Erkeklerin Dikkatini Nasıl Çekebilirsiniz?

Kendi Tarzınızı Oluşturun

En sonunda, büyük baş kaldırışların ardından (aynı zamanda perakende satışların duraklatmasıyla) ülke çapında bütün büyük alışveriş merkezlerinde, kıyafetlerin etek boylarını, kumaşlarını ve dahasını seçme şansı doğdu. Sonuç? Mükemmel bacaklara sahipseniz, onları göstermekten çekinmeyin! Güzel bir beliniz varsa, onu uzun ve zarif bir döpiyesle vurgulayın. İyi özelliklerinizi kullanın ve “mükemmelolmayan” kısımları gizleyin.

Çaba Gösterin

En azından denemeyi, özsaygınıza, ailenize ve arkadaşlarınıza borçlusunuz! Her şeyin ötesinde, tüm gün karmakarışık ve düzensiz bir eve ya da ofise bakmaktan hoşlanmazsınız, öyle değil mi? Görkemli sanat eserlerine gerçekten hayranlık duyup onları sevmez misiniz? Güzel bir çiçek aranjmanını? Kendi kendinizin tablosu olun ve kendinizi yeniden yaratın.

Aynanıza Güvenmeyi Öğrenin

Pek çoğumuz sadece, başkalarının bize söylediklerine inanırız, aynada gördüklerimize değil. Çaresizce iltifat arayışında olmamızın ve başka insanların geribildirimlerine (bizim hakkımızdaki düşüncelerine/ç.n.) bu kadar bağımlı olmamızın sebebi budur. Gerçek “güzellikler” kendi aynalarına güvenir ve gördükleri her şeyi kabul ederler. Aynada mükemmel saçlar gördüklerinde ise, sahip oldukları “saçların güzel olduğu bir gün”ün tadını çıkarırlar. Bu kadınları, dün gece yedikleri tatlıdan aldıkları 900 gramı düşünürken bulamazsıntz.

O Kadar Mütevazı Olmayın

Dışarı çıkıp en iyi halimizle görünme cesaretimiz varken, denemekte olduğumuzu kabul ettiğimiz sanılmasın. Güzellik adına o “ekstra mesafe”yi kat etmek, abartı ve kibirmiş gibi algılanıyor. Buna ilaveten; bazı kadınlar, yanlış bir tarzda ilgi çekebilecekleri ihtimalinden endişe duymaktadır. Kimsenin dansa kaldırmadığı kızların yeri, sadece duvar kenarlarıdır!

Yaşınızı Belli Edecek Şekilde Davranmayın veya Giyinmeyin

Kendileriyle görüşme yaptığım güzel kadınların tümü, aynı özelliğe sahip gibi görünüyorlardı: Yaşlanmazlık. Onların geçmişlerinin sırrını paylaşıyor olmasaydım, onlara bir “sayı” vermekte çok zorlanacaktım. Bu kadınların kim olduklarını biliyorsunuz: Onları bir dergide veyaTV’de görürsünüz. Onların, sizin yaşlarınızda olduklarını bilirsiniz ama onlar çok “daha iyi” görünürler.

Onların, büyük çaplı estetik operasyonlar geçirdikleri sonucuna hemen atlamayın. Konu her zaman bu değildir. Kendi “yaşlanmaz” görünümünüz için ilk adımı nasıl atıyorsunuz? Farklı bir yaş nüfusuna yönelmiş olabilecek bir dergiyi alın. Her zaman alışveriş ettiklerinizden farklı bir mağazadan veya reyondan alışveriş yapın. Bir akıl hocası bulun; yeni görünümünüzü oluşturmakta size yardım etmesi için, tarzına her zaman hayran olduğunuz birini…

Yaptığımız neredeyse her şey, görünüme dayanır.

Güzellik arayışı, zaman kadar eskidir.

Sevimli bebekler, kucakta daha uzun süre tutulurlar.

Çiçekleri güzellikleri nedeniyle severiz.

ask-sevgi

Yorum Yaz