BARBEKÜ MODELLERİ

ATEŞLİ KAPIŞMA

BARBEKÜNÜN MEVSİMİ YOK

DOST MECLİSİNDE DUMANI ÜSTÜNDE LEZZETLER KADAR BEĞENİ TOPLAMAYA ADAY BARBEKÜLER…

YAZI CHARLIE BURTON ve STUART MCGURK FOTOĞRAF MATTHEW BEEDLE

Weber. uzun zmndır hem ızgr, hem de brbekü merklılrının fvori mrklrındn biri. Anck ilk kez. etlerini kısık teşte uzun uzun pişirmek isteyenlere de. hrlı teşte mngl keyfi peşindekilere de hitp eden bir ürünle krşımızd. Özel hv delikleri yvş pişirme, teş yrlyıcı kpk düğmesi ise ısıyı hızl rtırmk için idel. Tbii ynı nd her ikisini de kullnrk size özel ısı yrını d ypbilirsiniz.

Czibe fktörü: Kömürü levlerle buluşturn gzlı teşleyici ile işiniz çok koly.

1743 Euro\ weber.com

Kökeni Jpony’y uznn sermik ‘kmdo’ ocklrı birçok ünlü şefin tercihi. Genellikle fhiş fiytlrd stıln Uzkdoğulu brbekü tipinde Kmdo Joe Bu oyunu bozrım” diyor. Yeni Joe Jr modeli ısıyı sbit tutn Jpon pişirme tekniğinin eşit ısı dğılımı, ykıt verimliliği gibi tüm vntjlrını sunrken, mkul boyutuyl d pun kpıyor. Etini yumuşcık ve sulu sevenleri böyle llım.

Czibe fktörü: Joe Jr’d ısıyı her yemeğin etrfınd eşit olrk dğıtn bir sistem bulunuyor. 464 Euro; kmdojoe.co.uk

Hvlı bir brbekü görmek zor değil, m hiç gerçekten şık olnını görmüş müydünüz?

Cliu Plus belli ki ince zevkler için tsrlnmış. Isı ölçüm sistemi y d elektrikli teşleyici gibi teknolojik özellikleri olms d ltındki ylıtkn yklrl msd çok hoş görüneceği kesin.

Czibe fktörü: Sdece dört prçdn oluşn Cliu Plus’ı temizlemek çocuk işi.

230 Euro; cliu.eu

Kömür teşini hrlmk için kimisi gzete, kimisi frş kullnır. LotusGrilI ise hv üfleyen btrylı bir motor kullnıyor, böylece birkç dkik içinde pişirmeye hzır hle geliyor.

3.7 kilogrmlık ğırlığıyl tşınbilirlik konusund d hiç fen değil.

Czibe fktörü: Gövdesindeki çift ktlı ylıtkn tbk syesinde el ykmıyor.

163 Euro; lotusgrilluk.com

TEST EDİLDİ, ONAYLANDI #5 Gentlemen’s Hrdwre Portble Brbecue Grili

İyi bir brbekünün her zmn zhmetli olmsın gerek yok. Ktlndığınd bir çntnın boyutun denk gelen bu brbekü. doğl ortmınd çıldığınd 400 sntimetrekrelik bir pişirme lnı sunuyor. Bgj tmdn wwönce soğuduğundn emin olmnız yeterli.

Czibe fktörü: Sdece 2 kilogrmlık ğırlığıyl, testimizin en hfifi.

58 Euro; lkelnd.co.uk

PRATİK KULLANIM İÇİN EN İYİSİ

Size y d bn göre değil, globl normlr göre hytın tdını çıkrmyı iyi bilen bir kişi Zfer Günel. 1955 yılınd Zfer Byrmı’nd doğduğundn beri girişimciliğin her tipine yk uydurmyı trz hline getirmiş. Tivoli dlı küçük pizz ve hmburger konsepti ile günümüz fstfood zincirlerinden çok önce, ülke genelinde 15 şubeye ulşıp,

90’lı yıllrd Türkiye’nin ilk drivein hmburgercisini Ankr Söğütözü’nde çmış bir kişidir kendisi. THK’dn ldığı pilotluk eğitimini ve hft sonln İstnbul/Kilyos shillerine tşınn motokros sevdsını ise bu seferlik kıs geçiyoruz.

[gllery ids=""]

Yorum Yaz