İstanbul’un En İyi Cerrahi Güzellik Merkezi

İstanbul Cerrahi’de sağlıkla güzelliği buluşturan, güzelliğin tanımını yeniden şekillendiren, çok genç, çok hoş, çok başarılı, eğitimi, duruşu, tarzı ile kendini hemen fark ettiren bir kadın var, Gediz Doğay. Kadının gücünü simgeleyen en önemli unsurlardan sağlıklı güzellik kavramına yeni bir bakış açısı getiren bir anlayışla başarıdan başarıya koşuyor.

İş hayatınızda bugüne kadar neler yaptınız?

Orta Doğu Teknik Üniversitesinde lisans ardından İtalya’daki Milan Politeknik Üniversitesi’ndeki lisansüstü eğitimimi tamamladıktan sonra kariyerime özel sektörde yatırım danışmanlığı alanında yön verdim. Türkiye, İtalya ve Afrika’da yürütülen büyük ölçekli yatırım projelerinde yönetimsel görevler üstlendikten sonra. İstanbul Cerrahi Sağlık Grubu bünyesine katılarak kariyerimin rotasını sağlık sektörüne çevirdim.

İstanbul’un En İyi Cerrahi Güzellik Merkezi Resimleri
Çalışan kadın olmanın size getirdikleri neler?

Kişisel olarak çok çalışan bir kadın olmanın en büyük getirisi zamanı çok iyi kullanma alışkanlığı kazanmak. Tempo ne kadar artarsa vakit o kadar kısıtlı hale geliyor, dolayısıyla kısıtlı vakti daha aktif ve planlı kullanmak gerekiyor. Hem iş, hem aile, hem kişisel gelişim, hem de eğlenme ve dinlenme için vakit yaratmak elbette kolay değil, haliyle çalışan kadınlarda zamanı kaliteli kullanma becerisi oluşuyor.

Dünyaya kadın gözüyle bakmak nasıl bir olgu?

Kadın olmanın ne kadar kıymetli olduğu ile ilgili söylenebilecekler çok fazla aslına bakarsanız. Kadınların iş hayatındaki mevcudiyetleri çok önemli, sorunları veya olayları ele alış tarzı erkeklere nazaran bambaşka oluyor. Yüzdelere bakıldığında, kadınların duygusal zekalarının daha yüksek olduğu görülüyor. Sosyal yönden kendilerini daha iyi tanıyan kadınların problem çözme kabiliyetlerinin de daha çok geliştiğini düşünüyorum. Ekonomik kalkınma ve toplumların gelişebilmesi adına, kadın istihdamına gereken önemi vermemizin bir sosyal sorumluluk olduğuna inanıyorum. Bu bağlamda, kadın bir yönetici olarak, %57’sini kadınların oluşturduğu Amazon ekibimle ne kadar gurur duysam az.

Kadınlar günü size ne ifade ediyor?

Aslında çoğu zaman eksik ifade ettiğimiz, tam adıyla 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kadınların siyasi ve sosyal bilincinin geliştirilmesine, ekonomik, siyasi ve sosyal başarılarının artırılmasına, toplumdaki yerlerinin ve gösterdikleri emeğin bir günlüğüne de olsa kutlanmasına olanak sağlayan önemli bir gündür. Kadın olmanın gerek iş gerek sosyal hayattaki zorluklarını hepimiz biliyoruz. Ama hiçbir zaman kazanmaktan, çalışmaktan, emeğinden vazgeçmeyen, içindeki sonsuz gücün farkında olan kadınlar olarak bize ayrılan bu özel günün anlamı, geçmişi ve geleceğimize daha büyük adımlar atmak için cesaret vermektedir.

Kıyafet seçimlerinizde yardım alıyor musunuz, modayı takip eder misiniz?

Evet, modayı çok seviyorum. Yerli ve yabancı birçok moda akımını ve modacıyı yakından takip ediyorum. Modaya olan ilgim dolayısıyla gerek iş gerekse sosyal hayatımdaki kıyafet tercihlerimde yardım almıyorum. Aksine bu konularda genellikle etrafıma yardım eden taraf oluyorum Sizce kadının gücü nerden kaynaklanıyor?

Kadın ya da erkek fark etmez, hepimizin sahip olduğu güç aslında kendimize olan inancımızdan geliyor. Yaşantımız, kararlarımız, düşüncelerimizin temelinde yatan bu güç bizi hayatın her alanında başarılı kılıyor.

Bu kadar meziyetiniz dışında bilmediğimiz bir yönünüz

Çok yakınlarım dışında kimsenin bilmediği bir yönümü soracak olursanız, karikatür ve mizah dergilerinin sıkı bir takipçisi olduğumu söyleyebilirim, işim gereği dışarıdan bakıldığında resmi bir görünüşüm olduğundan bu yanımı keşfedenler hep çok şaşırdıklarını söylerler. Hatta ofiste elimde haftalık mizah dergileriyle yakalandığım anlar da olmuştur.

Güzellik sizce nedir?

Bu soruyu çok seviyorum çünkü güzelliğin bir bütün olarak hem içten hem de dıştan olması gerektiğine inananlardanım. İstanbul Cerrahi Sağlık gurubu bünyesinde açtığımız Ageless Clinic ile zamansız, yaşsız ve sonsuz güzelliği sağlıkla harmanlayarak yeniden tanımlayacağız.

Yorum Yaz