Esmerler nasıl makyaj yapmalı ?

Esmerler nasıl makyaj yapmalı ?

ESMERLERE MAKYAJ YAPMA ÖNERİLERİ

Esmerler nsıl mkyj ypmlı ? , Esmer tenli hnımlr mkyj yptıklrı zmn çok çekici olurlr.  Onlrın ten renkleri mkyj mlzemesi tonlrın uyumludur. Esmer tene her ton mkyj mlzemesi uygulybilirsiniz. Am en çok ltın ve khverengi tonlrı ykışır ciltlerine lcklrı bir iki ton çık fondöten ve kptıcıyl mkyj bşlybilirler. Esmerler nsıl mkyj ypmlı ? bej tonlrı ve pembe tonlrını göz mkyjını gölgelendirmek mçlı kullnmlrı gerekir. Allık seçerken de şeftli tonlrını tercih etmeleri lzımdır.

Esmerlere uygun mkyj , Cilt tipleri genelde yğlı olduğu için. Alcklrı mkyj mlzemesini kliteli seçmelilerdir böylelikle cilt sğlıklrını d korumuş olurlr. Esmerlere giden mkyj  eğer günlük mkyj ypmk isterlerse fondöten kullnmmlrı önerilir.  Açık tonlrd kullncklrı mlzemelerle ve hfif sürecekleri rimelle mkyjlrını tmmlmış olurlr.

 

Esmerlere ykışn mkyj , Günlük ypcklrı mkyjlrınd soft renkler tercih etmelidirler. Gece mkyjlrınd ise koyu renkler kullnmlrı yüzlerine frklı bir nlm ktcktır. Esmerlere göre mkyj  gece mkyjınd mutlk koyu tonlr tercih etmemeliler.  Kırmızı koyu khve koyu şeftli tonlrı esmer tenli hnımlrın çok dh güzel görünmelerini sğlycktır.

Ayrıc bugün sizlere esmer tenliler için evde hzırlybilecekleri bzı cilt bkım uygulmlrıd pylşıyorum:

VÜCUT PUDRALARI

Vücut pudrlrım düşündüğünüzde, klınız ilk gelen bileşen tlktır, değil mj? Tlk ucuzdur m kciğerlerinizi thriş edebilir ve sıklıkl rsenik içerir. Bunun ynınd o bz pudr olrk kullnbileceğini düzinelerce bileşenlerden sdece biridir. Ylnız vey krışım hlinde kullnım için diğer mükemmel seçenekler şunlrı içerir:

Mısır unu

Mısır irmiği

Pirinç unu

Frnsız kili

Altıncık çiçeği tozu

Ppty çiçeği tozu

Benim gözde krışımım bir kısım mısır irmiği, bir kısım rrot ve bir kısım ltıncık çiçeği tozudur. Bu krışım çok hfif bir pudr oluşturur. Bzen %100 mısır irmiği kullnırım.

Bz pudry gözde esns yğınızı ilve edin. İşte tmm hoş, tmmen doğl bir vücut pudrsı!

SİRKE BANYOSU

3 brdk elm suyu sirkesi
1 brdk biberiye vey rdıç yemişi*, her bir bitki 50/50 krkfes ile krıştırılbilir
Ne için: bütün cilt tipleri, çok hssslr hriç
Kullnım: gerektikçe
Ardmdn: bnyodn sonr vücudu nemlendirin
Hzırlm süresi: 3 il 4 st Sklm: süslü cm bir kvnoz
Ürün miktrı: yklşık 3 uygulm
Özellik: Kşıntılı cildi yumuştır ve ytıştırır. Ayk bnyosund kullnmk için de iyidir.

Bir tencerede sirkeyi kyntın. Ateşten indirin ve bitkileri ilve edin. Örtün ve stlerce demlenmesi için izin verin. Süzün ve güzel bir kpt sklyın. Her bnyo için 1 brdk kullnın. Sıvıyı musluk çıkken bnyoy ilve edin.

BANYO VE MASAJ YAĞLARI

Bnyo ve msj yğlrının evde hzırlnmsı çok kolydır.

Sdece bir bz yğın ve istediğiniz her hngi bir esns yğm ihtiycınız vrdır. Bz yğı olrk ben jojob yğını kullnmyı severim çünkü buzdolbınd tutulmsı gerekmez ve küflenmeyecektir. Üzüm çekirdeği yğı hrik bir bz msj yğı görevi görür çünkü çok hfiftir ve cildi yğlı değil yumuşk ypr.

< href="http://www.3kmod.com/cilt-bkimi-ve-guzellik/3k-mod-tv/esmerler-nsil-mkyj-ypmli/ttchment/esmer-byn" rel="ttchment wp-tt-35276">

Yorum Yaz