David Gandy

Zayıf ve androjen erkeklerin podyumları ele geçirdiği bir dönemde kaslı, maskülen vücuduyla bir anda en seksi model tahtına oturan David Gandy yıllardır bu unvanını koruyor. Karizmatik, çekici ve hayırsever modelle Londra’da buluştuk.

Televizyonda bir modellik yarışmasını kazanınca moda dünyasına adım atan Ingiliz David Gandy, çıkışını’da Dolce&Gabbana reklam kampanyasıyla yaptı. Marka onunla yıllarca çalıştı, hatta David’i onurlandıran (ve çekimlerinden oluşan) bir masaüstü kitabı çıkardı. Mayıs sayımızdaki seksi moda çekimiyle sayfalarımızda ağırladığımız bu çarpıcı erkekle bu kez Londra’da buluşmamızın sebebi, Marks & Spencer’a hazırladığı “David Gandy for Autograph” isimli erkek mayo koleksiyonunun tanıtımıydı. Sekiz parçalık koleksiyon haziranın ikinci haftası itibarıyla Türkiye’de (ve dünyada), Marks & Spencer mağazalarında satışta.

3K: Bu karizmatik soyadınızın bir hikayesi var mı?

DAVID GANDY: Aslında çok sade bir soyadı, manası “toprak sahibi”. Dünyada ve özellikle Amerika’da çok Gandy, hatta Gandy Beach adında yer var.

3K: Tasarlamak, kendi koleksiyonunuzu hazırlamak her zaman aklınızda olan bir şey miydi?

D.G.: Moda dünyasının kreatif kısmında olmayı her zaman çok istedim. Yıllarca modellik yaptığım için kulağa tuhaf gelebilir ancak ilgi odağı ve göz önünde olmak benim için hiçbir zaman doğal, kendimi iyi hissettiğim bir durum olmadı. Bunca yıl sonra bile bunu hala garipsiyorum. Gönlüm hep işin kreatif, objektifin önünde olmayan alanında çalışmaktan yanaydı.-gibi ekibimle bunu paylaştım, tasarlamayı istediğimi anlattım. Sizler bu durumdan ancak haberdar oldunuz çünkü ben hep beş yıllık planlar yaparım. Marks & Spencer için hazırladığım erkek mayo ve iç çamaşırı koleksiyonu projeleri böyle ortaya çıktı.

3K: Hep böyle beş yıllık planlar mı yaparsınız?

D.G.: Plan yapmayı severim. Plan olmadan hedefleriniz doğrultusunda bir strateji geliştirmeniz mümkün değil. Aklımda şu anda da pek çok güzel fikir var… Bunu biraz satranç oyununa benzetiyorum, planlı ilerlediğinizde bir sonraki hamlenizi, ulaşmak istediğiniz noktayı görebiliyorsunuz. Benim her zaman bir planım vardır. O plandaki bazı maddeler gerçekleşir, bazılar ıhayal olarak kalır, o önemli değil. Mesele harekete geçip yol almaktır.

3K: Günlük “yapılacaklar liste”niz de var mı?

D.G.: Hayır ama belki de o yüzden sürekli yapacaklarımı düşündüğüm için uykuya dalmakta zorlanırım.

3K: O zaman zihninizi dinlendirmek için neler yaparsınız?

D.G.: Henüz çok iyi bir çözüm bulamadım. Uyku yine de en iyi ilaç olurdu. Ama özellikle de gece ve uzun yolda araba kullanmak bana her zaman iyi geliyor.

“BOŞ DURMAK BANA YARAMIYOR”

3K: Çalışmadığınız, boş bir gününüz nasıl geçiyor?

D.G.: Gelecek hafta tam dört boş günüm var. Benim için bu büyük bir lüks. Sürekli dünyayı turladığım için çok rastlanan bir durum değil. Çalışmadığım zamanlar ya spor yapıyorum ya da araba yarışlarını izliyorum. Son üç yıl içinde ancak geçen kasım birkaç gün tatil yapabildim. Sürekli bir proje, çekimler, iş var.

3K: Bu koşuşturma içinde hayatınızı nasıl dengeliyorsunuz?

