Ev değiştirecek taşınacaklara altın tavsiyeler

Eşyalarım kolilere doldurmaya vaktin yoksa, biraz daha fazla ödeyerek bunu senin için yapabilecek bir nakliyat şirketiyle anlaşmayı düşünebilirsin. Bu şekilde, özel olanlar (iç çamaşırı, takılar, vb.) haricindeki tüm eşyalarını nakliyat şirketi paketleyecek, aynı zamanda dolap ve çekmece gibi eşyalarının da demontajve montajını yapacak. Ama kolileme işlemini kendin yapmak istiyorsan nalburlardan yeterli miktarda koli bulmalısın. Ardından, eşyalarını taşınma gününden önce yavaş yavaş kolilemeye başla,

EŞYALARIN ZARAR GÖRÜRSE

• Taşınmadan önce nakliye firmasından sigortapoliçesini iste.

• Firma yetkilisine tutanak imzalat.

• Hasarlı eşyanın fotoğrafım çek.

• Firmanın sana taşıma yaptığım gösteren faturayı al.

• İrsaliyenin bir örneğini iste. Sigorta firması, bu belgelerle gittiğinde zararım karşılayacaktır.

KOLİLEME SANATI

Eşyalarım paketlemede kullanacağın koliler orta boydan büyük olmamalı. Böylece eşyaları mümkün olduğunca fazla kategorize edebilir ve daha kolay taşınmalarım sağlayabilirsin. Örneğin yazlıklar, kışlıklar, banyo, mutfak eşyaları, bardaklar, kırılacak eşyalar gibi kategoriler, kolileri açıp yerleşirken işini çok kolaylaştıracak. Ayrıca, sana taşınma esnasında en çok lazım olabilecek tuvalet kâğıdı, el sabunu, havlu veya su ısıtıcısı gibi eşyaları ayrı bir şekilde paketlemeyi unutma.

TEMİZLİK DE ÖNEMLİ!

Hatta belki de en önemlisi! Büyük temizlik işini mutlaka taşınmadan önce, hazır ev boşken gerçekleştirmeyi unutma. Bunun için bir temizlik şirketinden de yardım alabilirsin. Örneğin Armut.com sitesi bunu çok uygun fiyatlarla sağlıyor. Kredi kartıyla ödeme yapıyorsun ve ücret, temizlik işlemi bittikten sonra kartından çekiliyor. Kendin halletmek istersen, tüm temizliği bir gün içinde yapmak zorunda olmadığını unutma. Ayrıca temizliği, taşınmadan en fazla üç gün önce yapmalısın ki, taşınana kadar evin tekrar tozlanmasın.

BUNLARI UNUTMA

Taşınma sırasında evin zemininin temiz kalması ve parkelerin zarar görmemesi için yerlere büyük ölçülü naylonlar serip kenarlarından yapıştırabilir, işini bitirdikten sonra kaldırabilirsin.

Beyaz eşyalarını mutlaka nakliye firmasının özel ambalajlarla paketlemesini ve en az iki kişi tarafından taşınmasını iste. Aksi takdirde eşyalarında geri dönülmez hasarlar oluşabilir.

Taşınmadan önce buzdolabındaki yiyecekleri steril bir şekilde ayrı bir koliye yerleştirmeyi unutma. Ayrıca yeni eve ulaştıktan sonra buzdolabının fişini takmak için en az 15 dakika bekle.

Kolileri boşalttığın zaman alttaki bantları da keserek, az yer kaplayacak şekilde dört beş tanesini üst üste koyarak iple bağlayabilirsin. Bunları daha sonra geri dönüşüme vermeyi unutma.

RAHAT HAREKET ET

Bugün çok hareket edeceksin ve bunu rahatça yapabilmen çok önemli:

İDar kıyafetler yerine, hareketlerini kısıtlamayacak bir bluz tercih et. (Zara; M9,95)

2 Böyle yorucu bir günde ayaklarının konforu çok önemli. (Nike; Aİ55)

3 Esnek ve rahat bir tayt ile gün boyu aktif olabilirsin. (H&M; A29,99)
kurmaca biyografiler: Nisan3KModa

Ev değiştirecek taşınacaklara altın tavsiyeler Resimleri
Ev değiştirecek taşınacaklara altın tavsiyeler

GEVAX Solenoid Valfleri Makaleler NASA Karbondioksit Fazlalığına … 3KModa

Ev değiştirecek taşınacaklara altın tavsiyeler

Yorum Yaz