Mezuniyet gecesi makyaj önerileri

mezuniyet gecesi makyaj önerileri

Eğitim sezonunun bitmesi ile beraber mezuniyet olayları önem kazandı. Okul derecesinin son sınıfında olan öğrenciler özellikle de kızlarımız son zamanlarda şık olma güzel bir elbise giyme yarışına girdiler. Şık olmak için her detaya yer vermek isteyen kızlarımız için makyaj da önemli bir ayrıntıdır.

mezuniyet gecesi için kıyafeti ile nasıl bir makyaj yapacağını bilemeyen genç kızlarımız için makyaj önerileri yapacağım.

Seçilen kıyafet ile uyum sağlayacak makyaj tipi önemlidir. Uyumsuz bir makyaj yakışan elbisenizde ve şık kombininizde sırıtan bir durum olarak göze batacaktır ve bunu birisinden duymak canınızı sıkacaktır. Eğer düz sade bir elbise giymiş iseniz ve elbise renkli ise pastel tonlarında bir renk tercihi yapabilirsiniz.

En çok tercih edilen mezuniyet gecesi makyaj önerileri; farlarda pastel tonlar ile karışık bir far renk kullanmak iyi bir seçenektir. Renkli pastel far ile gümüş tonu bir far karıştırılıp üzerine eye liner çekerek hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.

Ayrıca size mezuniyet gecenizde pırıl pırıl bir cilde sahip olmanız için harika bir maske tarifi veriyorum :

ELMA SOSU VE BUĞDAY ÖZÜ NEMLENDİRİ MASKESİ

1 çorba kaşığı taze elma sosu
1 çorba kaşığı çiğ buğday özü
2 çay kaşığı buğday özü, jojoba veya tatlı badem yağı
Ne için: normal ve kum cilt
Kullanım: gerektikçe
Ardından: nemlendirici, eğer gerekirse
Hazırlama süresi: yaklaşık 10 dakika
Karıştırma: küçük kase ve kaşık
Saklama: Saklamayın. Gerektikçe karıştırın.
Ürün miktarı: 1 uygulama Özellik: Cildi nemli ve gülümsü yapar.

Elma sosu ve buğday özünü iyice karıştırın. Karışımın koyulaşması için 5 dakika veya buğday özü elma özsuyunu emene kadar izin verin. Yüz ve boğazınıza uygulayın. Biraz pisçe maskelerden biridir. Saçınızı sarın ve cildiniz bütün bu nemi içerken güzel şeyler düşünün. Durulayın. Besleyici yağ yüz masajı ile devam edin. 5 dakika yüz ve boynunuza nazik, dairesel hareketler ile masaj yapın. Havlu ile kurulanın. Yüzünüz nemli, sıcak ve parlak olmalıdır.

Peki hepsini hallettik sıra geldi elbiseyemezuniyet gecesi için ne giyilir ? İşte sizler için son moda mezuniyet gecesi kıyafetlerini bir araya topladık galeriye dalın:

Mezuniyet gecesi makyaj önerileri ResimleriYorum Yaz