Kızlarla İlk Buluşmada Neler Konuşulur?

Mahmut abinin bakıyorsun adamın kadın kankaları var. Kadınlarla 10 numara bir muhabbeti var. Yani adam akıyor gidiyor ama sen öyle misin kankan ya Kadir, ya Hüseyin, Mehmet, Süleyman. Olmuyor kadınlarla muhabbetinize ise hiç girmiyorum bile. Çünkü çıkarıyorsunuz biliyorum. Konu bir yerde geliyor takılıyor ve ondan sonra aç ki açabilirsen. En iyisi kadınlarla konuşabileceğiniz konuları bulalım. Böylelikle muhabbetiniz ilerlesin. Bu konuyla ilgili daha önce bir yazı daha yazmıştım ama konu konuyu açar dedik, 5 madde daha ekledik.

Hep söylüyorum arkadaşlar yine de söyleyeceğim söylemeye devam edeceğim. Kadınların bizden en çok istediği şey ilgi, ilgi. Onların en çok istediği ve olmazsa olmaz en hassas noktası yani biz o kadar sevmiyoruz. Şimdi arkadaşlar itiraf ediyorum mesaj yollamasa da 2 pes atsak ha. Daha iyi değil mi?

Kızlarla İlk Buluşmada Neler Konuşulur? Resimleri
O yüzden şimdi kadınların istediği konuları ele alıyoruz ve kafamızda bu şekilde rahat edecek. Hadi bakalım başlıyoruz. Yoğun bir sevgiliniz ya da sevdiğiniz hoşlandığınız kız kimse artık eğer öğrenci ise onun okulu ile ilgili sorular sorabilirsiniz. Hocalarıyla sınavları ile arkadaş çevresiyle ilgili bir takım sorular sorabilirsiniz. Sonra öğrenci olduğu için zamanının büyük bir dilimi okulda geçecektir. Sizde haliyle onun en çok zaman geçirdiği yerler ilgili sorular sorabilirsiniz.

Burada önemli olan onunla ilgili olduğunu gösterebilmek.
Yani onun yapmış olduğu bir aktivite ile ilgili ona soru sormanız burada göz teması da çok önemli yani onu dinlediğinizi ona hissettirin. O size zaten burada tatlı, tatlı anlatacaktır. Sizde son derece böyle 4 kulaklı onu dinliyormuş gibi yapın ya da dinleyin gerçekten. En güzel oyun bu şekilde daha yakından tanımış olursunuz. Ayrıca kız size bir şeyler anlatırken de mutlu olacaktır. Kötü birşey yaşadıysa da onu size anlatarak deşarj olur ve rahatlamış olur. Sizde ona fikirler verebilirsiniz bir sürü olumlu etkisi olur.

Diyelim ki öğrenci değil çalışıyor o zaman da iş hayatıyla ilgili sorular sorun, altın kural, kızın günlük hayatta en çok yaptığı şeylerle ilgili konuşmak bu şekilde onun gündelik hayatına girmiş olur ve onun hayatını daha yakından tanımış olursunuz.

2. Arkadaşlarınızdan bahsedebilirsiniz. Mesela sizinde ortak arkadaşımız olan Aslı. Aslı nasılsın ağabey falan diye yani bunama 7 ile sorun. Çünkü kızlar kendi cinslerinden olan arkadaşlarını hoşlandığı erkeğin sormasını çok kabul etmez yani içten içe kıskananbilirler. O yüzden onun bir tonu var, onu yakalayın o tondan yürüyor. Yani burada en yakın arkadaşım ne yapmış, ne etmiş öğreniyoruz yani özetle ilgileniyoruz. Olayımız bu yani sadece kızın arkadaş çevresi olmayabilir, kendi arkadaş çevrenizde bahsedebilirsiniz.

Mesela tabi ortak arkadaşımız bu daha iyi olur diyebilirsin Oğuz bugün sevgilisiyle buluştu, doğum günüymüş ona küçük bir hediye almış falan anlatın ama bunu anlatırken eğer siz bir hediye almamışsınız. Bu durum ileride size yol, su, elektrik olarak geri dönecektir. Bu sefer sizi ben bile kurtaramam. O yüzden bu tarz jestleri yani sizin yakın arkadaşlarımızın yapmış olduğu jestini anlatırken sizinle bir jest işiniz cebinizde hazır olursa ilerde sorun yaşamazsınız.

