Taşlı gelinlik modelleri

Gelin adaylarının en çok tercih ettiği gelinlik modelleri arasında taşlı gelinlik modelleri yer alıyor. Her kızın hayalini kurduğu bir gelinlik vardır ve o hayallerde en çok giyilen gelinlik taşlı gelinlikler olmuştur.

Göz alıcı bir güzellikte olmayı istemek her gelin adayının hakkıdır. İşte bu istek ve arzu ile birlikte hareket eden gelin adayları taşların pırıl pırıl halleri ile gelinliğin masumluğunu bir arada üstlerinde taşımak istiyor. Bütçesi uygun olanlar için bazen bu arzu o kadar kuvvetli oluyor ki, değerli taşlar dahi gelinliklerini süslüyor.

Kabarık taşlı gelinlik modelleri arasında taş işlemeleri daha çok göğüs bölgesinde kullanılıyor. Gelinliğin kabarık olan etek kısmı kabarıklığı ile dikkat çekerken gelinliklerin üst kısımları da taşlar ile dikkat çekiyor. Taş işlemelerinin gelinliklerin etek kısımlarına doğru hareketlenerek indiği modellerde yine gelin adaylarının tercih ettiği modeller arasında yer alıyor.

Straplez taşlı gelinlik modellerinde ise taş işlemeleri iki bölgede oldukça fazla kullanıyor. İlk bölge göğüs bölgesi. Üst kısımda kullanılan taş işlemeler bazen bel kısmına kadar ulaşırken bazen ise göğüs kısmında bir desen gibi kullanılarak farklı bir görüntü yakalanabiliyor. Bazen ise sıralı bir şekilde işlenen taşlar ile gelinliğin straplez kısmı daha sade bir şekilde vurgulanıyor. İkinci bölge ise En şık gelinlik modelleri arasında yer alan modelleri ortaya çıkartıyor. Bu modellerde bel kısmı boyunca taş işlemeler kullanılarak gelinliklerde bel kısmına vurgu yapılırken, kabarık kısım ile üst kısım birbirinden ayrılıyor.

İhtişamlı bir gelin olmak isteyen gelin adayları ise tamamen taşlar ile bezeli modelleri tercih ediyor. Gelinlik modelleri arasında oldukça ağır ve göz doldurucu görünen bu modellerde gelinliğin beyazlığı biraz daha arka planda kalarak gelinlik grimsi bir renk kazanıyor.

Taşlı gelinlik modelleri arasında rağbet gören balık gelinlik modellerinde de taş işlemeler kimi zaman üst bölgede kullanılırken kimi zaman kabarık olan uç kısımların hareketliliğine hareket katmak için kullanılıyor.

Oldukça çeşitli taşlı gelinlik modası içerisinde broş şeklinde görünen taş işlemeler ise oldukça küçük tutulmuş. Genellikle de straplez modellerde kullanılmış.

Taşlı gelinlik modelleri ResimleriYorum Yaz