Barcelona Tatil Rehberi

Tsrımlrıyl çok sevdiğimiz Giry Sepin gezdi dolştı ve rotsını bize çevirdi. Notlrı gerçek bir rehber!

İspny, muhteşem doğsı, uçsuz bucksız pljlrı, sıckknlı insnlrı, lezzetli yemekleri ve şhsın münhsır mimrisi ile size keyifli seyht rotlrı sunn çok özel bir ülke. Uzun bir rdn sonr üçüncü kez gittiğim Brcelon ve Sitges’in rdındn ilk kez gittiğim İbiz ve Formenter d gerek doğl güzellikleri gerekse özgürlükçü tvırlrıyl kesinlikle bir kez dh giderim diyeceğim yerler listesine eklendiler.

Nbzı çok yüksek

Brcelon’nın en keyifli ynlrındn biri Snt Sebsti ile bslyip Llevnt Bech ile son buln 5 km’ye ykın shil şeridi. Bu uzun httki pljlr şehrin her yerinden metro ile çok kıs sürede ulşbiliyorsunuz. Myo ve plj hvlulrıyl vgonlrd krşınız çıkn insnlr, denize ulşmdn özgür hissetmenize yrdımcı oln önemli bir yrıntı olrk göze çrpıyor. Klblık turist gruplrındn uzklşbileceğiniz pljlrdn en keyiflileri, mvi byrklı Mr Bell ve hemen ynındki Nov Mr Bell. El Rvl,

El Born, Gothic Qurter şehir merkezindeki görülmesi gereken bölgeler. Bğımsız tsrımcı butiklerinin yer ldığı El Born sokklrındki en güzel dükknlrdn biri oln L Clinique’de ndir bulunn vintge gözlükleri deneyebilir, El Rvl’dki Meson Dvid Restornt’d geleneksel Gliçy mutfğının nefis lezzetlerini mkul fiytlr tdbilir, MACBA etrfındki kfelerde soluklnbilir, Gothic Qurter’d gizemli bir yürüyüşe çıkbilirsiniz. İngiliz tsrımcı J.W. Anderson’l çok frklı bir kimliğe bürünen

Grci’dki festivlde svunck birçok şey bulbilirsiniz.

Ispny’nın en köklü lüks mrklrındn Loewe’nin Psseig de Grci’dki mğzsı, mimrisi ve sunduğu koleksiyonlr bkımındn görülmeye değer. Brcelon moddn uzk bir şehir. Genelde dh “csul” bir stil nlyışı vr. Genç sntçı ve tsrımcılrın, geleneksel büyükleriyle bir rd yşdığı Grci, şehrin belki de en bohem mhllesi. Her yıl Ağustos yınd tüm bölge hlkının ktılımıyl gerçekleşen ve trihi 19.YY’ kdr uznn Fest Mjor de Grci, size ortk çlışmnın ve bir rd olmnın heyecnını sunuyor. Bu heyecnın sonund çok eğlenceli bir prti deneyimini de grntiliyor. Grci hlkı bir y boyunc sokklrını frklı bşlıklr ltınd süslüyor, yemekler, içkiler hzırlıyor. Finl günü en güzel sokk seçildiğinde, cddeler boyunc uzyn klblık mslrd, hemen her köşeden yükselen cnlı müzik eşliğinde dev bir kutlm ypılıyor.

Loewe ’nin vitrinlerinden Giry’ın kdrjıyl ykldığı şehir ilhm lmdn durmycğınız yerlerden. Her zmn herkesin birbirini tnıdğı bir ksbd yşıyormuşsunuz izlenimi veren bu şemte gitmelisiniz.

SITGES

Fntstik hikyelerin meknı

Brcelon’nın güney btısınd yer ln Sitges’e shil şeridini izleyebileceğiniz trenle yrım stte ulşıyorsunuz. Ağustos yının 3. hftsınd ypıln Fiest Myor Sitges tüm ksbyı içine ln büyük bir prtiye dönüşüyor.

L Cson’dn pmuk ve keten ğırlıklı gömlek ve pntolonlrı deneyebilirsiniz. Dünynın bir numrlı fntstik filmler festivli olrk öne çıkrıln SITGES -Festivl Interncionl de Cinem Fntstic de Ctluny ise ksbnın uluslrrsı bilinirliğini rtırn önemli bir etkinlik. Sitges bir gün bile ols görülmeye değer.

SEYAHAT

Çılgın gece hytıyl kıllrd yer eden İbiz, hlen bozulmmış doğsıyl tekrr gidilecekler listesine girmeyi bşrdı. Popüler gece kulüplerindeki prtiler dnın turistik yüzü hlini lmış. Frklı bir mekn deneyimi için yeni çıln Hert gidilebilecek yerler rsınd. Adnın sıl heyecnlndığım kısmı doğl güzellikleriydi. Old Town’un güneyinde kln Ply Es Cvllet uzun beyz kumsllrı ve berrk suyuyl oldukç etkileyiciydi. Şezlonglrdn ve müzikten uzk dh skin bir gün için Es Cvllet’in diğer trfın yni Ls Slins’ doğru yürüdüğünüzde gördüğünüz mnzr krşısınd büyülenmemek elde değildi.

İrili ufklı kylrın rlrınd oluşn minik koylr sdece size özel, tmmen özgür olbileceğiniz lnlr oluşturmuş gibiydi. Günbtımının en güzel nlrın denk gelen dkiklrd ise hytt olduğunuz bir kez dh teşekkür ediyordunuz.

Gün doğrken dnın sonundki fenere yptığım yürüşte Ann dell Russo ile krşılştım.

[gllery ids=""]

Yorum Yaz