D.G.: Buna iyi tarafından bakıyorum: Pek çok hayalimi gerçekleştirdim, dünyayı geziyorum, mesleki anlamda moda endüstrisinde beni mutlu ve tatmin eden işler yapıyorum. Başarılı olmak bana devam etmek için gerekli gücü veriyor, ruhumu zenginleştirip daha da motive ediyor. Boş durmak bana pek yaramıyor, epey çekilmez, huysuzun teki, so-

HAYIRSEVER, AKTİVİST, DUYARLI

• David Gandy hayır işlerini çok önemsiyor, ilgili kuruluşlarla aktif olarakçalışıyor. Bugüne kadardünya çapında etki yaratan pekçok organizasyonun parçasıoldu. Mesela 19 Şubat’da, Haiti depremzedeleri için para toplamakamacıyla düzenlenen “Fashion for Relief” (Yardım İçin Moda] moda şovuna katıldı.

• ‘deki Londra Maratonu’nda, İngiltere merkezli (dünyadaki fakirlik ve haksızlıklarla mücadele eden kuruluş) yardım kuruluşu Oxfam için koştu.

• David Gandy, UK Battersea Dogs & Cats Home (Birleşik Krallık Battersea Köpekler ve Kediler Evi] kuruluşunun ilk ünlü elçisi seçildi. Hayvansever David, herhangi bir ihtiyaçtan bakıma muhtaç kedi ve köpeklerle ilgilenen ve hepsini sahiplendirmeyi amaçlayan bu kuruluşun bir parçasıolmaktan çok mutlu, www.battersea.org.uk •’te kendi kurduğu hayır kuruluşu Blue Steel Appeal sayesinde, hayır kurumu Comic Relief’in düzenlediği Red Nose Day etkinliği için para topladı.

Moda dünyasının en gözde ismi David Gandy yıllarca Doke&Gabbana’nın bas modeliydi, marka onun adına kitap da çıkardı (solda ve üstte). Marks&Spencer için, Paul Newman ve Robert Redford’un 60’lı yıllardaki stillerinden ilham alarak hazırladığı sekiz parçalık mayo koleksiyonunun reklam yüzü de kendisi (altta). murtkan bir adam oluyorum. Öyle zamanlarda etrafımda olmak istemezsiniz.

3K: Peki geriye dönüp baktığınızda ne görüyorsunuz?

D.G.: Bu noktaya kadar olan hayat yolculuğumla gurur duyuyorum. Üzerimde sakil ya da sahte duran bir iş yapmadığıma inanıyorum. Marks & Spencer’la birlikte çıkarttığımız, “David Gandy fo Autograph” erkek mayo koleksiyonu da çok içime sindi. Yük sek kalite ve uygun fiyata tam sekiz farklı renkte mayo hazırladık.

3K: Mayo koleksiyonunu hazırlarken en çok hangi konuda titizlendiniz?

D.G.: Moda dünyasındaki pek çok insanın aklı bir karış havada. Ulaşılabilir bir koleksiyon hazırlamak benim için öncelikliydi. Ve ortaya farklı bir iş çıkmasını istedim. Mesela her mayoya su geçirmez (ıslak mayo) torbası ekledik.

ŞU AN DÜNYANIN NERESİNDESİN?

3K: Hayatınızdaki öncelikler neler?

D.G.: Hayatımdaki öncelikler çok fazla. Şu anda 35 yaşındayım ve mesleğim, işim hala önceliğim. Hatta bir “bucket list”im, yani mutlaka yapmak ve başarmak istediklerim listesi var. Ancak tüm bunların da önünde, önceliklerimin tepesinde ailem var. Ailemle vakit geçirebilmek benim için önemli. Teknoloji sayesinde annem, babam, kız kardeşim ve de yeğenlerimle her gün iletişim içindeyim. Ailemin bir kısmı Ispanya’da, annemler burada, Londra’da.

3K: Anneniz sizi telefonla aradığında ilk neyi sorar?

D.G.: ilk “neredesin” diye sorar, dünyanın neresinde olduğumu merak eder. Sonra diğer sorulara geçer.

DAVID GANDY HAKKINDA

Üniversitede pazarlama okudu.

Dolce&Gabbana markasının Light Blue reklamlardaki seksi rkeğinin, NewYork, Times Square’deki dev posteri hiç unutulmadı (altta sağda). O koku hala en çoksatanlararasında. Naomi Campbell, Gisele Bündchen, Eva Herzigova gibi aklınıza gelen tüm top modellerle ve Scarlettjohansson gibi oyuncularla çalıştı. Mario Testino ve Steven Meisel gibi moda dünyasının en prestijli fotoğrafçılarıyla çekimleryaptı.MarioTestinoonun için, “David, sağlıkve pozitifenerji yayıyor. Erkekmodellerin dünyasıonunla değişti” demişti.

