2021 İlkbahar Yaz Trendleri Yeni Sezondan Neler Satın Almalıyız?

2021 İlkbahar Yaz Trendler ve Korona Etkisi Yeni Sezondan Neler Satın Almalıyız

Hepinize merhabalar bugünün konusu zaten başlıktan da belli korona. Çünkü korona anında tabi ki trendlere etkisi olacak. Sonuçta bizler dışarı çıkamıyoruz. Dışarı çıkamadığımız için, dışarda savunmamızın bir anlamı olmadığı için açıkçası korona tabi ki trendleri etkileyecek nasıl etkileyecek derseniz?

Şu anda bile dekorasyon mesela, inanılmaz yüksek bir seviyede alışveriş yapıyor insanlar dekorasyon konusunda. En çok satanlarda gıda ve dekorasyon ürünleri gözüküyor. Bununla beraber tekstil sektörü de batmaması ve tekstilde insanların bir süre sonra en azından merak saldığı için nasıl yönetileceğini sizlere birazcık aktarmak istiyorum.

Tabi inanılmaz bir pijama satışı ile başladı. Çünkü insanlar evde sürekli yıkamak istemedikleri için ve evde en azından ay benim giyecek hiçbir şeyim yokmuş ya diyecekleri için, benim pijamam yokmuş falan ya da sezon ilerledikçe daha benim yazlık pijamam yok falan diye düşündükleri için açıkçası böyle şeyleri alışveriş yapmaya başlayacaklar.

2021 İlkbahar Yaz Trendleri Yeni Sezondan Neler Satın Almalıyız? ResimleriEv, giyim, spor, giyim, yazlık daha şık giyim işte evli olan insanlar birazcık daha böyle iç giyimler böyle rahat edebilecekleri ama aynı zamanda bu tip şeyler yönlendiriciler. Ama tabi bir süre sonra şöyle bir yönlenme başlayacak, insanlar ev ,moda o kadar çok görecekler ki sonuç olarak artık evde şık olup rahat olmanın yollarını aramaya başlayacaklar.

Diğer bir trend kumaşları seçerken insanlar artık biraz daha dikkat edilecekler. Çünkü artık dışarıda geçirdikleri süreçteki ve evde olmadığı için yani evde neredeyse 24 saat boyunca o kıyafetlerle olacaksınız. Bu yüzden daha da sağlıklı şeylere yöneliyoruz ve sürdürülebilirlik çok önemli bir plana geçiyor. Çünkü şu dönemde tüketimi minimuma indirmek istiyor insanlar. Tüketimi derken neden bahsediyorsun? Kumaşların geri dönüşümü olması işte pamuk içerikli olmaları, sağlıklı olmaları terlemeleri gibi şeyler.

Yaz dönemine geldiği için bunlara dikkat edeceğiz. Buna göre alışveriş yapacağız. Evde çalışan insanlar çalışma yetilerini kaybedecekler. Çok rahatlıktan ötürü bununla beraber birazcık teknolojik kumaşların devreye gireceğini düşünüyorum. Açıkçası ki trend raporları da bu şekilde söylüyor. Rahat ama şık giyimle beraber yeni kumaşlar sürebilir gibi gözüküyor.

Kırışmayan şık yumuşak esnek ama dışarıdan böyle biraz daha, iyi duran kanvas pantolon kıvamın da bir pantolon olabilir. Takım elbiseler biliyorsunuz teknoloji kumaşlardan yapılıyor artık, uçağa bile giderken böyle uçuyorsunuz. Takım elbisenizi yanınıza almanız lazım artık taşımanıza gerek yok, katlayıp koyabiliyorsun falan gibi teknolojik kumaşları evde kullanmaya başlayacağız.

