Shiseido Ruj Renkleri

Geçtiğimiz günlerde Shiseido tam 16 renkten oluşan Rouge Rouge koleksiyonunun tanıtımını yaptı. Kırmızı ve tonlarından oluşan bu seriyi görünce aklımıza ‘Kırmızı ruj acaba nasıl seçilir? Sürerken nelere dikkat etmek gerekir soruları geçti. Hem bunları hem de sezona dair ipuçlarını Vepa Kozmetik Kreatif Direktörü Erkan Uluç’la konuştuk.

Bu zezona ait ipuçları sizce neler?

Havaların da soğuması ile sıcak ve renkli tonlara yavaş yavaş veda ediyoruz, koyu renkler yavaş yavaş geri geliyor. Kırmızı ve tonları trendinden bu sene de bir şey kaybetmiyor. Shiedio kırmızının 16 tonuna da hakim Rouge Rouge serisi rujları ile sonbahardan ilkbahara kadar kullanılabilecek geniş bir yelpaze sunuyor. İddiali kirpikler, doğal ciltler, haki ve toprak tonlarında göz makyajı önemli ipuçlarından birkaç tanesi.

Biraz yeniliklerden bahseder misiniz?

Nude renk rujlar ve toprak tonları gözler yaz aylarında hayatımıza girmişti. Nude dudaklar önümüzdeki sezonda koyu renk gözler ile birleşerek harika bir kontrast oluşturuyor. Yine soft ten üzerine patlayan dudaklar, podyumlarda sık sık rastladığımız parıltılı gözler artık sadece özel günlerde değil günlük makyajında da fark yaratmak isteyenler için yenilik niteliğinde.

Yeni uygulama trendleri var mı? Varsa neler? Trendlerden önce temiz va bakımlı bir cilt ile sağlıklı bir zemin oluşturmak en önemlisi. Güneş ışınları, güneş kremleri kadınların ciltlerini yağlardan arındırıp nem ile buluşmak öncelikleri olmalı. Artık fonksiyonel fırçalar, makyaj süngerleri makyaj çantalarının vazgeçilmezi. Bu aplikatörler ile doğru makyajı yakalamak çok daha kolay sadece biraz dikkat ve özen göstermek gerekiyor. Sezonda öne çıkan renkler hangileri?

Koyu ve mat rujlar, koyu renk kaş kalemleri, yeşil ve kahverenginin doğal tonları ve bakır göz far ve göz kalemleri. Siyah her ne kadar vazgeçilmez bir renk olsa da buna alternatif mor, lacivert ve kahverengi maskaralar sık sık göreceğiz.

Sizce bu sezon mutlaka ne almalı?

Trendleri hiç düşünmeden cilt yapınıza uygun olarak mutlaka bir fondöten ya da pudra ve ona eşlik edecek bir allık mutlaka alınmalı…-Sonbahar-Kış sezonu içinse, bu ürünlere ek olarak mutlaka eyeliner, parlak renkli (bakır çok revaçta!) far ve vazgeçilmez kırmızı ruj mutlaka makyaj çantanızda olmalı…

Shiseido Ruj Renkleri Resimleri
Shiseido Ruj Renkleri_2.jpgShiseido Ruj Renkleri_0.jpgShiseido Ruj Renkleri_1.jpgShiseido Ruj Renkleri_3.jpgShiseido Ruj Renkleri_5.jpgShiseido Ruj Renkleri_7.jpg

Yorum Yaz