New York’ta Tatil

ŞEHİR ATLASI ONUR BAŞTÜRK

NEW YORK’A DAİRENTAZE DOLAŞMALARA BUYRUN

GEÇEN HAFTA ANLATMAYA BAŞLADIĞIM NEW YORK MACERAM DEVAM EDİYOR. BU KEZ ANLATACAK DAHA ÇOK ŞEYİM VAR. ÇÜNKÜ O KADAR ÇOK MEKANA, SERGİYE, KONSERE GİTTİM Kİ EĞER BU HAFTALARDA YOLUNUZ NY’A DÜŞECEKSE BU YAZIYI KESİP SAKLAYIN DERİM…

New York çetemize Toronto’dn bir rkdşım d ktıldı: Merve Krhn. Cool kdın Merve, New York’t en son ne çılmış, ne olup bitiyor; hepsine hkim. Geldiği gün pr topr Whitney Museum’un Metpcking’deki yeni yerine gittik. Terstn New York mnzrsı muhteşem, içeride “Americ is Hrd to See” dlı toplu sergi vrdı. 1920’lerden günümüze Amerikn modern sntını nltn sergi eğlenceliydi m çrpıcı değildi. Whitney çıkışı hemen yn trftki Sntin’y uğrdık. Sntin hyli popüler. Am bn sorrsnız sdece bir içkiye uğrnır… Ordn yürüyerek Hudson civrındki Jne Otel’e gittik. Mlum Jne’in brı NY gece hytınd popüler yerlerden biri. Sonr otelin içindeki Gitne’ oturduk. Gitne’ın Frnsız-Fs krışımı hvsını seviyorum.

YE İÇ SONRA ÇILGIN GİBİYÜRÜ!

Ve sırd West Villge’tki Hppiest Hour vr. Burnın hmburgeri ve br klblığı çok meşhur dediler (tbii ki NY Times), bklım dedik, eksik klmylım. New York’ gelince hep böyle oluyor! Her meknı görmek, menüde neler vr neler yok ttmk istiyorsun. Bir r, Lower Est Side’d konuşlnmış Tijun Picnic’teki yemek sırsınd resmen Merve’nin omzund uyudum. Tbii ki beş dkik filn! Bu hızlı uyuklm sonrsı sorduğum ilk soru şuydu: “Ee nereye gidiyoruz?”

DIRTY FRENCH VE OMAR’S

Umut Evirgen sğolsun, birkç yıl içinde New York’t L Boom’u çmyı plnldığı için “Nereye gidiyoruz?” sorusunu sl ynıtsız bırkmynlrdndı ekip içinde. Hemen, “Şöyle bir mekn vrmış, ilginçmiş” diyordu ve biz ory… Dirty French böyle yerlerden biriydi mesel… Omr’s d güzel mekndı. Yemeğine çok bydmdık m kitlesi tm bizlikti. Popüler NY insnlrı; hepsi hoş, bkımlı filn…

VE DİĞER ŞEYLER…

• Khvltı için Buvette’e Bubby’s’e, Friend Frmer’, Joseph Leonrd ve Egg Shop’ gitmelisiniz. Hepsinde yn lezzette ve orijinllikte khvltı vr.

• Yeni bir eğlence şekli çıkmış: Bingo Prty! Bildiğin tombl prtisi. En cool insnlr mslr kurulup tombl oynuyor.

Am işin içine müzik ve dns ktmışlr.

• Dimond Horseshoe’dki özel prtileri tkip etmek gerekiyor. Burd hft sonlrı “Sleep No More” oyunlrın byıldığımız Punch Drunk ekibi “Queen of The Night” gösterisini ypıyor.

Bu gösteri yemekli. Byğı dress code’u vr. Şık gitmeniz gerekiyor.

• Ve son iki tvsiyem:

1. Birz bildik httın dışın çıkın ve Hrlem’e gidin. Hrlem’deki pzr brunch’lrı gospel korolrı eşliğinde ypılıyor, innılmz zevkli.

2. New York Botnicl Grden’dki “Frid Khlo: Art, Grden, Life” sergisine gidin. Yer, Bronx’t. Evet uzk, m değiyor. ®
[gllery ids=""]

Yorum Yaz