Sıradan Bir Kıyafet Nasıl Şıklaştırılır?

Merhaba, Elif ben! Bugünkü yazımda, eminim hepinizin dolabında bir tane sıkıcı bir elbiseniz vardır. o öyle sıkıcı bir elbisedir ki; çok sıradandır, çok vasattır ama bir yandan da giymesi çok kolay bir elbise olduğu için her zaman insanın eli ona gider ama ‘şuna şöyle bir şey olsa da..’ Napsam da daha ben bu elbiseyi havalı hale getirsem?’ diye düşünürsünüz. düşünürüm, düşünürsün, düşünürler…

Yani hepimizin böyle bir elbisesi vardır. Peki, siz böyle sıradan bir siyah elbiseyi nasıl havalı hale getirebilirsiniz? Merak edenler peşimden gelsin! Cevap basit! Cevap: Aksesuar! Cevap: Detaylar! Peki, biz bunun için hangi detayları kullanacağız? …… :)

Ayakkabılar. . Çantalar . Aksesuar – ama kolye. . Şapka . Şal Yani; boynumuza, başımıza, kolumuza ayaklarımıza giyeceğimiz şeyler, bir elbiseyi havalı ya da tırrt sıkıcı kılmaktaki ayrımı yaratıyorlar.

Sıradan Bir Kıyafet Nasıl Şıklaştırılır? Resimleri
Peki, şunu sorabilirsiniz: Neden aksesuarlarda – takı diyelim – Neden takılarda kolye? Evet haklısınız; bileziği, küpeyi ve yüzüğü eleyip kolyeyi seçtim çünkü kolye elbiseye en yakın olan ve dikkat çekme kapasitesi ile aslında bizim elimize asıl kozu veren. Evet, şimdi kocaman küpeler hatta tek tarafa takmalar çok moda onlar da işinize yarayacaktır. ama genel olarak sezonsuz konuşuyorsak eğer başlığımız kolye olmalı! Kolye derken öyle bir tane ucunda minicik bir süs falan öyle bir şeyi kast etmiyorum.

Tam tersine olabildiğince dikkat çekecek ve iddialı kolyelerden bahsediyorum. Dikkat! Bakın bu stil ipucu çok çok önemli! her zaman işinize yarar, cebe atın! Ne yaka giyiyorsanız kolyeniz o yaka ile paralel olmalı Yani; eğer bunun gibi bisiklet yaka bir şey giyiyorsanız kolyeniz de bununla paralel olmalı yani, mesela V yaka bir şey giydiğinizde yuvarlak kolye takarsanız; cık! Bu hatalı! Çünkü görüntüye bakın: Burada bir V yaka, burada bir yuvarlak yani bir paralelsizlik var.

Gözü rahatsız eden bir şey var orada, çizgilerde Mesela aynı şekilde yuvarlak yaka bir şey giyiyorsanız da uzun bir şey giymeyin böyle anlamsız bir çizgiler karışıklığı olacaktır. Ben size Mango’dan bu sıradan elbiseyi seçtim! Ama aslında öyle bir elbise ki her vücut tipi insana uyacak bir elbise! zaten bu yüzden onu seçtim! TL’lık bu siyah, hiç bir esprisi olmayan bu elbiseyi nasıl kolyelerle havalı hale getiririz? Size tane kolye seçtim. Benim en favorimi sorarsanız, ben ., Mango’daki böyle iri taşlı olan kolyeyi beğendim. Kendisinin içerisinde de siyahlar olması sanki ‘özel o elbise için alınmış’ gibi duruyor.

Diğer kolyelerden… gene Mango”dan numarayı beğendim. Çünkü Marni kolyelere benziyor. O yüzden benim direkt göz bebeğim oldu. Hah! Bu arada aşağıya yorumlara bu aksesuarlardan tam tane söylüyor olacağım. Beğendiklerinizi aşağıya yorumlara yazmayı unutmayın. O yüzden yazınun bundan sonraki kısmını seyrederken hangisi favorim? hangisini aşağıya yazsam acaba? diye düşünün! ‘Ben bu Zora’ Bu Zara kolye choker’ı ile birlikte bayaa hoş duruyor onu çok beğendim, farklı olması hoş. Bu arada, eğer bu aksesuarların fiyatlarını merak ediyorsanız Hepsi, tek tek, linkleriyle, fiyatarıyla, markalarıyla birlikte açıklamada!

Buraya ‘ini de yazarak, gözünüzü doldurmak istemedim. O yüzden hepsini aşağıya yazdım. Fiyatlarını merak ediyorsanız, bakacağınız yer bu aşağısı Elimizdeki bir diğer koz: Ayakkabılar! Elbette ki en dikkat çeken, en merak ederek baktığımız özellikle kadının kadına baktığı şey: Ayakkabıdır! Yalan mı? Sizin için tane ayakkabı seçtim Şu ayakkabıya da baktığınızda hepsi birbirinden farklı teki ince topuklu, teki sivri burunlu teki küt burunlu, teki kalın topuklu, teki dolgu topuklu, teki renk teki düz renk – her şey var! Eminim, bir tanesi sizin zevkinize göredir. Ayakkabılardan hangisini beğendiğinizi; ister numarası ister markası, ister tarifi ile aşağıya yorumlara yazmayı unutmayın. Benim favorimi soracak olursak Bence numaralı, Zara fırfırlı babet çok çok tatlı Bunu yazında kışında giyebilirsiniz. Kışın yüksek den – ben böyle – den çorapları beğeniyorum. kalın olduğu için hem frikik vermiyor hem bacağı daha güzel gösteriyor.

