Yeni moda akımı 90 lar geri dönüyor?

Modanın en önemli noktalarından olan eski dönem modasına geri dönüş bu yılda oldukça etkisin gösteriyor. Özellikle moda da önemli bir ayrıntı olan eski moda mutlaka bir gün geri döner görüşü yine karşımıza çıkıyor.de bakıldığında yine 90 lı yılların geri döndüğünü görmek mümkündür. Yeni moda akımı 90 lar geri dönüyor dendiğinde bütün tasarımcıların dikkatini çektiğini göreceksiniz. Neredeyse yaşadığımız süre içinde moda da hep bir geri dönüş yaşanmıştır. Eskilerin tadının farklı olduğunun söylenmesinden midir yoksa yeni bir arayış mıdır bilinmez. O halde 90 lı yılların modasına şöyle bir göz atmak gerekecektir. 90 ların başından sonuna kadar bakıldığında o yılların ne kadar büyüleyici olduğu göze çarpar.

Yeni akım olan 90 lı yıllar modası 80 lerin geçiş dönemi ile 90 ların başında karşımıza çıkıyor. Bir çok ünlü moda devi görkemli tasarımlar sunuyor. Özellikle top model konusunda yoğun bir patlama yaşandı. 90 yıllar yeni moda akımı olarak geri dönüşü ile incelemelere devam edersek rengârenk bir tasarım yoğunluğu görülecektir.

Aynı zamanda leopar desenler ile dişilik ön plana çıkarılmıştır. Etnik çizgilerin de yoğun olarak kullanıldığını görüyoruz. Özellikle bu etnik çizgilerin renkli kumaşlar ile bütünleşmesinden ise çok daha farklı tasarımlar ortaya çıkarılmıştır. Yeni moda akımı 90 lar geri dönüşünü izlemek isede bizler için farklı bir durum yaratıyor.

90 geri dönüyor yeni moda akımı olarak. Bize ise ünlü tasarımcıların bunları nasıl yoğuracaklarını yeni modern bir görünüm kazandıracaklarını izlemek düşüyor. Bu yıllara vatkalar artık atılmış ve daha yumuşak bir çizgi ortaya çıkarılmıştır. Bu dönemde kareli gömlekler ve yırtık pantolonlar çoğu insan tarafından yoğun olarak kullanılmaya başlandı.

Ancak en önemli olanı ise sokak stilinin yoğun olarak kullanılmasıdır bu dönemde. Markaların az tercih edildiği bir sokak modası rüzgarı esmiştir. Yeni moda akımı 90 ların geri dönmesi isesonrasında bu tarzın geri dönmesine yol açacaktır. Çünkü yeni dönemle eski dönemi harmanlamak eskilerin tabiri ile olanaksız ancak imkansız değil.

Yeni moda akımı 90 lar geri dönüyor? Resimleri



Yorum Yaz