GENÇ ALIŞVERİŞ

İSTANBUL’DA GENÇLERİ EN ÇOK HANGİ SEMTLER ÇEKİYOR? BU SEMTLERDE HANGİ ALIŞVERİŞ NOKTALARINA UĞRUYORLAR? BU AY BU MAĞAZALARIN KEŞFİNE ÇIKTIK. DOĞRUSU ÇOK EĞLENDİK! DEKORATİF OLDUĞU KADAR İŞLEVSEL DE OLAN ÜRÜNLERİN YERALDIĞI BU MAĞAZALAR ARASINDAN BAZI ALTERNATİFLERİ SİZİNLE PAYLAŞIYORUZ.

HAZIRLAYAN: SEDA IŞILTAY, FOTOĞRAFLAR: AYŞE AKHAN AKLEMAN

MİZAHİ ATÖLYE

Mizah basınıyla ilgilenenlerin yakından tanıdığı Zihni Sinir, yarım bıraktığı “proce”lerine Proce’de devam ediyor. Her türlü yaratıcı ürünün aynı yerde tasarlandığı, üretildiği, sergilendiği ve satışa sunulduğu bir atölye burası. Proce’de, hayalle bağlantıyı koparmadan tasarlanmış objeler üretiliyor. Bu objeler elle tutulabilir, hatta kullanılabilir hayaller. Temmuz ayında Bodrum Gümüşlük Akademisi’nde “gece makineleri” projesine sizler de katılabilirsiniz. Atölye-dükkân pazar hariç her-gün 12.00-19.00 saatleri arasında açık. Proce, Abdülhakmolla Sok. 17-2, Arna-vutköy-İstanbul. Tel: (0-212) 287 18 12. www.zihnisinir.com

RENKLİ DÜŞLER İÇİN

Magic Box, rengârenk süprizlerle dolu hedilelik eşyaların toplandığı bir mekân. Hediye seçmenin zor yânını sizler için kolaylaştıracak birçok alternatif sunuyor. Tüylü kalemler ve süslü defter seçenekleriyle okul dünyasını da renklendiriyor. Çoğunlukla ithal eşyaların bulunduğu mağazada, her zevke göre farklı renklerde ve desenlerde gece lambaları ilk olarak gözümüze çarptı. Magic Box, Atlas Pasajı 207/10. Beyoğlu-İstanbul. Tel: (0-212) 292 13 32.

DÜĞMEDEN BİR DÜNYA

Saadet Hanım’ın evinin bir köşesinden çıkmış bir dünya burası. Bu dünyada göreceğiniz herşey el emeği ürünü. El yapımı bebeklerle süslenmiş yastıklar, çerçeveler, aynalar, saatler, duvar süsleri sizi çocukluğunuza geri götürecek. Düğme, Atlas Pasajı 30. Beyoğlu-İstanbul. Tel: (0-212) 245 57 39.

DÜNYAYI TAŞIYAN DÜKKAN

Artemis, dünyanın yirmi kadar ülkesinin farklı kültürlerini ve otantik özelliklerini yansıtan, el yapımı beşbin kadar ürünün bulunduğu bir mekân. Ürünlerde toprak, taş, deri, muz ve hurma lifi, bambu, rattan gibi malzemeler kullanılmış. Afrika kabilelerinin törenlerde ya da günlük hayatta kullandıkları eşyalar, çevreci diyebileceğimiz ağaçları kesmeden kabuklarından yaralanılarak yapılmış ürünler, Doğu dünyasının Batı’ya hediyesi. Artemis, Osmanağa Mah. Yoğurtçu Şükrü Sok. 48 /1. Kadıköy-İstanbul. Tel: (0-216) 349 27 50.

ETNİK ÜRÜNLER

Armadillo’da size başka bir dünyanın ürünleri sunuluyor. Bambu çan, dekoratif biblolar, kızılderili eşyaları, otantik maskeler ve enstrümanlar, primitif objeler, ahşap takvimler ve aynalar. Endonezya, Avusturalya ve Uzakdoğu’dan gelen ürünler tüm dünyayı bir mekânda buluşturuyor. Armadillo, İstiklal Cad. Halep Pasajı 140/93. Beyoğ-lu-İstanbul. Tel: (0-212) 292 13 54. www.etniksanatlar.com

Genç Kızların Kıyafet Alışverişinde Dikkat Etmesi Gerekenler …

Alışveriş Poşetleri Mal Alışveriş Genç Kadın Royalty Free Stok …

Alışveriş Merkezinde Genç Gülümseyen Güzel Esmer Alışveriş Royalty …

Genç Funky Hipster Kadın Burun Mavi Tuğla Duvarın üzerinden …

Yorum Yaz