Tuğba Kuzdere

TUKUTUKUM mrksının kurucusu ve kretif direkörü Tuğb Kuzdere ile röportj için Mitte Krköy’de bir ry geldik. Cool, eğlenceli ve seksi kdının mrksı TUKUTUKUM’u ykındn tnımk için keyifli bir sohbet gerçekleştirdik… Röportj ve Styling: Mustf Orl Ünlü Fotoğrf: Ali Kngl Mekn: Mitte Krköy Kendi cümlelerinle seni tnıybilir miyiz? Bu serüven nsıl bşldı? Merhb. Ben Tuğb Kuzdere. Mod serüveni, çok klişe ols d hep içimde vrdı. İletişim ve Tsrım bölümü Bilkent Üniversitesi’nden mezun olduktn sonr Milno IED Üniversitsi’nde Mod Pzrlm Yönetimi msterı yptım. Dh sonr frklı firm ve mrklr için önce Milno d dh sonr İstnbul d çlışmy bşldım. Tukutukum d yklşık 6 senelik mod sektöründeki çlışmlrımın hrmnlnmış bir şekli olrk ilk kendi dım yrttığım mrk. TUKUTUKUM nsıl kuruldu? Amcım Türk el işçiliği ve üretim klitesini frklı, güçlü ve renkli desenler ile birleştirmekti. 1.5 sene önce Tukutukum bu mçl kuruldu. TUKUTUKUM’un mnifestosu nedir? Cool Sexy ve Fun. Yni eğlenceli, seksi ve cool kişiler1 Bu kdr deseni bir ry getirmek fikri nereden geliyor? İlhmlrın neler? İlhm glib otururken kendi kendine gelen bir melek değil, yşnnlrın, gözlemlediklerinizin rsınd sizi etkileyen doneler. Böyle olunc d her desenin kendine özel bir hikyesi vr.

Mrk ürün gmınd yeni ürünler görüyorum. Boneler vr! Gelişecek mi bu ürün gmı? Yeni ürünlerin neler olck? Tukutukum yolculuğun ipek fulrlr ile bşldı. Her sezon yine sizeless ve geless ürünler eklenmeye devm ediyor. Geçtiğimiz yz sezonund plj ürünleri, dh sonr; kışın yün şllr ve bu yz d boneler. Her sezon frklı ürün ktegorileri ile geniş bir yelpze çizmek istiyoruz. Desenler ise vzgeçilmezimiz. Bu kdr kıs sürede ldığın bu yolu nsıl İlhm kynğım, yşnnlrın ve zt gözlemlerin rsındki etkili doneler. değerlendiriyorsun? Öncelikle çok teşekkürler. Snırım tsrım süreci sonrsınd çok önemli oln pzrlm ve stış ile ilgili de eğitim lmış olmm ve Costume Ntionl gibi önemli firmlrd frklı deprtmnlrd çlışmış olmm. Bunun ynı sır Tukutukum Şubt yı itibri ile Ary Kdın Plform unun ytırım yptığı girişimlerden biridir. Yni ile giderek ve güçlenerek büyüyor.

Bir mrknın kurucusu ve tsrımcısı olrk yrtım sürecinden bhsedebilir misin? Öncelikle sezonlr rsınd moodbordlrı yrtmy bşlıyorum. Bu bzen gözüme tkıln bir fotoğrf bzen de çok beğendiğim bir şrkı oluyor. Ruhumu etkilemeyi bşrn herşey slınd… Dh sonr n tem ve objeleri belirliyorum ve elde çizimler çıkmy bşlıyor. Eş zmnlı d ürün ktegorilerimiz çerçevesinde üretici firm rştırmlrı devm ediyor. En son bsmk d ise numunler çıkıyor. Yeni hedeflerin neler? Dh çok ülkede stış noktlrın ulşmk ve mrk bilinirliğini ktlyrk devm etmek. Mrk hngi ülkelerde stışt? Amerik, Portekiz, Çin, Lübnn Eklemek istediklerin? www.tukutukum.com www.fcebook.comTUKUTUKUMhndmde www.twitter.comtukutukum www.instgrm.comtukutukum

[gllery ids=""]

Yorum Yaz