BENGÜ AKSOYOĞLU DİZDAR

Farklı tasarımları, dinamik yaklaşımları ve eşsiz çizgilere sahip parçaları ile yeni bir isim, üstelik yepyeni fikirleriyle f karşımızda. DIZA GABO markasının yaratıcısı Bengü Aksoyoğlu Dizdar organik Türk pamuğundan, kadınsı, konforlu ve sıra dışı yeni koleksiyonuyla yaz aylarının tüm sıcak günlerine hazır… Röportaj Mukaddes Kaya Güney DIZA GABO markası ne zaman ve nasıl doğdu? DIZA GABO,yılında bir ‘leisurewear’ markası olarak doğdu. İş ve sosyal hayatımız dışında kendimizle ve ailemizle geçirdiğimiz özel zamanlar için tasarlandı, bu nedenle de özellikle yaz grubumuz ilk günden beri koleksiyonumuzun bir parçası. yaz sezonunda DIZA GABO ‘Beachwear’ koleksiyonunda hangi parçalar öne çıkıyor? Yaz grubu koleksiyonumuza, %100 organik havlu cover-up’larımızın (ya da pareolarımızın diyebiliriz) yanı sıra bu sene tarihi desenlerle dans eden yine %100 pamuk kaftanlar ve bu desenleri selamlayan sade, zarif ve klasik kesimli mayolar ekledik. Terra, iğde, deniz kabuğu renklerinden oluşan koleksiyonumuzla çabasız ve zarif kombinler oluşturmak mümkün.

Nelerden ilham alıyorsunuz? Topraktan, köklerimizden, değişen ve sükunetle cesaretini bileyen kadından ilham aldım! Tarihi motiflerle süslenen kaftanları, toprağın kendisini ve renklerini barındıran mayolarımızı yeni cesur dünyayı korkmadan kucaklayan kadın için giyilebilir hale getirmeye çalıştım. Koleksiyonunuz farklı parçalarla bir arada kullanılabilir mi? Aslında koleksiyon kendi içinde birçok kombini yaratmaya elverişli. Ürünlerin renkleri ve ruhları birlikte kullanıma oldukça uygun, ilk aklıma gelen de bu resmi bozmamak. DIZA GABO gündelik hayatta da kullanılabilir mi? Havlu cover-up’larımız ve kaftanlarımız müşterilerimiz tarafından; evde, yazlıkta, plajda, teknede ve benzer birçok yerde kullanıyor. Bu .bizim için çok kıymetli zira kalıplarımızı çıkartırken içinde uzunca zaman geçirmeye elverişli, rahat ve zarif çizgiyi bulmak için çok uğraştık.

DIZA GABO nasıl bir kadına hitap ediyor? Radarımızda kendini seven, cesur ve üretken kadınlar var. Bizim gibi kadınlar yani1 DIZA GABO tasarımları hangi sayfiye yerlerinde giyilebilir? Neresi için çok uygun? O an oraya ait hissetmek ve kendini bulmak yeterli aslında… Amalfi kayalıklarından, Cape Town’un eşsiz sahillerine kadar kendini bütün ve iyi hissettiğin tüm bölgelerde. Portofino’dan Alaçatı’ya kadar her yerde zevkle kullanabilirsiniz!

BENGÜ AKSOYOĞLU DİZDAR Resimleri
BENGÜ AKSOYOĞLU DİZDAR_0.jpgBENGÜ AKSOYOĞLU DİZDAR_5.jpgBENGÜ AKSOYOĞLU DİZDAR_1.jpg

Yorum Yaz