Türkiye’nin En Çok İzlenen 10 Youtube Kanalı

Derya Baykal Youtube Kanalı

Nasıl karar verdiniz Youtube kanal açmaya?

Uzun suredir böyle bir şey yapmayı düşünüyordum, ama doğru insanlarla doğru zamanda yapmayı bekledim. Kızımın bir arkadaşı aracılığı ile Fashion Link ile tanıştım. Doğru insanları buldum, doğru zamanda bu zamanmış dedim ve başladık.

Sizce YouTube’un bu kadar ilgi görmesinin sebebi ne?

Kolay ve her saat ulaşılabilir olması. Evde, yolda, her an her yerde akıllı telefonlardan, tabletlerden kolaylıkla seyredilebilir olması, istediğiniz içeriğe en özgün biçimde ulaşabiliyor olmak ve tekrar tekrar izlenebilmesi YouTube’u cazip kılıyor.

Sizce YouTube televizyonun yerini alacak mı?

İkisinin yeri farklı tabii. Belki televizyonlar ve YoüTube birbiriyle ortak bir yerde buluşup, ortaya çağın hızına uygun, bizleri memnun edecek yeni bir sistem geliştirirler. Hızın ve kolay erişilebilirliğin önemli olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Çağa ayak uydurmak lazım.

Türkiye’nin En Çok İzlenen 10 Youtube Kanalı Resim Galerisi

Sonraki Türkiye’nin En Çok İzlenen 10 Youtube Kanalı Resmi İçin Resmin Üzerine Tıklayın.

İzleyicilerinizi ileride neler bekliyor?

Bence yaptığımız şey değişik bir şey oldu, çektiklerimizden yola çıkarak söylüyorum. Seyirciler seyrettikleri zaman hem hoşça vakit geçirecek, hem de yaratıcı fikirler ve paylaşımların olduğu, aynı zamanda oyuncu kimliğimle perçinlenen videoları izleme fırsatı yakalayacaklar. https:www.youtube.comDeryaBaykal

Asli Özdel Youtube Kanalı

Nasıl karar verdiniz Youtube kanal açmaya?

Amerika’da profesyonel makyaj eğitimimi tamamladıktan ve bir süre çalıştıktan sonra Türkiye döndüm. Youtube çok uzun sûredir hayatımdaydı. makyaj eğitimimi tamamladıktan sonra arkadaşlarımın ısrarıyla Youtube makyaj videoları çekmeye ve öğrendiklerimi paylaşmaya başladım. Anlayacağınız büyük ısrarların sonucunda oldu, iyi ki de video çekmeye başlamışım 🙂 Şimdi olsa cesaret edebilir miydim bilmiyorum ama.

Sizce YouTube’un bu kadar ilgi görmesinin sebebi ne?

Youtube şahsi bir yer. Siz evinizde oturup video çekiyorsunuz ve sizi izleyenlerde en rahat oldukları zamanlarda, kafalannı boşaltmak istediklerinde sizi izliyor.

Sizce YouTube televizyonun yerini alacak mı?

Kesinlikle! Ben 5 yıldır televizyon yerine Youtube izleyicisiyim. istediğim her konuda video bulabilmem ve bunun prodüksiyon olmaması çok hoşuma gidiyor. Şahsen çoğu kişinin TV dünyasındaki sahtelikten artık sıkıldığını düşünüyorum. Dolayısıyla da Youtube’un samimi ve interaktif ortamı bir süre sonra TVnin yerini alacaktır. İzleyicilerinizi ileride neler bekliyor? izleyicilerimi ilerde güzel ve değişik şeyler bekliyor. Kanalımın konseptini biraz daha genişletmeyi planlıyorum, her zaman makyaj ve makyaj tekniklerini bulabilecekler ama daha lifestyle içerikler de üreteceğim. Tam olarak detay veremiyorum çünkü ben de şuan kafamdakileri toparlamaya çalışıyorum, ama güzel şeyler geliyor. https:www.youtube.comasliozdel

Billur Saatci Youtube Kanalı

Nasıl karar verdiniz Youtube kanal açmaya?

Video çekmek, blogdaki içeriği videolarla desteklemek aslında 2009 yılından beri hayatımda var olan t şeydi. Ama malesef bu youtube’a taşımam ancak 1.5 seı ıe önceyi buldu. Nasıl hayatımıza her H geçen gün yeni bir sosyal medya aracı giriyorsa ve yaptığımız işi farkı kanallardan desteklememize imkan veriyorsa, benim için youtube aslında en başından beri var olan ama benim hep ertelediğim bir araç olarak şimdi hayatıma iyice girdi ve baş köşeye oturdu. Benim için henüz yeni yeni tanıdığım bir dünya ve yepyeni bir soluk olduğu için, bloğa başladığımdaki ilk heyecanı tekrar yakalamış gibi hissediyorum. Son 4 aydır düzenli olarak bol bol ve düzenli olarak video da çekip paylaşıyoruz.