Üçüncü söyleyeceğim şey ise yine kumaşlarla alakalı kendinden desenli kumaşlar devreye girecek. Çünkü deseni aslında biz toplum için giyiyoruz. Birazcık da tabi ki gözümüze iyi gelmesi için, ama şimdi böyle desen yine isteyeceğiz. Yine böyle gözümüz bir değişiklik aramak isteyecek ama çok fazla gösterişli şeylerden uzak duracağız gibi gözüküyor. Bu yüzden de kendinden desenli kumaşlar devreye girecekler. Bununla beraber metalik trendi çok hızlı bir şekilde devam ediyor. Şimdi birazcık spor giyimde işin içine girdiği için metalik taytlar, parlak pantolonlar gibi şeyler olmaya devam edecek.

Aynı zamanda böyle yağmurluk tarzı işte metalik olan her şey de devam edecek gibi gözüküyor. Desenlerden neler devam edecek derseniz pijama deyince akla ilk gelen şeylerden birine mesela puantiye hem pijamada da kullanabilirsiniz. Sosyal hayatta hem dışardaki giyimde de kullanabiliriz. Bu dönemde alışveriş yaparken dikkat etmeniz gereken şey şu, evde giyebileceğim bir şeyi ben dışarıya ayarlayabilir miyim? Tabii ki eksiğiniz varsa ev giyiminde onun içinde bir destek sağlamalısınız, ama aldığımız şeyleri yatırımlık aldığınızı unutmayın bir tık daha böyle kaliteli ama tek parça 2 parça, 3 parça maksimuma gelmeye çalışın.

Bunu seçerken de dışarıda giyilebilecek şeyler almaya çalışıyoruz şu dönemde. Çünkü bu sonsuza kadar sürmeyecek. Onu da belirtmek isterim metalik kumaşlardan da böyle güzel gözüme çarpan detaylarından biri de Zara nın ceketleri oldu. Gerçekten çok güzel metalik ceketler yapmış ben bayıldım açıkçası puantiye etkisi neden devam ediyor derseniz, aslında desenler konusunda yetmişler devam ettiği için devam ediyor.

Çünkü geçen sezondan beridir yetmişler akımını görüyorduk. Şimdi o yetmişler tam olarak hayatımıza giriyor ve yazında bu hippi dönemlerini yetmişlere çok güzel bir şekilde yaşayacağız gibi duruyor, yetmişler dönemi yüzünden d platform topuklar geri dönüyorlar eğer ki dışarı çıkıp artık topuklu giyilebilir bir havaya dönersek platform ayakkabılar topuklu ayakkabılar hayatımıza geri dönüyor olacaklar buna ekstradan söyleyeceğim şey ise color bloklar hem birbiriyle aileden olan renkleri kullanmaki hem de aile dışı olan renkleri kullanmak devam edecek color blocking devam trendlerden bir tanesi bir elde 5 tane farklı rengi beraber göreceğiz.

Belli pantolonlar belli eşofmanlar hele bu süreçte çok güzel hayatımıza girmeye devam edecekler, denim pantolonlar sizler de devam edecekler ve aynı zamanda bu gölge etkisini nasıl bacakta yansıtıyorsak kollarda da yansıtmaya devam ediyoruz.

Ne ile karpuz kollar devam ediyor böyle ipek gömlekli karpuz kollar pamuktan böyle tahtalı gibi duran karpuz kollar da devam ediyor olacak.

Aslında konunun korona ile pek bir alakası yokken hayatımıza giren şeylerden biri ama şu anda çok fazla anlamını kazandı. Bu yüzden de önümüzdeki zamanlarda çok fazla göreceğimizi düşündüğüm bir diğer trend geri dönüyor. 3 Sene önce bir şey yapmıştık, hatırlıyor musunuz bu işaretlerin üzerine böyle sütyenleri bu rakiplerimizi falan gitmiştik. O trend yeniden geri dönüyor, hatta bu elbiselerin üstlerine giyeceğiz. Böyle sutyen gibi deri parçalar bağlayacağız falan derken iç giyimle karıştırma modası devam ediyor.

