Kısa topuklu ayakkabı modelleri

Cannes’da topuklu sesleri

Mayıs ayında gerçekleştirilen Cannes Film Festivalinde düz ayakkabı giyen kadınların bazı film gösterimlerine alınmamaları bir anda festivalin en çok konuşulan konusu haline geldi. Öyle ki bu durum, 28 senede ilk kez bir kadın yönetmenin festivalin açılışını yapmış olmasını bile gölgeledi. Festivalin direktörü Thierry Fremaux, Twitter üzerinden bir açıklama yaparak kadınların kırmızı halıda topuklu ayakkabı giyme zorunluluğu bulunmadığını ifade etse de #Cannesheels etiketinin altında çok sayıda eleştirel tweet birikmesini önleyemedi.

Aralarında Shoe Obsession’ın da bulunduğu pek çok moda kitabının yazarı Valerie Steele yaşanan olayın çoğu insanı hayrete düşürdüğünü söylüyor ve “Kadınlar, Kısa topuklu ayakkabı modelleri ayakkabılarının topuk yüksekliğine kendileri karar vermeli” diyor. Persson da onu destekleyen bir görüşü savunuyor. “Topuklu ayakkabı giyme zorunluluğu muhtemelen erkekler tarafından ortaya atılmış olan çok eski kafalı bir görüşe işaret ediyor. Günümüzde ayakkabı konusunda inanılmaz bir çeşitlilik var. Bir ayakkabının topuklu olması şık olacağı anlamına gelmez.”

Cannes’daki bu olay ve benzerleri, moda üzerinden kadınları baskı altında hissettirmenin bir aracı olarak yorumlanabilir. Bu baskı, onları belirli bir ideale uyma konusunda zorluyor ve en nihayetinde benliklerinden feragat etmelerine yol açıyor. Neyse ki kadınları özgürce seçim yapmaya teşvik eden örnekler var. Oyuncu Emma Thompson, geçtiğimiz yıl Golden Globe Ödül Töreninde sahneye çıktığında bir elinde martini bardağı, diğer elinde de Christian Louboutin topuklu ayakkabıları vardı. Markanın alametifarikası olan kırmızı topuklarının kanıyla lekelendiğini söyleyerek espri yaptı. Bir başka törendeyse, feminist bir ifade olarak Kısa topuklu ayakkabı modelleri topuklularını çıkardığını söyledi. “Onları neden giyiyoruz ki? Çok yorucu ve anlamsızlar.” Feminizm, kadınlara yaşam tarzları, giysileri ve bedenleri de dahil olmak üzere pek çok konuda canları nasıl isterse öyle davranma özgürlüğü tanıdığına göre topuklu ayakkabı giymek veya giymemek tamamen onların inisiyatifinde olmalı. Hayatın her alanında özgürce atılan adımların şerefine!

Kısa topuklu ayakkabı modelleri Resimleri
Kısa topuklu ayakkabı modelleri Resimleri
Kısa topuklu ayakkabı modelleri

Kısa topuklu ayakkabı modelleri

Kısa topuklu ayakkabı modelleri

Kısa topuklu ayakkabı modelleri. güzel, en şık k ısa topuklu bot modellerini birlikte inceleyelimyazılar yazlık topuklu ayakkabı modelleri dolgu topuklu ayakkabı Kısa topuklu sandalet modelleri

Yorum Yaz