eğerki açık bırakıyorsunuz da düzenli dalgalar veya dümdüz saçlar kullanmanızı tavsiye ederim. Herhangi bir karışıklığı kaldıramayacak bir stil.

Birincisi takımlar mutlaka olmalı bir ceket, pantolon veya ceket etek takım en az 4 tane veya 5 tane haftanın her günü giyebileceğiniz her gün toplantımız olabilir ve sürekli aynı şeyi giymek isteyebilirsiniz. 5 tane takımımız mutlaka mutlaka olsun çünkü klasik stilin vazgeçilmezlerinden bir tanesi aynı zamanda artık sosyal hayatınızda kullanabileceğiniz şeyler mutlaka tamamlamanız lazım beylikler çünkü sadece biliyorsunuz tişörtlerden ibaret değil.

Beylik gömleklerde mavi gömlek mesela beyaz gömlek bunlar kesinlikle olmalı, çizgili tişörtler ve çizgili gömlekler kullanabilirsiniz. Bunlar hem biraz daha hareket katacaktır hemde kapsül olduğu için sizin gardırobunuza uyum sağlayacaktır. Bunlar mutlaka bulunmalı. Mutlaka, mutlaka kalem elbiseler veya işte böyle kalem ama dizüstü olabilir. Azıcık yani şirketinizin elverdiği şekilde tabiki diz üstüne giymek istiyorsanız mutlaka kalem siyah bir elbise olmalı ve jile elbiseler, yani sizin üzerinize ceket giyip aynı zamanda işte ceketinizle giyebileceğiniz trençkotunuzla giyebileceğiniz dolabınızda mutlaka bu elbiseler bulunmalı.

Ve bu elbiselerinde tabiki klasik stil içerisinde renkler var ama kırmızı toprak tonları siyah beyaz işte mavi lacivert gibi renklerden olmasını tavsiye ederim. Çünkü çok renk içeren bir stil değildir.

Dokular olarak neler kullanabilirsiniz ve iddianızı nasıl yansıtabilirsiniz?

Evet bu stilde dekolte yansıtmamalısınız? Dekolte bu stilinin parçası değil bu stilde olabildiğince dokularla vuruş yapabilirsiniz. Ne demeye çalışıyorum mesela bir saten kullanabilirsiniz. Saten ip askılı bir bluz kullanabilirsiniz, ya da saten bir etek kullanabilirsiniz. Saten bir elbise kullanabilirsiniz veya twit gibi dokular kullanabilirsiniz. Klasik stilin vazgeçilmezleri o şanel dokularından bahsediyorum ve blazir ceket kullanabilirsiniz. Herhangi bir çanta aksesuar da kullanabilirsiniz.

Dediğim gibi oynamak istediğiniz yerleri, aksesuarlarınız yansıtsın. Yani belki bir kolye ve küpe ile çantayı, ayakkabıyı da bunlarla kendisini yansıtmanızı öneririm.

Kendi stilinize bunu bağdaştırarak şirket ortamında ikende rahat hissetmeyi yakalayabilirsiniz. Risk içermiyor bu sitil yani hem renk konusunda çok fazla detay ve risk içermeyen bir stil hemde kalıplar konusunda yani vücuda çok oturan ve saran böyle sizi rahatsız edecek seviyede şeyler giymenize gerek yok. Olabildiğince sizi iyi gösterecek ama vücudunuzu da iyi gösterecek. Fakat ön plana çıkarmayacak şekilde giyinmelisiniz.

Trendleri düşünürsek palazzo pantolonlar ekleyebilirsiniz. Bunları ip askılı mesela saten dediğimiz buluzlarla kombinleyebilirsiniz. Dantel kullanabilirsiniz.

Bu arada stil ile inanılmaz yakışacaktır. Eğer ki bir desen kullanmak istiyorsanız da olabildiğince görmedik desenler kullanmanızı tavsiye ederim. Çünkü çiçek çiçekli desenler aslında bu stilin çok da favori olduğu desenler değiller ve desen demişkende desen kullanmanızı evet tavsiye ederim. Neden derseniz çok yalın ve düz bir stil ve birazcık hareket getirmek istiyorsanız kendi kişiliğinizi yansıtmak istiyorsanız bunu desenlerle vurabilirsiniz. Puantiye desenleri mesela kullanabilirsiniz. Bunlar sizin stilinizin vazgeçilmezi olacaklar.

Bu stil için az karizma gerekli kalitede gerekli derken neden bahsediyorum?

Şimdi bu stil birazcık daha kişiyi böyle geri plana atabilecek yaşlı gösterebilecek olgun gösterebilecek midir? Bu önemli birazcık daha kemikli yapılar da mesela çok iyi duracaktır. Uzun olmanıza gerek yok ama minyon olup kemikleri belli olan kemiksi yapıları belli olan kişide çok iyi durabilir. Bu yüzden birazcık daha böyle çekicilikden bahsediyorum yani illa 90 60 90 işte altın orandan bahsetmiyorum demek istediğim bu değil biraz daha dikkat çekici bir tip seni ve yine kemikli bir vücuda sahip iseniz sizde bu karizma da çok iyi durabilir bu stil. Çünkü biraz balık etli vücutlar da biraz daha vamp durabilir. Çünkü stil bir kalem etek giyersiniz vamp mesela bunu istemiyoruz klasik stilde o yüzden bunlara dikkat ederek esprili seçmeniz önemli bunda vücudunuzunda bir payı olduğunu unutmamanızı tavsiye ederim.

Yorum Yaz