Mezuniyet ayakkabı modelleri

Daha önceki konularımızda mezuniyet elbiseleri üzerine hoş bir paylaşım hazırlamıştık. Ama bu elbiselerin altına tercih edilebilecek ayakkabı tasarımlarını detaylı olarak anlatamamıştık. Şimdi bu yazımızda da mezuniyet ayakkabı modelleri üzerine hoş bir paylaşım yapmaya çalışacağız. Doğru olan ayakkabıyı, bu özel gününüzde nasıl seçebilirsiniz bunun üzerine durmak istiyoruz. Kolay olan seçimleri ve doğru mezuniyet ayakkabı koleksiyonunu araştırmak için hemen her ünlü markanın tasarımlarına göz attık. O kadar fazla butik ve koleksiyonla karşılaştık ki, hangilerini önereceğimizi de şaşırdık. Ama mezuniyet ayakkabı koleksiyonları arasından en trend tasarımları sizlere aktarıyor olacağız.

Her yazımda söylediğim gibi bu yazımda da yine ideal bir kombin çıkarmanızı önereceğim. Doğru çanta ve ayakkabı seçimiyle farklı görünmek isteyebilirsiniz. Bu isteğinizi de alacağınız tasarımların rengine özen göstererek seçebilirsiniz. Biraz örneklerle konuyu net bir şekilde açıklamak istiyorum. Ben daha çok kırmızı rengine yakın olan tasarımları tercih ederim. Aynı şekilde mezuniyet elbise modelleri arasından da benim için iddialı olan rengin kırmızı olduğuna inanırım. Bu yüzden seçeceğim mezuniyet ayakkabısı da buna yakın seçimler arasında olur her zaman. Çoğu zaman birçok bayanın yaptığı hataya da düşmüyor değilim. Bu hatayı hepimiz biliyoruz. Marka butiklerinde gördüğümüz elbise tasarımlarından herhangi birini dolabımızı düşünmeden seçeriz. İşte en büyük hata budur. Sonrasında bu elbiseye uyumlu ayakkabıyı yada doğru olan çanta tasarımını dolabımızda bulunan tasarımlarla kombin edemeyiz. Ben bu tür durumlarda mezuniyet ayakkabı modelimi daha çok seçeceğim çanta ile aynı renk tonunda kombin ediyorum. Mezuniyet gibi özel gecenizde de bu iki renk dikkat çekebiliyor. Kırmızı rengin üzerine tercih edeceğiniz siyah bir çanta ve aynı şekilde siyah bir mezuniyet ayakkabı tasarımı, son derece dikkat çekici olabilir. Yada en uyumsuz renklerle de kombini oluşturabilirsiniz.

Çoğu bayanmodasında bunu sıkça yapıyor. Giydiği elbisenin altına tercih ettiği ayakkabıyı farklı renk tonlarından seçiyor. Aynı şekilde çanta tasarımını da üzerinde bulunan kombinle uyumsuz rengi tercih edebiliyor. Siz de kendi tarzınızı oluşturmak için bunu deneyebilirsiniz.

Peki sadece bu modeller için renk yeterli midir? Bence sadece renk yeterli değildir. Özellikle mezuniyet ayakkabıları için model seçimi son derece önemlidir. Daha önceki yazılarımızda birçok butikten bahsetmiştik. Bu butiklerdeki topuklu modellerini de biliyorsunuz. Aynı şekilde mezuniyet balosu ayakkabı seçimlerinde de topuklu tasarımlarından yararlanmalısınız. Platform topuk ayakkbı, dolgu topuk ayakkabı tasarımları, bence bu özel gece için şık olabilir. Seçimi bu modeller üzerine yapabilirsiniz. Daha marka reyonlarında aradığınız her model var. Seçimi siz giyeceğiniz modeller ile uyumlu bir şekilde yapmalısınız.

Eğer bu yazıyı burada bitirirsem birçok bayan mezuniyet ayakkabı tasarımlarını nerede bulacaklarını soracaktır.  Ben bu tasarımları tek bir markanın butiğinden alıp da sizlere sunmak istemedim. Her markanın butiklerinden trend olan ayakkabı koleksiyonunu sizlerle paylaşmak istedim. Bu markalar yine adını sıkça duyduğumuz İnci, Derimod, Hotiç, Bambi, Elle, Kemal Tanca markalarının modellerinden. Zaten mezuniyet geceniz için bir ayakkabı arıyorsanız, bu markalarının ayakkabı modelleri tasarımlarını incelemenizi öneririm.

Mezuniyet ayakkabı modelleri ResimleriYorum Yaz