Kadınlar İçin Mutlu Evliliğin İp Uçları

ERKEKLER İTİRAF ETTİ

Evli bir erkeğin ilişkisi, eşi, genel olarak evliliğinin gidişatı hakkında ne düşündüğünü bilmek ister misiniz? 1,10 ve 30 yıl evli erkeklerden dinledik…

Eşimle flört dönemimiz dört yıl sürdü. Bu zaman diliminin birlikte yaşadığımız üç yılında hayalimdeki kadın olmaya hızla yaklaşıyordu: Zeki, eğlenceli, seksiydi ve mükemmel bir aşçıydı. Evliliğin ilk yılı evli çiftlerin kendilerini yeniden tanımalarını sağlıyor, özellikle içinizden yemek yapmak veya komik olmak gelmediği zamanlarda… Ama bu öyle bir durum ki kısa sürede adapte olmayı gerektiriyor. Sanki önünüzde binlerce engel var ve hepsine dikkat etmeli, yoksa yolun başında başarısız çiftler arasına yer alırsınız.

Peki evlilik kavgasız olur mu? Tabii ki biz de kavga ediyoruz, hem de önemsiz ne varsa onun, özellikle de onun üzerine! O bulaşıkları yıkamıyor, ben çok fazla futbol maçı seyrediyorum. O spor yapmam için beni sürekli itekleyip duruyor, ben banyoya ayakkabılarımla giriyorum. Karım bunun mide bulandırıcı olduğunu düşünüyor, çünkü ona göre yerler öyle temiz ki… Bana sorsanız kirli olduğunu söylerim, zira onun dökülen saçları sürekli ayağıma yapışıyor. Flört ettiğimiz dönemde ne zaman tartışsak konuyu gerçekleri yüzüne vurarak sonlandırırdım. Bu da geceyi kanepede geçirmeme neden olurdu ama battaniyenin altında tatmin olmuş şekilde uyumak gibisi yok. Şimdi öyle mi? Tüm kusurlarımız, öfke, diklenmelerimiz geçti gitti. Bunun romantik tanımı: “Ne aşk ama!”

Gerçeklerse bunun korku ve tecrübesizlik olduğunu söylüyor.

SANA HAYRANIM ÇÜNKÜ.

Geçenlerde karım birbirimize hayranlık duymak için yeni sebepler yazmamızı önerdi. Biraz homurdandım tabii. Ama fena fikir de değil. Aşık olmak, onurlandırmak ve neşelendirmek gibi kavramlar tek başına anlam ifade etmiyor. İnsan işini kaybetsin, anne babası hasta olsun, yanındakinin tam desteği o zaman ne büyük önem kazanıyor.

Bir ara köpek almaktan bahsediyorduk, şimdilerde çocuk yapalım diyoruz. Doğrusu bu bir adamı köpek almaya teşvik etmek için iyi bir yöntem.

Kadınlar İçin Mutlu Evliliğin İp Uçları Resimleri
Kadınlar İçin Mutlu Evliliğin İp Uçları _0.jpg

Kendimi henüz baba olmaya hazır hissetmiyorum. Öte yandan karımın harika bir anne olacağını biliyorum ve bu beni geleceğe dair umutlandırıyor. Geçen yılı düşünüyorum da, aslında ailemizi kurmaya çoktan başladık.

Erkeklerden kadınlara ipuçları

Elimizde bir kitap veya iPad taşıyorsak, onu çantanıza koymoyı teklif edebilirsiniz.

Bir şemsiyenin altında her zaman ikimize de yer var.

Kol düğmelerimizi lokmaya yardım ederseniz, fermuarınızı çekeriz.

Ayakkabılarınızı dikkatli seçin, yemek çıkışı birkaç blok öteye yürüyebiliriz.

Plan yaparken tek başınıza takılmayın, örneğin telefon edin. Geç kalacağınızı söylemek istediğinizde? Mesaj yazın yeter.

Bizi etiketlemeden, bizim hakkımızda tvveet almadan veya Instagram’da fotoğrafımızı paylaşmadan önce bize de sorun.

Yorum Yaz