Sizce YouTube’un bu kadar ilgi görmesinin sebebi ne?

Bu dünyada gerçekten çok yeni olduğum için sıkı bir YouTube takipçisi olduğumu söyleyemem. Kendi ürettiğim içerikle ilgili, blogda ve instagramda yansıttığım dünyamı şimdi başka bir

kanaldan yine aynen blogda yaptığım gibi paylaştığım için, rutini biraz bozmuş ve bloğa renk katmış olabilirim. Youtube izleyicisi olarak baktığımda ise. beni yakalayan bir içerik bulduğumda dakikalarca, saatlerce, kısa fim izler gibi merakla bu dünyanın içine dalabiliyorum.

Sizce YouTube televizyonun yerini alacak mı?

Birçok açıdan televizyonla yarışsa da bence ikisi de hala başka dünyalar. İzleyicilerinizi ileride neler bekliyor?

Ben yıllardır gezip görüp keşfettiğim şeylerden bahsedip, onları paylaşmaya çalışıyorum. Şuan youtube ile bu paylaşımlara bir de sözel anlatım eklendi, iş nedeniyle çok seyahat etme fırsatı bulduğum için, ağırlıklı seyahat ve lifestyle videoları paylaşıyor olacağım. Yine hayatımın odak noktasında offnegiysem.com olduğu için stil moda, alışveriş üzerine de bir çok içerik olacak. Spor da hayatımda önemli bir noktada olduğu için onu da ileriki zamanlarda kanalıma dahil etmeyi planlıyorum. https:www.youtube.combillursaatci

BUSE TERİM Youtube Kanalı

Nasıl karar verdiniz Youtube kanal açmaya?

Aslında benim Youtube kanalım 2013’ten beri zaten vardı. Ama aktif olarak kullanmıyordum. Youtube’un yeni medya dediğimiz kanallar içerisinde ne kadar büyüyeceğini ve ileriye gideceğini fark ettiğim anda. Fashion Link ile yollarımız kesişti. Onların da teşvikiyle kanalımı daha aktif hale getirmeye karar verdim. Ağustos ayında kanalımın 4000 abonesi vardı. Şimdi 100 bin aboneyi geçmenin sevincini yaşıyorum. Sizce YouTube’un bu kadar ilgi görmesinin sebebi ne?

Artık herkes uzun televizyon saatleri yerine ellerindeki telefonlardan birkaç dakikalık videoları izlemeyi tercih ediyor. Benim için YoüTube çok daha samimi bir ifade aracı. YouTube’un sevilmesinin bir diğer sebebi ise içeriklerin bir fayda sağlaması, fayda sağlarken de sıkmaması. Makyaj ya da modayla ilgili bir trendi anlatmakla kalmıyor, nasıl giyileceğini ya da nasıl kendi üzerinizde uygulanabileceğini de gösterebiliyorsunuz.

Sizce YouTube televizyonun yerini alacak mı?

Evet kesinlikle. Bir süre öncesine kadar Netflix ve Hulu+ da yoktu. Bu online platformlar şimdi kendi prodüksiyonlarını, dizilerini üretiyorlar. Yurt dışında YouTube için kısa kısa show’lar veya 5-6 dakikalık diziler çekiliyor. Son zamanlarda Türkiye’de de hem kanal sahipleri hem de kişiler Youtube’u daha aktif kullanmaya ve Youtube’a özel içerikler üretmeye başladı. Yaklaşık 5 yıl içerisinde Youtube’un televizyonun yerini alacağına inanıyorum.

İzleyicilerinizi ileride neler bekliyor?

İçeriklerimi üretirken izleyicilerden gelen sorular, yorumlar en büyük yol göstericim. Önümüzdeki aylarda onlardan gelen istekler doğrultusunda ilerlemeye devam edeceğim. Youtube benim ana işim değil ama hobi olarak büyük keyifle yapıyorum. Onların merak ettiği soruları cevaplamaya, farklı kendin yap fikirlerini uygulamaya, kombin önerilerime ve beklemedikleri sürpriz içeriklerle karşılarında olmaya devam edeceğim. https:www.youtube.combuseterimcomtr

Melisa Beleli Youtube Kanalı

Nasıl karar verdiniz Youtube kanat açmaya?

13 yaşındayken annemin bana izlettiği bir video ile YouTube’u keşfettim. Wendy’s Lookbook isimli bir kanalın “Atkı 25 Farklı Şekilde Nasıl Takılır’ videosuydu. Ondan sonra biraz daha araştırıp insanların kendi kanallarını açıp içerik ürettiklerini gördüm. Ben hayatta pasif kalmayı sevmeyen bir insanım, beğendiğim, imrendiğim bir şeyi yapan birini görürsem bende denemek isterim. YoüTube maceramda bu şekilde başladı. Kanalımı 14 yaşındayken açtım, ilk kanalım İngilizceydi daha sonra Türkçe kanalların da olduğunu farkettim. Ben yurtdışında yaşıyorum o yüzden ülkemden uzak hissediyorum bazen. Bu da belki beni tekrardan yaklaştırır diye düşünüp Türkçe kanalımı açtım, şimdi 100 bini aşkın abonem var.