Bu böyle kalın bir çorapla bütünleşerek hatta uzun bir çizme gibi bile durabilir. Bence çok tatlı bir ayakkabı bu numaradaki fırfırlı babet Bir diğeri Elle’den bu numaralı ayakkabı Ben bu süet ayakkabıları seviyorum. Böyle hani; kalın topuk, bağcığı, süet oluşu işte böyle daha sivri, küt burnuyla Bence bu çok zarif ve her zaman giyebileceğin bir ayakkabı. en çok bunu sevdim! Daha böyle davete gidiyor olsaydım… Mango’dan bu numaralı ayakkabıyı tercih ediyor olabilirdim. Bu arada yani konumuz bunla alakalı değil ama parantez açıp söylemezsem çatlarım! Bu sezon ne sivri, ne de yuvarlak bu sezon; yuvarlak şekilde kütleşen ayakkabılar moda işte bu sezonun en favori burnu aslında bu. Siyah bir elbiseyi havalı hale getirmekte kullanabileceğimiz bir diğer koz: Çantalar! Size tane çanta seçtim. hepsi bir birinden havalı! dikkat ederseniz çanta seçimimde renklere oynadım! çünkü zaten üstünüzde siyah bir elbise var Gidip de siyah bir çanta ile sıkıcı hale getirmenin mantığı ne yani?

Biz tam tersini yapmaya çalışıyoruz! O yüzden leopardan mavi renge kırmızıdan çizgilere size bir çok renkte çanta modeli seçtim! iki tane çantayı da siyahtan seçtim çünkü: ‘Ben renkli çanta kullanmak istemiyorum yani’ ‘Mecbur muyum kardeşim?!’ diyenlere… siyah çanta önerdim! Ama bu siyah çantaya baktığınızda ikisinde de; tekinde fiyonk, tekinde de metal tutma aksanı ile oldukça hoş çantalar Benim favorimi sorarsanız; zor bir seçim ama ben bu numaradaki hayvan desenli olanı çok sevdim. numaradaki çantadan zaten bende var! ama bu rengi değil daha böyle vizon rengi bende var. Bu mavi, süet dokunuşlu, Zara çantayı beğendim. çünkü bunu lacivertlerle, fümelerle, siyahlarla her şey ile giyebilirsiniz. Bir diğeri de ‘teki ponponu sevdim açıkçası. ‘nın da bu kırmızı bant geçişi güzel bir hareket katmış o elbiseyi şıklaştıracaktır. Hoş bir detay! Ve geldik elimizdeki son koza! son kozumuz: tane! hatta tane! Bir tanesi güzel bir şal veya etol! Etol nedir? Bu omuza atılanlar! Zara’da gördüğüm bu küçük ince fular ama burada da çiçek aksesuarı olan bu fulara BA-YIL-DIM!

Gerçekten hemen gidip almak istiyorum. hatta online mı sipariş etsem diye düşünüyorum. bunun aynı zamanda siyahı da var. Niye siyahın üzerine siyah önereyim ki? Ben dikkatleri çekmeye çalışacakönerilerde bulunmaya çalışıyorum size eğer siyahın üzerine siyah bir şey önerseydim zaten renkler birbirlerini yutacak kendini göstermeyecekti o yüzden ben size bu vişne, şarap rengi ince fuları beğendim. Renkli kullanmak istemiyorsanız; hayvan desenli kullanmak isteyebilirsiniz! Zara’dan bu diğer ince fular da bu işi görecektir! Çok çok Parizyen bir stil tarzı katacaktır! Kürk etoller her zaman moda bu sezon daha da moda! bir çok defilede, hatta buradan böyle küçük fiyonkla bağlananını gördük. o yüzden almanın, takmanın tam zamanı! Zara’da oldukça çok çeşit hatta renkli çeşitler de var. Ve tabii ki şapka! Şapka kadar bence bir insanı asil gösteren aksesuar nadirdir. yani en sıkıcı; böyle beyaz tshirt, jean ya da bu siyah elbise gibi bir şey giydiğinizde ona saniyede hava katacak, kolay bir aksesuar arıyorsanız ‘Ay nasıl bir kolye alayım?’, ‘Ay nasıl bir şey?’ geçirin bir şapka, bitsin olay!

Rumisu eşarpları! Rumisu benim çok sevdiğim bir marka. kız kardeşin, enfes çizimlerle donattığı ipek ve pamuklu tasarımları var. Ben size Rumisu’dan bu şalı/eşarbı beğendim. Desenleri ile harika! Evet fiyatı ucuz değil: TL ama x boyutunda ipek bir eşarp ömür boyu kullanırsınız. Çok doğru bir yatırım olduğunu düşünüyorum. ilgilenenlere buradan duyuruyorum! işte bunlar, tane, sıradan bir elbiseyi, kıyafeti bir anda havalı hale getirecek aksesuarlar Dilerim bu yazıyu beğenmişsinizdir. en azından taneden bir şeyi beğenmişsinizdir diye düşünüyorum.

Beğendiğiniz aksesuarı aşağıya yorumlara yazmayı unutmayın! Böylelikle görelim kim neyi beğenmiş? ben neyi beğenmişim? sen neyi beğenmişsin? aşağıda yorumlarda görelim! yazıyu beğendiyseniz like edin demiştim di mi? Evet! Hala like etmediyseniz, lütfen edin:) Akıllı Alışveriş yazılarımda işte burada olduğu gibi stil tüyolarında bulunuyorum. mağazalardan ne alabilirsiniz, ne kadara alabilirsiniz, nasıl kombinleyebilirsiniz bunları anlatıyorum. O yüzden siz de alışveriş sevenlerdenseniz ve elinizdeki parayı doğru şekilde kullanmak, harcamak istiyorsanız ve stil sahibi olmak istiyorsanız olmanız gereken yer burası!! Ve sonraki yazılarda görüşmek üzere! Hoşçakalın!

Yorum Yaz