3. Hayaller, ona hayallerini sorun arkadaşlar ve birlikte hayallere dalın Veysel kızın hayali dünyayı gezmek ne yapıyoruz? Hop ülkeler coğrafyası önüne alıyoruz ve başlıyoruz Amsterdam, Paris, Milano, Vale adası, Londra vs. Bunlardan bahsedin seyahatlerden bahseden arkadaşlar, sizin gittiğiniz ülkelerden ya da onun gittiği ülkelerden konuşurken bir sonraki durağın neden birlikte gitmeyeceğini sorun. Mesela bence son derece güzel bir konu olacaktır. Bu durum sizin için de çok keyifli bir sohbet olur. Bu şekilde sevdiğiniz kadının hayallerine öğrenmiş olursunuz. Hem nasıl bir insan olduğunu öğrenirsiniz ve ayrıca onun hayallerinden bahsettiğiniz için kendini değerli hisseder. Siz fark etmeden o çoktan hayallere dalmıştır bile. Her 2 taraf için de muhteşem bir ortam ve onun kalbine gerçekten dokunabilirsiniz.

4. Evet, şimdi hayaller tamam. Peki bu kadının hobileri neler?

Şimdi pat diye hobilerin ne diye sorulmuyor. Sonuçta anket yapmıyoruz değil mi? Ayrıca şimdi bugün yoldan 100 kişiyi çevirsinler, 90 tanesi sinemaya gitmek ya da ne bileyim işte kitap okumak falan diyecek. O yüzden bu tarz şeylere giremiyorum. Kadın az çok tanıyorsunuz zaten nelere ilgi duyduğunu da biliyorsunuzdur diyelim ki çok hamarat. Her gün yemekler tatlılar yapmayı seven bir kadın belli ki yemekle ilgili arkadaşlar çin mutfağından tutun da rus mutfağına kadar hepsiyle ilgili. Tabi böyle bir kadına kalkıp da şimdi yemeğin önemini basit eleştiremezsiniz. Yani bir kapsül mahsul çıksa da yesek karnınız doysa falan değil yemeklerden bahsettim.

Bu kadını arkadaşlar sevecektir. Hatta kendi sevdiğiniz yemeklerden bahsettim. Bu şekilde ne olacak sizin kendinizi kadın burada ne olacak ileride size yapar belki o da sizin şansınıza kalmış yani yeni açılan restoranlardan bahsedelim mesela bilmiyorsanız bir araştırın bilin arkadaşlar yani karşınızdaki kadının en hassas noktası bu. Ona ne bileyim michelin yıldızlarından bahsedin. Bu şekilde onun ilgisini çekeceksiniz diye bir kadının ilgi alanı futbol vardır diye düşünüyorum. Ben hiç görmedim. Yani bu konuda sabaha kadar susmaz mesela diye düşünüyorum. Futbol değil de ilgi alanı yok.

Aysel da yapacak bir şey yok arkadaşlar gidip yok felsefesini öğreneceksiniz. Sonra işte onun ilgi alanı ve onu bir yerden yakalamamız lazım ve araştırma yapacaksanız da onunla konuşun, ondan öğrenin. Bu şekilde bilgi akışı olur, o da mutlu olur. Sizce en masum canlılar çocuklar değil mi? Evet, onlardan bahsedebilirsiniz. Ne bileyim ablamın çocuğu olur, sizin kardeşiniz olur, abinizi çocuğu olur. Bahsettiğim güzel bir konu çocuklar neler yaptığından bahseden mesela sizinle arası nasıl ya da ne bileyim neler yapmaktan hoşlanıyor, neler yapamıyor? Yaparken düştüğü komik durumu anlatabilirsiniz. Benim bildiğim kadınlar çocuklardan hoşlanır ve onları çok sever unutmayın hoş çakalın.

Yorum Yaz