Su Tipi Bitkiseller

Bütün krem ve losyonlr su ile hzırlnır. Seçim ypcğınız su benzeri bileşenleri çeşitleri bitkisel hşlmlr ve sulndırılmış bitki jetlerini kpsr. Bitmiş ürünün istenen ypısın göre ornln değiştirin. Dmıtık su. Kurl olrk ev ypımı tuvlet mlzemelerinizi hzırlrken her zmn dmıtık su kullnın. Musluk suyu ve memb suyu cilt bkım ürünlerine ne gerek duyuln ne de istenen kimysllrı içerirler. Pek çok mrketten dmıtık su temini mümkündür ve pek çok şişe suyu stıcısı firm bir miktr mliyet krşılığınd dmıtık su temini yönüne rhtlıkl gider. Tbi ki, krem ve losyonlrınızd su kısmı olrk sde ‘dmıtık suyu % 100 ornın kdr kullnbilirsiniz. Bununl berber, değişiklik olsun diye vey üstün cilt yumuştıcı özellikler için, birkç değişik bitki suyu vey hirosoller ile de deney ypmk isteyeceksiniz. Dh fzl bilgi için syf 73’e bkın. HidrosoIIer ürünlerinizde tek bşın vey sde dmıtık su ile krıştırılrk kullnılbilirler. Tze Özsulr. Meyve ve sebzelerin özsulrını çıkrtmk için bir meyve sıkıcı kullnırım ve ürünlere z miktrlrd ktrım sonr geri klnını içerim! Kullndığım gözde özsulrın bzılrı limon, üzüm, mndlin, çilek, zencefil, nns, greyfurt, hvuç, sltlık ve elmdır. Bu özsulr gibi tze ilveler içeren ürünler, zmiktrlrd hzırlnmlı, ypıldıktn kıs süre sonr kullnılmlı ve buzdolbınd sklnmlıdır. Srısbır. Srısbır, (Aloe brbdensis) dlı bitkinin klın, zmklı yprklrındn sıkm yolu ile elde edilir. Koyu jel güneş ynığı ve sedef ve de egzm gibi pe. çok deri reksiyonlrı ile ilgili belirtileri gideren çok tnınmış bir cilt ytıştırıcısıdır. Srısbır jeli, srısbır özsuyundn frklıdır. Prkende pzrınd pek çok değişik tip srı sbır ürününün stılmkt olduğunu d unutmyın. Etiketleri dikktle okuyun, en z ktkı içeren (ve hiç lkol) ve en fzl sf srı sbır içeren srısbır jelini stın lın. Ek olrk, eşit miktrd dmıtık su ile seyreltilmiş sf srı sbır jeli de stın lbilirsiniz; stıcılık dilinde bun çoğunlukl 1:1 denir.

Srısbır tze kullnılırs iyidir, bu yüzden eğer evinizde bu bitkiden vrs, bsitçe bir dlı kırın, yrıp çın ve trifiniz için gerekli oln jeli sıyırıp lın. Sebze gliserini. Sebze gliserini sud eriyen bir nemlendiricidir. Çevre tmosferden nemi çektiğinden dolyı ıslk, nemli ortmlrd kullnıln cilt bkım ürünleri için bir nimettir. Eğer gliserin kuru çevre şrtlrınd şırı miktrlrd kullnılck olurs, kuruluğ neden olck şekilde cildin doğl nemini çekmeye bşlybilir. Bitkisel hşlmlr. Bitkilerin etkili bileşenlerini bir çy hzırlyrk su içinde hşlybilir ve çyı trifinizin bütünü vey bir kısmı olrk kullnbilirsiniz. Tkip eden syflrdki listelerdeki bitkilerden vey kendi gözdeleriniz rsındn seçim ypın. Bir hşlm hzırlmk için bitkileri bsitçe 10 il 20 dkik sıck su içinde bekletin. Süzün, ve hşlnmış bitki suyunu trifinizdeki dmıtık suyun yerine kullnın. Şiflı bitkiler çoklu cilt bkım yrrlrı sğlmd uzun bir geçmişe shiptirler, ve ev ypımı ürünlerde kullnılbilecekleri frklı yollrın bir sonu yoktur. Örneğin, göz kpklrın uygulnn ppty torbcıklrı yumuştıp rhtltırken, bğ, nergis ve kuş otu ile emdirilmiş msj yğı kuru cilt durumlrını tedvi edecektir. Ben mümkün olduğu durumlrd tze bitki mlzemesi kullnmyı tercih ederim, m kuru bitkilerin temini çoğunlukl dh kolydır.

< href="http://www.3kmod.com/cilt-bkimi-ve-guzellik/su-tipi-bitkiseller-2/ttchment/bitkisel-cilt-nemlendirici" rel="ttchment wp-tt-27127">

Yorum Yaz