Koparak Dökülen Saçlara Bioblas ile Anında Müdahale

Saç dökülmesi en çok görülen saç ve saç derisi problemdir. Hemen hemen herkes hayatının bir döneminde bu problemle karşı karşıya kalmaktadır. Saç dökülmesini engellemek ya da en azından yavaşlatabilmek için birçok yöntem denendi ve deneniyor. Çünkü saçlar, bireyde dış görüntünün neredeyse temelini oluşturur ve saç kaybı yaşandığı zaman yalnızca fiziksel değil ciddi manada psikolojik sıkıntılar da görülebilmektedir.

Koparak Dökülen Saçlara Bioblas ile Anında Müdahale Photo Gallery



Saç dökülmesi genetik sebeplerden dolayı olabileceği gibi birçok başka sebeplerden dolayı da gerçekleşebilir. Sinir, stres, yorgunluk, hastalık, ilaç kullanımı, gebelik ve doğum, çevresel faktörler gibi birçok öge saçların zayıflamasına, cansız görünmesine ve dökülmesine sebebiyet verebilir.

Koparak dökülen saçlar ise genellikle kuru saç tipine sahip kişilerin karşıya kaldığı bir dökülme türü olarak görülebilir. Sürekli boyama işlemi gören saçlar ve çok fazla ısıya maruz kalan saçlar koparak dökülmeye çok daha uygun bir hale gelir. Bu şekilde yıpranan saçlar yavaş yavaş uçlardan ayrılmaya başlar ve bu saçlar uçtan çekilmeye maruz kaldığında kopm meydana gelir.

Stresten Saç Dökülmesine Dikkat

Aşırı stresli bir yaşam kişide stresten saç dökülmesi sorunu yaşamasına sebep olur. Aşırı stresli bünyelerde saçlar koparak dökülür ve aşırı strese eklenen saç dökülmesi stresi de daha olumsuz sonuçlar yaşanmasına sebep olabilir.

Saç derisindeki kan dolaşımını düzenlemek ve saç derisini nemlendirmek için zeytinyaği ile saçlara basit teknikler içeren masajlar yapılması saçların koparak dökülmesini engelleme kousunda yardımcı olur.

Bu tarzda saç dökülmesine karşı onarıcı şampuan kullanımı tavsiye edilir. Bioblas içerdiği mineraller ve vitaminler ile koparak dökülmeleri engeller, saçların onarılmasını destekleyerek saç tellerinin güçlendirilmesine yardımcı olur. Böylelikle daha sağlıklı daha sağlam yapıdaki güçlü saçlar elde edilir. Yıpranmış saçlar, Bioblas’ın zengin ve yararlı içeriği ile onarılır ve cansız, güçsüz, solgun halinden kurtulup parlak, yumuşak, ipeksi ve güçlü bir görünüm kazanır.

Saç dökülmesi, sebepleri doğru tespit edildiğinde önüne geçilmesi mümkün bir durumdur. Bioblas saç dökülmesine karşı formülleriyle saçları korur ve saçların hak ettiği güzellik ile parlaklığa sahip olmasına olanak sağlar.

Yorum Yaz