Bebek tulumu nasıl örülür?

Ârka.Tulumun bacaklarından biriyle başlanır: 30 ilmek atılır; 1 /1 lastik 4 sıra, örülür; sonra örülerek küçük delikli bir sıra yapılır (bütün sıra boyunca 1 ilmek üste alınır,2 il mek birlikte düz örülür)

1/1 lastik örgü 4 sıra yeniden yapılır. 20 sıra haroşo örülür.İlmekler açık bırakılır.

Öbür bacak da aynı biçimde örülür.

Her iki bacak, ortadan yeniden 12 ilmek atılarak birleştirilir. Bütün haroşo ilmeklerin üstünde, ortadaki 12 ilmek kaybolana kadar, her taraftan 1 ilmek eksiltilerek örgü sürdürülür.

Kalan bölümün üstüne 60 ilmeklik 100 sıra haroşo devam edilir. Sonra, kenarlardan 3 ilmeğe (1 üste alınır ve 2 düz ilmek birlikte örülür) iki yan düğme iliği yapılır.

6 sıra daha örülür, sonra tek bir sıraya düzenli aralıklarla 7 düğme iliği dağıtılır. 6 sıra daha örülüp kesilir.

Bedenin üst bölümü için. 60 ilmek atılır; 20 sıra haroşo örülür. Jersey örgüyle devam edilir (haroşo örülen ilk ve son 8 ilmek dışında). 32 sıra sonra yanlardaki 14 ilmek haroşo örülür (8 yerine), buna 8 sıra devam edilir. Kol açıklığı için her iki yandan 8 ilmek kesilir ve 40 sıra düz örülür. Omuzlar için her iki yandan, 2 kez, her 2 sırada bir6 ilmek kesilir ve ortadaki ilmekler açık bırakılır.

Ön .Arka gibi örülerek başlanır. 112 sıra haroşo örüldükten sonra 14 sıra için jersey örgüyle devam edilir (haroşo örülen ilk ve son 8 ilmek dışında). Bu noktada ön açıklık için ilk

34 ilmek örülür (ilk ve son 8 ilmek bu durumda da haroşo örülür). Haroşo örülen 8 ilmeğin üstüne ortaya doğru, 9. sırada birinci düğme iliği açılır, sonraki düğme ilikleri 12 sıra arayla açılır.

Kol açıklığı da arka bölümdeki gibi gerçekleştirilir. Boyun için ön açıklığın 12 cm yüksekliğinde, ortaya doğru 8 ilmek açıkta bırakılır ve 8 kez, her 2 sırada 1 ilmek bu kenardan eksiltilir. Düz örmeğe

Bütünüyle beyaz bir takım, son derece güzel görünür, istenirse, kısa pantalonuna başka bir renk katılabilir.

Güzel küçük düğmelerle kazak önden, pantolon da arkadan kapatılabilir. Yün yumuşak olduğu için işlenmesi zordur; ama sonuç bu güçlüğe katlanmaya değer.

devam edilir ve arka bölümdeki gibi omuz yapılır.

Önün öbür bölümü ters yönde, ama aynı biçimde yapılır: Yeniden ortaya doğru haroşo örgüyle 8 ilmek atılır.

Kol. 36 ilmek atılır ve

22 sıra haroşo örülür. Her iki kenardan 1 sivri ilmek artırılarak jersey örgüyle devam edilir. Örgünün bütünü için 5 kez her 10 sırada bir aynı işlem yinelenir. jersey örgü 50 sıra örüldükten sonra, 5 cm

1/1 lastik örülür ve bütün ilmekler kesilir.

Boyun. Omuzlar dikilir. Ayça (hilâl) biçimi yaka boyunca, ön yüz örülürken bırakılan 8 ilmek de hesaba katılarak yeniden 80 ilmek alınır; 10 sıra haroşo örülür; 5. sırada sonuncu düğme iliği yapılır.

Nasıl dikilir?

Kenarlar üst bölümden boylu boyunca dikilir. Kısa pantalon yanı, düğme iliklerinin olduğu haroşo örülen kenar bölümü, örgünün arkasıyla üstüste getirilerek dikilir.
Kolay Bebek Tulumu Nasıl Örülür? | Kadın ve Modaya Dair Her Şey 3KModa

Bebek tulumu nasıl örülür? Resimleri
Bebek tulumu nasıl örülür?

Kolay Bebek Tulumu Nasıl Örülür? | Kadın ve Modaya Dair Her Şey 3KModa

Bebek tulumu nasıl örülür?

BEBEK Tulum Ve Pantolon Modelleri (anlatımlı) | Örgü, Örgü … 3KModa

Bebek tulumu nasıl örülür?

örgü bebek tulumu modelleri bebişlere örgü tulum örnekleri … 3KModa

Bebek tulumu nasıl örülür?

Örgü Bebek Tulumu Modelleri ve Örnekleri| Kadının Sitesi 3KModa

Bebek tulumu nasıl örülür?

BEBEK Tulum Ve Pantolon Modelleri (anlatımlı) | Örgü, Örgü … 3KModa

Bebek tulumu nasıl örülür?

Bebekler İçin Uyku Tulumu Nasıl Örülür? Resimli Anlatım > El Örgü … 3KModa

jQuery(document).ready(function($) { $.post('http://www.3kmoda.com/wp-admin/admin-ajax.php', {action: 'mts_view_count', id: '91247'}); });

Yorum Yaz