İş Görüşmesinde Ne Renk Giymeliyiz?

Belki çok kısa sürecek olan bir iş görüşmesi bile hayatımızın dönüm noktası olabilecek kadar önem taşıyabilir. Peki bir iş görüşmesinde ne renk giymeliyiz? Aslında işe ilk olarak bu soruyu cevaplayarak başladığımızda bir fikrimiz oluşacaktır. Böylece seçeceğimiz kıyafette kafamızda şekillenebilir.

Katılacağımız bir iş görüşmesinde ne renk giyeceğiz diye soracak olursanız öncelikle bayanlar için kesinlikle siyah, gri ve lacivert gibi koyu renkler öneriliyor. Ağır ve hanım hanımcık bir izlenim bırakmak adına kesinlikle koyu renkler tercih etmelisiniz. İş görüşmesinde ne renk giyilmeli diye düşünüldüğünde ilk akla gelen renklerden biri olan siyahı mutlaka kıyafetinizin bir parçasında kullanmalısınız.

Bayanlar iş görüşmesinde ne renk giymeli diye sorulduğunda siyah ve lacivert tonlarını önerdik. Çünkü bir iş görüşmesinde ilk izlenim çok önemlidir ve stil sahibi bir duruş her zaman daha etkilidir. Peki ya erkekler iş görüşmesinde ne renk giymeli diye soracak olursanız yine oldukça alternatif bulunuyor. Ancak bayanlarda olduğu gibi erkekler için de siyah ve lacivert renkleri öncelikli olarak tercih edilir. İş görüşmesinde ne renk giymeliyiz sorusunun cevabı bu nedenle klasik renkler oluyor. Kimi zaman bu tarz renklerin dışına çıkarak da başarı yakalayabilirsiniz.

Araştırmalara dahi konu olan iş görüşmesinde hangi renkleri giymeliyiz sorusu neticesinde klasik renklerin dışına çıkan öneriler de bulunuyor. Özellikle yaz aylarında katılacağınız bir iş görüşmesinde beyaz, ekru ve krem rengi tonlarını kullanabilirsiniz. Böyle bir durumda ayakkabı ve çantanızı siyah seçmelisiniz. Beyler ise açık renk takımlar giydiyse siyah bir kravat kullanabilir. İş görüşmesinde ne renk giyilmeli diye araştırdığımızda mavi rengin de sık olarak tercih edildiğine tanık olduk. Bunun nedeni mavi rengin karşı tarafa güven vermesi ve özgüveni simgelemesidir.

İş görüşmesinde ne renk giymeliyiz diye saatlerce düşünmenize gerek yok. Lider bir görünüm için siyah, özgüven aşılamak için mavi renk tonlarını tercih edebilirsiniz. Kahverengi ise ara renk olması nedeniyle iş görüşmelerinde pek tercih edilmez. Ancak iş görüşmesinde ne renk giymeliyiz diye düşündüğünüzde kırmızı rengi de rahatlıkla tercih edebilirsiniz. İddialı ve bir o kadar da cesur görünmek isterseniz kırmızı sizin renginiz olmalı.

kaynak: modalandınız

İş Görüşmesinde Ne Renk Giymeliyiz? ResimleriYorum Yaz