Yuvarlak yüze uygun saç modelleri

Saç insanların en çok kendilerini gösterdikleri alan olsa gerek. Çünkü saç insanda ilk dikkati çeken yer olarak bilinir. Her insan kendi yüz şekline göre saç kesimlerine yönelmelidir. Yüzünüzün şekli yuvarlak ise veya uzun ise ona göre saç kesimlerine önem vermelisiniz. Yuvarlak yüze uygun saç modelinde önemli olan kilolu gösterilen yüz şeklini daha zayıf gösteren saç modellerinin tercih edilmesi çünkü yuvarlak bir yüze sahip olan kadınlar genellikle kiloya işaret olduğu için bundan hoşlanmazlar. Bunun etkilerini en aza indirmek istendiğinde ise uygun bir saç modeli ile bunlar giderilmeye çalışılır. Yuvarlak yüze uygun görüntüleri elde etmek için her zaman ince uzun bir görünüm elde edilmeye çalışılması gerekir ve yuvarlak yüze uygun saç modeli aranması gerekir.
Yuvarlak yüze uygun saç modellerine dikkat edilmesi gereken. Yüze düz düşen saç modelleri yüzü daha zayıf ve zarif gösterecektir. Bu model ile birlikte yüzünüzde daha ince bir görünüm sağlayacaksınız. Yuvarlak yüz için kesinlikle kâküllü modeller kullanılmamalıdır. Çünkü yüzü bütün olarak değerlendirdiğiniz zaman kaş ve çene bölgesine kadar yüzü uzatmak isterken daha da enli bir hal alınmasına neden oluruz.
Bu nedenle kâkül çok da önerilen bir model tarzı değildir. Eğer kahkül kullanmak gibi bir alışkanlık söz konusu ise kahkülünüzün rengini tamamen açık bir renkten oluşturun ki daha zayıf bir görünüme sahip olun. Ve hatta daha çok ten rengine uygun kullanırsak yine yüzıün uzamasına neden olur.
Yuvarlak yüze uygun saç modelleri arasında en önemli olanları ise yüzün tam ortasında ya da ortasına yakın kısmından ayrılarak katlı olarak kesilen saç modelleri etkili bir zayıflık gösterecektir. Yüzün yan kısımlarından yüze doğru gelen saçlar yüzün daha zayıf olarak görünmesini sağlayacaktır. Saçlarınıza uygun olarak bir havalı fırça darbeleri ile daha fazla zayıf bir yüze sahip olacaksınız.
Hareketlendirmek için saçlarınızı yüzünüzün yuvarlaklığını kapatmanız gerekecek ve onunla birlikte daha güzel bir görünüme sahip olacaksınız. Hafif dalgalı saç modellerini de tercih edeceksiniz. Çünkü bu modelde yuvarlak yüze uygun saç modelleri arasında en çok tercih edilen modeller arasındadır.

Yuvarlak yüze uygun saç modelleri ResimleriYorum Yaz