İnternetten Sevgili Bulma

EN GÜZEL SEVGİLİ SANAL SEVGİLİ

İnsanoğlu kendini her daim dert denizine batırmaya programlanmış, rahat battı dedirtecek kadar komplike beyin yapısına sahip tek canlıdır…

Annenizin, babanızın ya da arkadaşlarınızın, “Hayatında biri var mı?” sorularından mı sıkıldınız? Belki de hayatınızın en büyük eksiği bir sevgilidir. Hem de Sevgililer Günü’nü kaç yıldır sevgiliniz olmadan geçirmekten bıktığınız şu anda “görünmez sevgili” tüm sıkıntılarınızın çaresi olabilir, internette her şeyin cevabım bulduğunuz bugünlerde bir sanal sevgili edinmenin de mümkün olduğunu düşünün. Her sabah telefonunuza sarıldığınızda size, “Günaydın, sevgilim” mesajları gönderip özel günlerde ofisinizi hediyelere boğan, arada bir kapris yapıp ilişkinize baharat katan ama iş ayrılmaya gelince problem yaratmadan ortadan kaybolan bir sevgili. Neden olmasın? Karşı taraftaki bir makine de olsa, konuşacak ve hayatı paylaşacak sanal sevgili hizmetinin pek çok alıcısı olduğunu söylesek, şaşırır mıydınız?

İnternetten Sevgili Bulma Resimleri
Amerika’da bu tür hizmet sunan “virtual boyfriend” ve “Virtual girlfriend” web siteleri mevcut. Hatta bu iş için özel eğitimden geçirilmiş gerçek insanların el yazısı mektup ve mesajlar yazdığı bir hizmetten bahsediyoruz. Gün boyu yaşadığınız sorunları sizinle paylaşacak, romantik konuşmalar yaparak sizi rahatlatacak ve belki de sizinle aşk sohbetleri yapacak sanal sevgili hizmetinizde!

Bu tür hizmetleri veren sitelerin kurucuları amaçlarının kesinlikle tutkulu ve hastalıklı bir ilişki sunmak değil, kullanıcılarının kendilerine güvenlerini az da olsa artırmak olduğunu söylüyorlar. Ne de olsa kendine güveni fazla kişiler sokağa çıkıp gerçek sevgili bulma konusunda daha iyilerdir diye düşünüyorlardır. Ama söz konusu beyninin tüm potansiyelini kullanma konusunda başarısız olan insanlıkken sonuçlar her zaman böyle olmuyor. Joaquin Phoenix’in tutkulu şekilde bağlandığı bilgisayar operatörü sanal sevgilisini konu alan “Her” filmini seyrettiyseniz nasıl gerçek bir ilişki yaşarmışçasına heyecanlandığını hatırlayacaksınız. Gerçi bir süre sonra gerçek sevgiliden çok daha rahat ve çok daha zahmetsiz bir ilişki sunmadığını, problemin sevgililerde değil, kendimizde olduğunu görüyoruz filmde. İnsanlık kendini her denizine batırmaya programlanmış, rahat battı dedirtecek kadar komplike beyin yapısına sahip tek canlıdır herhalde gezegen üzerinde.

Aslında suçlu olan “Küçük Prens” hikayesindeki tilki değil midir? Binlerce tilki arasından Küçük Prens’in onu seçip onunla özel vakit geçirdiğinden kendisi için daha özel hale geldiğini anlatır. Yoksa binlerce tilki var tabiatta. Bu olmazsa öbürü gelir diyemiyoruz. Sanal sevgilimiz olursa, acaba bu olmazsa öbürünü yaratırım diyebilecek miyiz? Tüm Blog okurlarının hayallerindeki, sanal veya gerçek, sevgiliyi bulmalarını dilerim.

Yorum Yaz