2 DAKİKA EGZERSİZİ SEYAHAT ENGEL DEĞİL!

Nerede olduğunun önemi yok: Bu şekillendirici program tek şeyi gerektiriyor: Seni!

Ah tatil ah… içinden şunu söylüyor olabilirsin: Şimdi havuz kenarında keyif yapma vakti, otelin köhne spor salonunun koşu bandında ter atma değil. Fakat tatildeyken egzersizden uzaklaşmakseni oyunun dışına itebilir. (Egzersizi es geçtiğinde, tekrar geriye dönmen çok zor olur.) Ve şunu da eklemiş olalım: Tatildeyken yiyip içtiklerin kendi kendini yakmıyor.

Çözüm mü? Sadece temel bir egzersiz programıyla tüm kaslarının becerisini koruyabilirsin ve bunun için bir ekipmana da ihtiyacın yok. Ağırlık ve Kondisyon Uzmanı, Shape Up Shortcuts kitabının yazarı ve WH Amerika Fitness Direktörü Jen Ator, “Bu basit bir egzersiz olmasına rağmen, kalp ritmini ve metabolizmanı ciddi şekilde harekete geçiriyor” diyor. Aynı zamanda esnekliğini ve karın kaslarının gücünü arttırıp, kalçanı, bacaklarını ve omuzlarını şekillendirip, şezlonga rahat bir şekilde geri dönebilirsin.

Bu süper etkili egzersizleri ister seyahatteyken yap, ister süper etkili bir program olarak haftada üç gün uygula, ilk egzersizle başla, 50 saniye boyunca yapabildiğin kadar tekrar yap, 10 saniye dinlen. Ardından bir sonraki harekete geç. Dört hareketi de tamamladıktan sonra bir dakika mola ver. Toplamda üç tur tekrarla.

Dizlerini büküp yere sırtüstü uzan, ayaklarını yere bas, kollarını vücudunun yanında tut. Topuklarını yere bastırırken kalçanı yukarı kaldır, vücudun dizlerinden omuzlarına kadar düz bir çizgi gibi olmalı (a). Sağ ayağını kaldır, dizini 90 derece bük, kaval kemiğini yere paralel hâle getir (b). Üç saniye bu şekilde tut, ardından ayağını indir ve sol tarafla tekrarla. Değiştirerek devam et.

Alternating Reverse Lunge Kalça Ve Basen Eriten Egzersiz

Bacaklarını kalça genişliğinde açıp ayakta dur, ellerini başının arkasında birleştir (a). Sağ bacağınla geriye doğru adım at ve sol dizin 90 derece oluncaya kadar vücudunla eğil (b). Kendini başlangıç pozisyonuna geri it. Bu, bir tekrar eder. Bacaklarını değiştir ve tekrarla.

Plank Walk-Up Karın Ve Göbek Eriten Egzersiz

Plank pozisyonuna geç, ön kollarını yere koy. Dirseklerin omuz hizasında olsun, bacaklarını vücudunun arkasında uzat (a). Sağ elini yere koy (b), ardından sol elini de yere koyup, kollarını düz uzatarak şınav pozisyonuna geç (c). Sağ kolunu indirerek başlangıç pozisyonuna dön, ardından sol kolunu indir. Tekrarla, sol elinle başla; değiştirerek devam et.

Skater Hop

Sol bacağını sağın arkasında çapraz yap ve yarım squat pozisyonuna alçal; sağ kolunu yana aç, sol kolunu ise kalçanın hizasında sağa çevir (a). Sola doğru zıpla, bacaklarını ve kollarını değiştir (b). Bu, bir tekrar eder. Bir taraftan diğer tarafa değiştirerek hızlıca zıplamaya devam et.

2 DAKİKA EGZERSİZİ SEYAHAT ENGEL DEĞİL! Resimleri
2 DAKİKA EGZERSİZİ SEYAHAT ENGEL DEĞİL! Resimleri
. dakika.Bir sevdiğiniz TV programını izlerken Bu, örneğin, kolaycaEgzersizin Azı Bile Faydalı | Kentli Kadın

Yorum Yaz