Sağlıklıyaşamakisteyenlere duyurulur: David Gandy’nin kendi fitness ve spor aplikasyonu var. Erkekler için stilve giyim önerileri sunan aplikasyonu da (davidgandyfitness.com). Yazmayı çok seviyor, pekçokdefa dergilere konukeditörlükyaptı. Araba yarışlarıen büyüktutkusu. London Evening Standard dergisi tarafından “En etkili 1000 Londralı” listesine dahil edildi. Londra’dakiYazOlimpiyatları’nın kapanış töreninde ülkesini temsil eden tek erkek model oldu.

3K: Hayır işleri konusunda çok hassas ve aktif olduğunuzu biliyoruz..

D.G.: Aynen, önceliklerimden biri de hayır işleri. Birlikte çalıştığım vakıflar ve yürüttüğüm projelere nasıl para bulurum, iyileştirmek için neler yapabilirim gibi konulara kafa yorarım.

Göz önündeki isimlerin, bu konuda örnek teşkil ettiği ve ilham verdikleri için hayır işleri ve sosyal sorumluluk gibi konularda aktif olmaları bence çok önemli. Ancak herkes bir şeyler yapabilir, yapmalı da. Ben sesimi duyurabilmek konusunda şanslıyım. Göz önündeyseniz bu zorunluluk. Günümüzde ünlüler bu manada daha etkili. Sosyal medya sayesinde genç nesil onları takip ediyor, neler söylediklerine kulak veriyor. Göz önünde isimler olarak gençlere verdiğimiz mesajlar çok önemli. Marks & Spencer’a (bu proje için) evet derken önce üretimin nerede yapıldığını, malzemelerin nereden elde edildiğini sordum. Bunlar da hassas olduğum konular.

3K: Son soru: Kadınlarda en çok takdir ettiğiniz özellikler neler?

D.G.: Kadınlarda takdir ettiğim o kadar çok özellik var ki…

“GÖZ ÖNÜNDEYSENİZ DÜNYADA FARK YARATABİLECEK İSLER YAPMAK, AKTİF OLMAK, HAYIR İSLERİYLE İLGİLENMEK, ELİNDEN GELENİ YA PMAK BENCE ZORUNLULUK; ÜNLÜ İSİMLER OLARAK GENÇLERE VERDİĞİMİZ MESAJLAR ÇOK ÖNEMLİ”

David Gandy seksi tanımını fazlasıyla hak ediyor. Marks & Spencer, “David Gandy for Autograph” koleksiyonu için çektirdiği kareler de (solda), ünlendiği diğer reklam fotoğrafları da (üstte) bunu doğruluyor. David’in kendi koleksiyonundaki favori deseni (altta) ve her mayoyla verilen ıslak mayo torbası a).

Kazayağıdesenli mayo,DAVID GANDY FOR AUTOGRAPH, £129.95.

Ancak en başta, erkeklere nazaran çok daha insancıl olmalarına ve aynı anda birçok işi yapabilmelerine hayranım. Biz erkekler tek göreve odaklanırken kadınlar aynı anda 10 konuya yetişebiliyor. Bunlar sadece birkaçı, dediğim gibi kadınların hayran olunacak pek çok özelliği var. Ve benim ekibimin çoğu kadınlardan oluşuyor.
MCM David Gandy – Erika Brechtel 3KModa

David Gandy Resimleri
David Gandy

David Gandy – Wikipedia, the free encyclopedia 3KModa

David Gandy

David Gandy Asst (@DavidGandyAsst) | Twitter 3KModa

David Gandy

David Gandy galeria de fotos y noticias | hola.com 3KModa

David Gandy

David Gandy Covers August Man Magazine May| FORD Models 3KModa

David Gandy

David Gandy – Model Profile – Photos & latest news 3KModa

David Gandy

Yo Hombre: David Gandy | yodona | EL MUNDO 3KModa

David Gandy

David Gandy Hairstyles | Celebrity Hairstyles by TheHairStyler.com 3KModa

David Gandy

David Gandy: True British gentleman | Menstyle.cz 3KModa

David Gandy

David Gandy: ‘I never wanted to be famous’ – Yahoo7 3KModa

David Gandy

Yorum Yaz