Aşkta mutluluğu yakalamanın sırları

Mutlu bir aşk ve mutlu bir evliliğin sırlarını paylaşacağım bu yazımı dikkatle okumanızı öneriyorum. Çünkü her zaman akışına bırakmak iyi bir fikir değildir. Bazen bazı şeylere dikkat etmek gerekir. İşte aşkta mutluluğu yakalamanın sırları! Mutlu bir evliliğin mutlu bir aşk yaşamanın şu kadar ömrü var dense de kesinliği olmayan bu bilgilere aldanmamak gerekiyor. Ya da çoğu zaman evlilik aşkı öldürür cümlesini sık sık duyarız. Bunlara aldırış etmeden mutluluğu yakalamanın sırları hakkında birkaç fikir vermek istiyorum.

Mutluluğu yakalamanın sırrı aslında işbirliği ile olan bir şeydir. Unutmayın aşkınızda mutluluğu yakalamak istiyorsanız işbirliği oluşturmak hem iyi bir sevgili hem de iyi bir takım arkadaşı olmanın yolundan geçer. Her şeyin birbirinize duyduğunuz aşkla halledileceğini de düşünmeyin. Evet, bir kişiyi tüm özellikleri ile sevmeliyiz. Ama unutmamalıyız ki, ilk zamanlarda göz yumduğumuz ya da fark etmediğimiz birçok şey ilerde aşkta mutluluğu yakalama sırrı olayını engeller.

İlk başlarda olan heyecanınızı hiçbir zaman kaçırmamaya özen göstermelisiniz. Aranızdaki o güçlü bağı hiçbir zaman zayıflatmadan güçlü tutmalısınız. Genelde ilişkinin ilerleyen zamanlarında ya da evliliğin ilerleyen dönemlerinde sıkça yaşanan bir sorundur ki erkekler kendilerini işlerine bayanlar ise ev işlerine ya da çocuklarına adarlar. Ve karı koca arasında ki sevgi gittikçe azalarak her şey sorumluluklardan ibaret olmaya başlar. Bu yüzden bu tür olaylara ve şeylere dikkat ederek her zaman baş başa kalmanızı sağlayacak durumlar oluşturun.

Aşkta mutluluğu yakalamanın sırrı konusunda bir diğer madde ise geçmişi sürekli dile getirmemektir. Geçmişte kötü bir olay yaşamış olabilirsiniz. Ama ilişki hala devam ediyorsa bu sorun atlatılmış demektir. Ve bu olayı her ufak olayda hatırlatmak yerine hafızanızdan iyice silin ve dile getirmeyin. Karşı taraf suçlu olabilir.

Bunu onun başına kakmayın. Başına kakmak ve bu olayı ona sürekli hatırlatmak aynı olayın tekrar yaşanmasına sebep olabilir, buna dikkat edin. Gerektiği zaman doğayla iç içe olun. Ufak yürüyüşler, hafta sonu piknikleri ilişkinize iyi gelebilir. Ve zaman buldukça ona değerli olduğunu ve onu önemsediğinizi hissettirin.

 

Yorum Yaz