Sizce YouTube’un bu kadar ilgi görmesinin sebebi ne?

Bence bunun iki farklı nedeni var. ilki, insanlar izleyecekleri şeyleri seçiyorlar. Ayrıca canlan sıkıldığı anda izleyebiliyorlar. Bir videoyu istedikleri kadar, istedikleri zaman izleyebilirler, ikinci nedeni de büyük ihtimalle YouTubeün gerçek olması. Gerçek insanlar sizlere gerçek tavsiyeler veriyorlar. Şimdilik YouTubedan daha gerçek bir platform yok bence.

Sizce YouTube televizyonun yerini alacak mı?

Bu şekilde düşünen birçok insan var. Ben çok arada kalıyorum bu konuda. YouTubeün sanki biraz değişmesi gerekiyor böyle bir şeyin gerçekleşmesi için. Çünkü çok farklı platformlar. Ben YouTuber olmama rağmen mesela dizilerimden vazgeçemem. Bence en iyisi, ki ileride bence olucak şey ikisini de eşit bir şekilde kullanmak. YouTubeda yavaş yavaş toplumumuzda yerini bulucak. izleyicilerinizi ileride neler bekliyor?

Açıkçası bende bilmiyorum. İzleyicilerimi bekleyen şeyler beni de bekleyen şeyler. Geçen sene mesela dergide ya da televizyonda çıkıcağımı düşünmüyordum, ya da planlamıyordum, izleyicilerimi değişik içerikler bekliyor ama kanalımda. Çok güzel fikirler var aklımda. Onları da hayata geçirmek istiyorum. Ben YouTube’u iş değil hobi olarak görüyorum. Çünkü benim işim öğrenci olmak, en azından şimdilik. Yarattığım içeriklere kafa yormak beni rahatlatıyor. Kısaca, izleyicilerimi git gide güzelleşen içerikler bekliyor. https:www.youtube.commelisabelelitr

Ayın Youtube Kanalı

Nasıl karar verdiniz Youtube kanal açmaya?

Öğrenci gözüyle gördüğüm ülkelerin, yediğim yemeklerin, edindiğim tecrübelerin paylaşılmaya değer olduğunu düşünerek kanalımı açtım.

Şuanda kanalımda seyahat vlogtarı, motivasyon, ders çalışmak, yurtdışında okumak, minimalizm ve güzellik üzerine videolar bulunmakta.

Sizce YoüTube un bu kadar ilgi görmesinin sebebi ne?

Youtube’un ilgi görmesinin başlıca sebebi yaratıcılığın sınırının olmaması ve kurulduğu ilk yıldan itibaren geleneksel medyadaki yüksek kalite videolar yerine elinde kamerası olan herkese kendi yaratıcılığını kullanarak amatör ve sıradan videoları yükleyip arşivleme ve dilediklerinde bütün dünya ile paylaşma şansını vermeyi amaçlamış olmasından kaynaklanıyor. İzleyiciler kendilerine hitap eden kişileri, dikkatlerini çeken konuları diledikleri zaman izleme şansına sahipler. Çekilen videoların çeşitliliğinin artmasıda ilginin artması ile doğru orantılı.

Sizce YoüTube televizyonun yerini alacak mı?

Yıllık medya analizlerini incelediğimiz zaman Youtube’un geleneksel medyaya oranla daha hızlı büyüdüğünü görüyoruz.

YouTube un içerikleri televizyona kıyasla çok daha çeşitli, izleyiciler ile dolaysız bir ilişki sağlıyor ve videoların altına yapılan yorumlar ile hızlı geribildirim alınıyor. YoüTube içerik oluşturucuları içeriklerini hedef kitleye göre değiştirme imkanına sahipler. Bende bu konuda seyircilerimin tavsiyelerini her zaman dikkate alıyorum çünkü onların bana inandığı gibi bende onlara inanıyorum. Bunun dışında YoüTube televizyona oranla prodüksiyon maliyeti olarak daha uygun, altyapı oluşturmak ise daha kolay. Bu tür nedenlerden dolayı YoüTube geleneksel medyanın yanında şirket olarak değil fakat internet sitesi olarak yerini sağlamlaştırmış durumda fakat televizyon, film ve dizi sektöründe ve haberin doğruluğunda her zaman bir adım önde olacaktır diye düşünüyorum.

İzleyicilerinizi ileride neler bekliyor?

İzleyicilerimi ileride daha minimal hayata odaklı ve bol seyahat içerikli, film, kitap önerili bazen stil bazende makyaj videoları bekliyor olacak.

Yorum Yaz