Bununla beraber transparan gücü inanılmaz arttı. Transparan da inanılmaz bir çıkışta iç göstermeye devam edeceğiz. Hele evdeyken herkesin böyle büyük projelerin özellikle iç çamaşırı ile alakalı çok şeyler paylaşacağını düşünüyorum, açıkçası bir diğer söyleyeceğim şey ise bağlama detayları bağcık detayları, bunlar zaten bir süredir sizinde gördüğünüz şeyler.

Helenistik dönemle alakalı deri dediğim gibi işte juda gördüğümüz detayları da buralardan geliyor. Aslında dokuzuncu söyleyeceğim şey ise şu anki kod şimdi sezonumuz dolayısıyla zaten trençkot giymeye hepimiz başlayacağız ki bende başladım hatta, ama trençkotlar farklı da yorumlanıyor. Bloklar yapma işte bir tarafı renkli, bir tarafı farklı renkli kumaşlardan trençkotlar göreceğiz. Böyle vinil kumaşlardan derilerden vegan derilerden çok fazla göreceğiz gibi gözüküyor.

Aynı zamanda böyle farklı kesimli trençkotlar da göreceğiz. Üstü kısa altı uzun tarzı böyle değişik trençkotlar da bu sezon görmeye devam edeceğiz gibi gözüküyor.

Ara ön plana çıkan defile detaylardan birkaçı en sevdiğim trende geliyoruz ve en sevdiğim tabiki ne yelek trendi, aslında ben baya bir senedir hatta 5-6 senedir yelek çok fazla kullanıyorum. Uzun kısa her türlü boyunu çok fazla kullanıyorum. Şimdi birazcık kısalar moda olacak. Vücuda yapışan türden böyle klasik yelek dediğimiz bu takım elbise içine giyilen yelekler geliyor geri, ama aynı zamanda normal baro vs kullanacağız devam edecekler.

Özellikle selin markasının çok iyi, çok komik bir yelek tasarladığını düşünüyorum.

Terlikler aslında geçen sezonlarda çok fazla gördünüz. Topuklu burnu kapalı burnu açık, farklı, farklı tarifler gördünüz. Onlar devam ediyor. Son gaz devam, hatta baya baya bi patlatacak gibi gözüküyor, bu işte baklava gibi örme, ufuk terlikler işte ince topuklu kalın topuklu öyle kapalısı file detaylı falan derken bottega topuklu, topuksuz terlik konusunda koşuyor gibi gözüküyor.

Söyleyeceğim, bir diğer şey ise garip şapkalar geliyor arkadaşlar, yani öyle gariptir ki takar mıyız, takkmaz mıyız? Trend haline gelir mi onu bilemeyeceğim. Efendi de bir kaç bir model gördüm defilelerde bir bölümü de böyle garip değişik şekilli şapkalar göreceğiz gibi gözüküyor.

Diğer söyleyeceğim şey ise bir renk trendi aslında biliyorsunuz bahar geldi böyle renkleri spesifik eleştirmek istemiyorum çünkü her rengi görmeye devam edeceğiz. Geçen sezon trend oldu ama kış rengi değildi. O yüzden aslında çok patlamıştı. Şimdi ise böyle dikkatimi tek çeken şey lila rengi oldu. Lila rengi geri dönüyor. Aslında geri dönüyor denemez. Yeni üretilen şeylerden bir fütüristik renk.

Vatkalı her şey, her şey ama elbiseler, ceketler, her şey çok iyi. Bu siyah trendine katılanlardan biri de bu arada bu yaz inanılmaz bir siyah trendi göreceğiz. Tabii ki bahar geliyor ve renkleriyle geliyor. Renkli deriler bahar aylarında yazın bile kullanacağız gibi gözüküyor. Renkli deriler ve renkli jeanler çok trend olacak. Renkli jeanler ise örnek vermek gerekirse sarı, pembe, mavi böyle koleksiyonlar efsane gözüküyor.

Yorum Yaz