Doğal Görünümlü Makyaj Nasıl Yapılır?

Doğal Görünümlü Makyaj Nasıl Yapılır?

Doğl mkyj denince kl brtısı olmyn, kullnımı rht ve sırıtmyn bir mkyj geliyor. Abrtı ve sırıtmdn tm olrk ne kstedildiğine birzdn değineceğim. Öncelikle belirtmek isterim ki; rtık yşm içinde neye el uztsk doğllıktn uzklşmış şeyler elimize geliyor. Bu gerçek mkyj ve mkyj ypmkt kullndığımız mlzemeleri de içermekte. Artık son yıllrd “doğllık zihniyeti” tüm kesimlerce oturmuş ve htt tbulşmy bşlyn bir olgu. Nitekim mkyjd d doğl mkyj ve doğl görünümlü mkyj ypmk mntığı giderek yygın biçimde desteklenmekte ve bu yönde uygulmlr ypılmkt.

Doğl görünümlü mkyj nsıl ypılır? Sorusun gelirsek, cevbı içinde görüyoruz. Doğl yni brtıdn uzk vrl yok rsınd oln nlmın gelen bir mkyj çeşidi. Doğl görünen mkyjı ypmk ve sonuçlrını keskin biçimde lmk için ypılck uygulm ve tılck dımlr oldukç bsit. Mkyj dediğimiz zmn tılck dımlrın bşınd her mkyjd olduğu gibi cilt bkımıdır.

Cilt bkımı dendiği zmn ise nlşılmsı gereken, cildin özellikle çevresel hsrlrdn korunmsını sğlmk için düzenli olrk ypıln bkımdır. Bu bkımın içinde cildin temizlenmesi rdındn toniklenmesi ve cilt dokusunun nemlendirilmesi gelir. Cilt tipine uygun ürünler ile ypıln bu işlem cildi hem güne hzırlrken hem de mkyj hzırlr.

Doğl görünen mkyjı ypmy bşlmk için cilt rengimizin bir ton ltınd bir tond fondötene ihtiyç vrdır. Fondoten seçiminde de cilt tipimiz etkin rol oynr. Sünger y d fırç yrdımı ile yüzümüze debgeli ve eşit ornd dğıttığımız fondöten rdındn sır gözlere gelir. Doğl görünen mkyj yprken, göz mkyjımız d doğl görünmeli. Bunun içinde kullnılmsı önerilen göz frı tonlrı çık khverengi ve turuncu tonlrıdır.

Frın rdındn gözleri öne çıkrmk ve bkışlrı dh net kılmk için fr üzerine mutlk siyh klem, kişi kullnbiliyors eyeliner sürmelidir. Yine bkışlr netlik kzndırmk için siyh renkte bir rimel doğl görünen göz mkyjı için son dım olcktır. Doğl görünümlü yüz mkyjımızın son dımı ise llıktn geçer. Şeftli tonlrınd ki llık ile doğl görünümlü mkyj tmmlnmış olur.

< href="http://www.3kmod.com/cilt-bkimi-ve-guzellik/mkyj-cilt-bkimi-ve-guzellik/dogl-gorunumlu-mkyj-nsil-ypilir/ttchment/dogl-goronumlu-mkyj-nsil-ypilir" rel="ttchment wp-tt-37634">

Yorum Yaz