Calvin Klein

DEĞERLİ ANLARA YOLCULUK

Dnimrk’d küçük bir mücevher mğzsınd doğup uluslrrsı bir yolculukl düny mrksı hline gelen ve bugün 100’den fzl ülkede romntik ve feminen mücevherlerle kdınlr ilhm veren Pndor, eylül yını tm üç yeni koleksiyonl krşılıyor.

Biz kdınlr dünynın önemli mücevher mrklrındn Pndor’yı en çok “chrm” denilen kolye ve bileziklere tkıln ufk ikonlrl tnıyıp sevdik. Mrknın hikyesiyse çok dh derin ve eskilere dynıyor. 1982 yılınd Dnimrklı kuyumcu Per Enevoldsen ve eşi Winnie trfındn Kopenhg’d küçük bir mücevher dükknınd tıldı Pndor’nın tohumlrı. Lüks ürünleri uygun fiytlr sunmsıyl benzerlerinden yrıln bir mrk olrk büyümeye ve gelişmeye devm eden Pndor, 14 yr ltın, sf gümüş, değerli tşlr, kültür incileri, Murno cmı ve mine gibi mlzemeleri özgün tsrımlrl evlendirerek biz kdınlrın zevkine sunuyor. Peki m Pndor uluslrrsı popülritesini ve kdınlrc bu denli tercih edilmesini neye borçlu?

BİREYSEL STİLİN GUCU

Bu sorunun ynıtını slınd hepimiz biliyoruz. Pndor neredeyse imzsı hline gelen chrm bilezik konseptiyle kişisel zevklerini tkıyl ifde etmek isteyen kdınlrın gönlünü fethetmekte gecikmedi. Her birimiz bu küçük ve nlmlı ikonlrı hyt hikyemiz ve kimliğimiz doğrultusund seçip bileziklerimize tkmktn müthiş zevk ldık ve htt birer mücevher

tsrımcısın dönüştük. Pndor’nın d zten tsrım felsefesini kdınlrın kendilerini mücevherler rcılığıyl ifde edebilmesi üzerine oturttuğunu ve bireysel stilin gücüne innn bir mrk olduğunu biliyoruz. Öyle ki Pndor’nın sunduğu syısız mlzeme, renk, mon-tür, dety ve finiş rsındn seçim yprk siz de kendi kombinsyonlrınızı oluşturbilirsiniz. Ayrıc web sitesindeki bileklik ve yüzük tsrlm rçlrını kullnrk kendi kişisel mücevher stilinize de imz tbilirsiniz.

SIZ TILSIMINIZI SEÇTİNİZ MI?

Mrknın her dim öne çıkrdığı kişisel stil en çok Pndor mrksının göz bebeği chrm’lrd tvn ypıyor. Şu n düny üzerinde en çok stıln model, klp şeklindeki chrm’lr. Ayrıc hyvn figürleri, cm boncuklr, doğum günü pstsı, kitp, bebek rbsı, pr kesesi, ev, burçlr gibi şekiller de çok revçt ve her biri frklı bir htır vey oly gönderme yprk “nı bilekleri” oluşturmnız ktkıd bulunuyor.

Pndor 2000 yılınd lnse ettiği chrm bileklikleri iki frklı koleksiyonl tçlndırıyor. Bunlrdn “Moments” koleksiyonu, enviçeşit figürleriyle kdınlr unutulmz nlrını kutlm imknı veriyor. 14 yr ltın, sf gümüş, deri vey tekstil bileklikleri yine 14 yr ltın, sf gümüş, Murno cmı ve mineli 700’den fzl chrm’l kombine ederek özgün stiller yrtbilirsiniz. Frklı fiyt seçeneklerindeki chrm’lrl ister 100 liry ister 15 bin liry bileklikler ypbilirsiniz ki bu d lüksün nsıl ulşılbilir olduğunu gösteriyor.yılınd lnse edilen “Es-sence” koleksiyonundys boncuklu bileklik ve kolyeler, 14 yr ltın vey sf gümüş gibi değerli metllerle elde tmmlnmış top şeklindeki chrm seçenekleri ve değerli tşlr sunuluyor. Bu ikinci koleksiyondki prçlrı en sevdiklerinize hediye edebilir, özel nlrı “Essence chrm”lrıyl ölümsüzleştirebilirsiniz.

UMUT VE MUTLULUĞUN MARKASI PANDORA

Dnimrk’d doğn mrk bugün Bngkok ykınlrındki Gemopolis tesislerinde çoğunluğu kdın 11 bine ykın çlışnıyl üretim ypıyor. ABD, Knd, Avustrly, Almny ve İngiltere gibi önemli pzrlrd büyüyen mrk Türkiye’de de önemli bir lıcı kitlesine ship.

Pndor dünynın dört bir ynındki kdınlr ilhm verip onlr şıklık ve zrfet ktrken sosyl sorumluluk projeleriyle de dındn söz ettiriyor.yılınd özgürlük sembolü chrm’lrıyl Hürriyet’in “Aile İçi Şiddete Son” kmpnysın destek veren mrk en son “Herts of Tody” (Bugünün Klpleri) girişimiyle kendi topluluklrı içindeki kdın ve çocuklrın yşm koşullrını iyileştirmek için özveriyle çlışn kdınlr yrdım sğlmy devm ediyor.

Kelime olrk mitolojide “Tnrılr rmğnı”n işret eden Pndor, yrttığı kolye, bileklik, yüzük ve chrm’lrıyl tm d mitolojik nlmının sembolize ettiği gibi güçlü, özel, klıcı ve unutulmz bir bğ sğlıyor onu kullnn kdınlrl. Hikyeye göre Epimetheus’un krısı Pndor evlilik hediyesi olrk kendisine sunuln ve sl çılmmsı gereken kvnozu çr ve tüm kötülükler dünyy yyılmy bşlr. Am son nd kutuyu kptrk bunu engeller ve umudu besler, onun yeşermesine olnk sğlr. Tıpkı Pndor mücevherleri ve enviçeşit chrm’lrın d bize dğıttığı umut, mutluluk, şns ve unutulmz nılr gibi…

PANDORA’DAN EYLÜLE ÜÇ YENİ KOLEKSİYON

• Pndor “Sonbhr Koleksiyonu” çiy dmlcıklrının ışıltılı güzelliğini ynsıtırken, “Kış Koleksiyonu” gökyüzündeki yıldızlr ve buz tutmuş mnzrlr gönderme ypıyor. Mrknın en yeni koleksiyonu “Pndor Rose” pembenin tüm tonlrıyl mrknın umut, şns ve mutluluk temlrın dikkt çekiyo

• Bu sezon Pndor’nın sunduğu yeniliklerden diğeri Viktoryn dönemi mücevherlerinden ilhml tsrlnn “Petite Memories” mdlyonlr. Bu minik objeler kişiye özel mücevher lterntifleri rsınd bşı çekiyor.

• Bu yılındn bu yn düny çpınd üç milyon detten fzl stn chrm’lr rsınd en popüleri gümüş klp.

kış koleksiyonundn “mvi ışıltılı dmlcık” Petite Memories chrm, PANDORA, £219.

Gümüş yüzük £169, tek tş yüzük, £299, rose yüzük, £269, hepsi PANDORA.

Sonbhr koleksiyonundn tşlı pembe Petite Memories chrm, PANDORA, £219.

Sonbhr koleksiyonundn “sedefli merhmet’ Petite Memories chrm, PANDORA, £169.

[gllery ids=""]

Yorum Yaz