Esmerler nasıl makyaj yapmalı ?

ESMERLERE MAKYAJ YAPMA ÖNERİLERİ

Esmerler nasıl makyaj yapmalı ? , Esmer tenli hanımlar makyaj yaptıkları zaman çok çekici olurlar.  Onların ten renkleri makyaj malzemesi tonlarına uyumludur. Esmer tene her ton makyaj malzemesi uygulayabilirsiniz. Ama en çok altın ve kahverengi tonları yakışır ciltlerine alacakları bir iki ton açık fondöten ve kapatıcıyla makyaja başlayabilirler. Esmerler nasıl makyaj yapmalı ? bej tonları ve pembe tonlarını göz makyajını gölgelendirmek amaçlı kullanmaları gerekir. Allık seçerken de şeftali tonlarını tercih etmeleri lazımdır.

Esmerlere uygun makyaj , Cilt tipleri genelde yağlı olduğu için. Alacakları makyaj malzemesini kaliteli seçmelilerdir böylelikle cilt sağlıklarını da korumuş olurlar. Esmerlere giden makyaj  eğer günlük makyaj yapmak isterlerse fondöten kullanmamaları önerilir.  Açık tonlarda kullanacakları malzemelerle ve hafif sürecekleri rimelle makyajlarını tamamlamış olurlar.

 

Esmerlere yakışan makyaj , Günlük yapacakları makyajlarında soft renkler tercih etmelidirler. Gece makyajlarında ise koyu renkler kullanmaları yüzlerine farklı bir anlam katacaktır. Esmerlere göre makyaj  gece makyajında mutlaka koyu tonlar tercih etmemeliler.  Kırmızı koyu kahve koyu şeftali tonları esmer tenli hanımların çok daha güzel görünmelerini sağlayacaktır.

Ayrıca bugün sizlere esmer tenliler için evde hazırlayabilecekleri bazı cilt bakım uygulamalarıda paylaşıyorum:

VÜCUT PUDRALARI

Vücut pudralarım düşündüğünüzde, aklınıza ilk gelen bileşen talktır, değil mj? Talk ucuzdur ama akciğerlerinizi tahriş edebilir ve sıklıkla arsenik içerir. Bunun yanında o baz pudra olarak kullanabileceğini düzinelerce bileşenlerden sadece biridir. Yalnız veya karışım halinde kullanım için diğer mükemmel seçenekler şunları içerir:

Mısır unu

Mısır irmiği

Pirinç unu

Fransız kili

Altıncık çiçeği tozu

Papatya çiçeği tozu

Benim gözde karışımım bir kısım mısır irmiği, bir kısım ararot ve bir kısım altıncık çiçeği tozudur. Bu karışım çok hafif bir pudra oluşturur. Bazen %100 mısır irmiği kullanırım.

Baz pudraya gözde esans yağınızı ilave edin. İşte tamam hoş, tamamen doğal bir vücut pudrası!

SİRKE BANYOSU

3 bardak elma suyu sirkesi
1 bardak biberiye veya ardıç yemişi*, her bir bitki 50/50 karakafes ile karıştırılabilir
Ne için: bütün cilt tipleri, çok hassaslar hariç
Kullanım: gerektikçe
Ardmdan: banyodan sonra vücudu nemlendirin
Hazırlama süresi: 3 ila 4 saat Saklama: süslü cam bir kavanoz
Ürün miktarı: yaklaşık 3 uygulama
Özellik: Kaşıntılı cildi yumuşatır ve yatıştırır. Ayak banyosunda kullanmak için de iyidir.

Bir tencerede sirkeyi kaynatın. Ateşten indirin ve bitkileri ilave edin. Örtün ve saatlerce demlenmesi için izin verin. Süzün ve güzel bir kapta saklayın. Her banyo için 1 bardak kullanın. Sıvıyı musluk açıkken banyoya ilave edin.

BANYO VE MASAJ YAĞLARI

Banyo ve masaj yağlarının evde hazırlanması çok kolaydır.

Sadece bir baz yağına ve istediğiniz her hangi bir esans yağma ihtiyacınız vardır. Baz yağı olarak ben jojoba yağını kullanmayı severim çünkü buzdolabında tutulması gerekmez ve küflenmeyecektir. Üzüm çekirdeği yağı harika bir baz masaj yağı görevi görür çünkü çok hafiftir ve cildi yağlı değil yumuşak yapar.

Yorum Yaz