Dekorasyonun kalbi Paris’te

13-17 Ocak tarihleri arasında Paris’te düzenlenecek olan Paris Salon du Meuble, yarısı ülke dışından olmak üzere yaklaşık 1.500 firmayı ağırlayacak. 190.000 nr’lik bir alana yayılan fuar, üç bölümden oluşuyor. 1418 Ocak tarihleri arasında yine Paris’te yapılacak olan Maison&Objet fuarı ise, ev dekorasyonuna yönelik rekor katılıma ulaşmayı planlıyor.

Dekorasyonla ilgilenenlerin. Ocak ayında olmaları gereken tek yer var: Paris. XXI. yy. m henüz başında, dünyanın dekorasyon üreticileri, aşk, moda ve sanatın kalbinin attığı bu romantik kentte bir araya geliyor. 1.500 gibi yüksek sayıda firmanın katılacağı Paris Salon du Meuble, 50.000 ziyaretçiyi ağırlayacak. Uç bölümde hazırlanan fuarda, N klasik ve çağdaş mobilyaların yanı sıra, “Grand Marche” (büyük pazar) olarak adlandırılan ve klasik ve çağdaş mobilya sektörlerini bir araya getirerek genel döşeme birimlerini ve tamamlayıcı mobilyaları barındıran bir diğer bölüm bulunuyor. Ispanya ise fuarın onur vif konuğu. Fuarın “Le Metropole’ isimli bölümü, çağdaş mobilyalara ayrılmış. Merakla izlenen bu bölümde yeni tasarım ve ürünlere eşlik e, den yeni fikirlere, yeni ihtiyaçlara ve yeni çevrelere ver veriliyor. Bölüm, hareketli bir yaşam sanatını yansıtmanın yanında, geleceğin de temsilcisi. Kültürel ve ticari özelliklerini bir arada barındırırken, sadece modern mobilyaları değil, işlevselliğin öne çıktığı ürünleri de izleme fırsatı sunuyor. Paris Salon du Meuble genç tasarımcıları yüreklendirme görevini de üstlenen bir fuar. Bu sebeple tasarlanan bir diğer birim ise “Design Lab Geleceğin genç tasarımcılarını, okullarını, grafikerlerini ve iç mimarlarını bir araya getiren bu bölüm, ‘La Metropole ün kimliğini ve felsefesini de açıklıyor. “Le Village bölümünde ise estetiğin sürekliliği, teknik yenilikler ve klasik mobilyalar tanıtılıyor.

1418 Ocak tarihlerinde Paris’te düzenlenen bir diğer fuar ise Maison&Objet. Dünyanın özellikle ev aksesuarları konusundaki en büyük yetenekleri beş gün süresince Paris’te bir araya geliyor. Fuar. Philippe Starck’ı yılının tasarımcısı olarak seçiyor. Orijinal fikirleri, özgün felsefesi ve duygusal tarzıyla objelere olan tutkusunu hiçbir zaman yitirmeyen Starck’ın tasarımlarını izlemek mümkün. Dünyanın pek çok yerinden gelen firmaların buluştuğu Maison&Objet, iç mekân dekorasyonundan sofra sanatına, ev tekstilinden obje ve hediyelere kadar ilgi çekici pek çok ürünü keşfedeceğiniz bir organizasyon… Prorrıosalons Organizasyon;

Tel: (0216) 467 4 7 45.

Dekorasyonun kalbi Paris’te Resimleri
ev-dekorasyonu-2015

 

Yorum Yaz