BARBEKÜ MODELLERİ

ATEŞLİ KAPIŞMA

BARBEKÜNÜN MEVSİMİ YOK

DOST MECLİSİNDE DUMANI ÜSTÜNDE LEZZETLER KADAR BEĞENİ TOPLAMAYA ADAY BARBEKÜLER…

YAZI CHARLIE BURTON ve STUART MCGURK FOTOĞRAF MATTHEW BEEDLE

Weber. uzun zamandır hem ızgara, hem de barbekü meraklılarının favori markalarından biri. Ancak ilk kez. etlerini kısık ateşte uzun uzun pişirmek isteyenlere de. harlı ateşte mangal keyfi peşindekilere de hitap eden bir ürünle karşımızda. Özel hava delikleri yavaş pişirme, ateş ayarlayıcı kapak düğmesi ise ısıyı hızla artırmak için ideal. Tabii aynı anda her ikisini de kullanarak size özel ısı ayarını da yapabilirsiniz.

Cazibe faktörü: Kömürü alevlerle buluşturan gazlı ateşleyici ile işiniz çok kolay.

1743 Euro\ weber.com

Kökeni Japonya’ya uzanan seramik ‘kamado’ ocakları birçok ünlü şefin tercihi. Genellikle fahiş fiyatlarda satılan Uzakdoğulu barbekü tipinde Kamado Joe Bu oyunu bozarım” diyor. Yeni Joe Jr modeli ısıyı sabit tutan Japon pişirme tekniğinin eşit ısı dağılımı, yakıt verimliliği gibi tüm avantajlarını sunarken, makul boyutuyla da puan kapıyor. Etini yumuşacık ve sulu sevenleri böyle alalım.

Cazibe faktörü: Joe Jr’da ısıyı her yemeğin etrafında eşit olarak dağıtan bir sistem bulunuyor. 464 Euro; kamadojoe.co.uk

Havalı bir barbekü görmek zor değil, ama hiç gerçekten şık olanını görmüş müydünüz?

Caliu Plus belli ki ince zevkler için tasarlanmış. Isı ölçüm sistemi ya da elektrikli ateşleyici gibi teknolojik özellikleri olmasa da altındaki yalıtkan ayaklarla masada çok hoş görüneceği kesin.

Cazibe faktörü: Sadece dört parçadan oluşan Caliu Plus’ı temizlemek çocuk işi.

230 Euro; caliu.eu

Kömür ateşini harlamak için kimisi gazete, kimisi faraş kullanır. LotusGrilI ise hava üfleyen bataryalı bir motor kullanıyor, böylece birkaç dakika içinde pişirmeye hazır hale geliyor.

3.7 kilogramlık ağırlığıyla taşınabilirlik konusunda da hiç fena değil.

Cazibe faktörü: Gövdesindeki çift katlı yalıtkan tabaka sayesinde el yakmıyor.

163 Euro; lotusgrilluk.com

TEST EDİLDİ, ONAYLANDI #5 Gentlemen’s Hardware Portable Barbecue Grili

İyi bir barbekünün her zaman zahmetli olmasına gerek yok. Katlandığında bir çantanın boyutuna denk gelen bu barbekü. doğal ortamında açıldığında 400 santimetrekarelik bir pişirme alanı sunuyor. Bagaja atmadan wwönce soğuduğundan emin olmanız yeterli.

Cazibe faktörü: Sadece 2 kilogramlık ağırlığıyla, testimizin en hafifi.

58 Euro; lakeland.co.uk

PRATİK KULLANIM İÇİN EN İYİSİ

Size ya da bana göre değil, global normlara göre hayatın tadını çıkarmayı iyi bilen bir kişi Zafer Günel. 1955 yılında Zafer Bayramı’nda doğduğundan beri girişimciliğin her tipine ayak uydurmayı tarz haline getirmiş. Tivoli adlı küçük pizza ve hamburger konsepti ile günümüz fastfood zincirlerinden çok önce, ülke genelinde 15 şubeye ulaşıp,

90’lı yıllarda Türkiye’nin ilk drivein hamburgercisini Ankara Söğütözü’nde açmış bir kişidir kendisi. THK’dan aldığı pilotluk eğitimini ve hafta sonlan İstanbul/Kilyos sahillerine taşınan motokros sevdasını ise bu seferlik kısa geçiyoruz.

BARBEKÜ MODELLERİ Resimleri
BARBEKÜ MODELLERİ _6.jpgBARBEKÜ MODELLERİ _5.jpgBARBEKÜ MODELLERİ _0.jpgBARBEKÜ MODELLERİ _7.jpgBARBEKÜ MODELLERİ _11.jpgBARBEKÜ MODELLERİ _10.jpgBARBEKÜ MODELLERİ _9.jpgBARBEKÜ MODELLERİ _8.jpg

Yorum Yaz