Farklılık yaratan makyaj önerileri

Makyaj yapmak deyince akla bayanların bu konuya verdikleri çaba gelir.  Her bayan genellikle bu konuda kendine yetecek kadar güzel bir makyaj yapacak kadar da bilgi sahibidir. Bayanlar makyaj yapma konusunda genellikle işini bilir ama bazen de tüyo ya da öneriye ihtiyaç duyabilir. En çok da makyaj önerileri ihtiyacı doğabilir. Özellikle göz makyajları bayanları istediği gibi gösteren en önemli makyaj noktalarıdır. Göz makyajındaki ayrıntılara bağlı olarak canlı görünmek, enerjik ya da mutsuz, halsiz görünmek elimizde. Küçük bir ayrıntı ile bakışımızdan tutun da ruh halimize kadar değiştirebiliyoruz. Bu yüzden de makyaj yapan bayanlar olarak farklılık yaratan önerileri dikkate almalıyız.

Bu noktada farklılık yaratan makyaj önerileri var. Gelin bunlara bir bakalım.  Şunu yapmanız lazım ilk etapta;  yüz hatlarınızı keşfetmeye başlayın. Farklılık yaratan makyaj kendini tanımaktan geçer. Çünkü ne durumda ne yapacağınızı bilmek önem taşır. Sert ve keskin yüz hatlarınız varsa eğer yüzünüzde kesin çizgiler oluşturmaktan kaçının.

Allığınızı yüzünüzdeki köşelerden itibaren yayarak uygulayın. Elmacık kemikleriniz çıkık ise bunu törpülemek adına tam elmacık kemiklerinin üstüne doğru dağıtın. Daha sonra hafif renklerde seçtiğiniz farınızı gözünüzün yapısına uygun olarak az miktarda uygulayın. Rimelinizi sürerken mümkün olduğunca az boya alın ve kirpiklerdeki boya toplarının önüne geçin. Eğer yüz hatlarının yuvarlak ise, allığınızı dağıtma işlemini çok fazla uygulamayın ve mümkün olduğunca bölgesel uygulayın.

Göz makyajı ise başlı başına bir detaylar topluluğudur. Göz makyajında en çok renk seçimi önem taşır ve pastel tonlarda kullanılan renkler daha canlı bir yüz hatları sergilemeye yardımcı olur. Canlı renk isteyenler kullanabilir. Makyaj konusunda göz alıcı teknikleri tercih etmek malzeme olarak hem ruj için hem de far için iyi bir seçenektir. Özellikte pastelfar ve ruj renklerini kullanmak ten rengine göre de bir renk seçmek yüze canlılık verir. Pastel tonlarda göz alıcı makyaj teknikleri kullanmak hem göz makyaj malzemeleri için hem allık için çok iyi bir seçenektir.

Yorum Yaz