Calvin Klein

DEĞERLİ ANLARA YOLCULUK

Danimarka’da küçük bir mücevher mağazasında doğup uluslararası bir yolculukla dünya markası haline gelen ve bugün 100’den fazla ülkede romantik ve feminen mücevherlerle kadınlara ilham veren Pandora, eylül ayını tam üç yeni koleksiyonla karşılıyor.

Biz kadınlar dünyanın önemli mücevher markalarından Pandora’yı en çok “charm” denilen kolye ve bileziklere takılan ufak ikonlarla tanıyıp sevdik. Markanın hikayesiyse çok daha derin ve eskilere dayanıyor. 1982 yılında Danimarkalı kuyumcu Per Enevoldsen ve eşi Winnie tarafından Kopenhag’da küçük bir mücevher dükkanında atıldı Pandora’nın tohumları. Lüks ürünleri uygun fiyatlara sunmasıyla benzerlerinden ayrılan bir marka olarak büyümeye ve gelişmeye devam eden Pandora, 14 ayar altın, saf gümüş, değerli taşlar, kültür incileri, Murano camı ve mine gibi malzemeleri özgün tasarımlarla evlendirerek biz kadınların zevkine sunuyor. Peki ama Pandora uluslararası popülaritesini ve kadınlarca bu denli tercih edilmesini neye borçlu?

BİREYSEL STİLİN GUCU

Bu sorunun yanıtını aslında hepimiz biliyoruz. Pandora neredeyse imzası haline gelen charm bilezik konseptiyle kişisel zevklerini takıyla ifade etmek isteyen kadınların gönlünü fethetmekte gecikmedi. Her birimiz bu küçük ve anlamlı ikonları hayat hikayemiz ve kimliğimiz doğrultusunda seçip bileziklerimize takmaktan müthiş zevk aldık ve hatta birer mücevher

tasarımcısına dönüştük. Pandora’nın da zaten tasarım felsefesini kadınların kendilerini mücevherler aracılığıyla ifade edebilmesi üzerine oturttuğunu ve bireysel stilin gücüne inanan bir marka olduğunu biliyoruz. Öyle ki Pandora’nın sunduğu sayısız malzeme, renk, mon-tür, detay ve finiş arasından seçim yaparak siz de kendi kombinasyonlarınızı oluşturabilirsiniz. Ayrıca web sitesindeki bileklik ve yüzük tasarlama araçlarını kullanarak kendi kişisel mücevher stilinize de imza atabilirsiniz.

SIZ TILSIMINIZI SEÇTİNİZ MI?

Markanın her daim öne çıkardığı kişisel stil en çok Pandora markasının göz bebeği charm’larda tavan yapıyor. Şu an dünya üzerinde en çok satılan model, kalp şeklindeki charm’lar. Ayrıca hayvan figürleri, cam boncuklar, doğum günü pastası, kitap, bebek arabası, para kesesi, ev, burçlar gibi şekiller de çok revaçta ve her biri farklı bir hatıra veya olaya gönderme yaparak “anı bilekleri” oluşturmanıza katkıda bulunuyor.

Pandora 2000 yılında lanse ettiği charm bileklikleri iki farklı koleksiyonla taçlandırıyor. Bunlardan “Moments” koleksiyonu, envaiçeşit figürleriyle kadınlara unutulmaz anlarını kutlama imkanı veriyor. 14 ayar altın, saf gümüş, deri veya tekstil bileklikleri yine 14 ayar altın, saf gümüş, Murano camı ve mineli 700’den fazla charm’la kombine ederek özgün stiller yaratabilirsiniz. Farklı fiyat seçeneklerindeki charm’larla ister 100 liraya ister 15 bin liraya bileklikler yapabilirsiniz ki bu da lüksün nasıl ulaşılabilir olduğunu gösteriyor.yılında lanse edilen “Es-sence” koleksiyonundaysa boncuklu bileklik ve kolyeler, 14 ayar altın veya saf gümüş gibi değerli metallerle elde tamamlanmış top şeklindeki charm seçenekleri ve değerli taşlar sunuluyor. Bu ikinci koleksiyondaki parçaları en sevdiklerinize hediye edebilir, özel anları “Essence charm”larıyla ölümsüzleştirebilirsiniz.

UMUT VE MUTLULUĞUN MARKASI PANDORA

Danimarka’da doğan marka bugün Bangkok yakınlarındaki Gemopolis tesislerinde çoğunluğu kadın 11 bine yakın çalışanıyla üretim yapıyor. ABD, Kanada, Avustralya, Almanya ve İngiltere gibi önemli pazarlarda büyüyen marka Türkiye’de de önemli bir alıcı kitlesine sahip.

Pandora dünyanın dört bir yanındaki kadınlara ilham verip onlara şıklık ve zarafet katarken sosyal sorumluluk projeleriyle de adından söz ettiriyor.yılında özgürlük sembolü charm’larıyla Hürriyet’in “Aile İçi Şiddete Son” kampanyasına destek veren marka en son “Hearts of Today” (Bugünün Kalpleri) girişimiyle kendi toplulukları içindeki kadın ve çocukların yaşam koşullarını iyileştirmek için özveriyle çalışan kadınlara yardım sağlamaya devam ediyor.

Kelime olarak mitolojide “Tanrılar armağanı”na işaret eden Pandora, yarattığı kolye, bileklik, yüzük ve charm’larıyla tam da mitolojik anlamının sembolize ettiği gibi güçlü, özel, kalıcı ve unutulmaz bir bağ sağlıyor onu kullanan kadınlarla. Hikayeye göre Epimetheus’un karısı Pandora evlilik hediyesi olarak kendisine sunulan ve asla açılmaması gereken kavanozu açar ve tüm kötülükler dünyaya yayılmaya başlar. Ama son anda kutuyu kapatarak bunu engeller ve umudu besler, onun yeşermesine olanak sağlar. Tıpkı Pandora mücevherleri ve envaiçeşit charm’ların da bize dağıttığı umut, mutluluk, şans ve unutulmaz anılar gibi…

PANDORA’DAN EYLÜLE ÜÇ YENİ KOLEKSİYON

• Pandora “Sonbahar Koleksiyonu” çiy damlacıklarının ışıltılı güzelliğini yansıtırken, “Kış Koleksiyonu” gökyüzündeki yıldızlara ve buz tutmuş manzaralara gönderme yapıyor. Markanın en yeni koleksiyonu “Pandora Rose” pembenin tüm tonlarıyla markanın umut, şans ve mutluluk temalarına dikkat çekiyo

• Bu sezon Pandora’nın sunduğu yeniliklerden diğeri Viktoryan dönemi mücevherlerinden ilhamla tasarlanan “Petite Memories” madalyonlar. Bu minik objeler kişiye özel mücevher alternatifleri arasında başı çekiyor.

• Bu yılından bu yana dünya çapında üç milyon adetten fazla satan charm’lar arasında en popüleri gümüş kalp.

kış koleksiyonundan “mavi ışıltılı damlacık” Petite Memories charm, PANDORA, £219.

Gümüş yüzük £169, tek taş yüzük, £299, rose yüzük, £269, hepsi PANDORA.

Sonbahar koleksiyonundan taşlı pembe Petite Memories charm, PANDORA, £219.

Sonbahar koleksiyonundan “sedefli merhamet’ Petite Memories charm, PANDORA, £169.

Calvin Klein Resimleri
Calvin Klein_7.jpg

Calvin Klein_18.jpg

Calvin Klein_17.jpg

Yorum Yaz