Selin Şekerci Kimdir Resimleri Fotoğrafları

Kendisi İle Yaptığımız Kısa Bir Söyleşi

“OĞLUM KİTAP KOKUSUNU SEVİYOR, DEMEK KI PEK DE FENA BİR ANNE SAYILMAM”

Mesela?

“Bir defasında dört şeritli bir otobanda arabayla gidiyorduk ve radyoda çalan şarkıyı söylemeye başladık. Çocuklardan bir tanesi elleriyle kulaklarını tıkayarak, ‘Anne, kes şunu, sakın şarkı söylediğini kimse duymasın,’ dedi. Neyse ki etrafta duyacak başka birileri yoktu.”

Çocuklarınızı şımartmamayı başardınız mı?

“Bunu denedim. Onları oyuncaklara boğmadım. Ellerindekini de zaten arkadaşlarında bırakıyorlar. Sanırım hayatta gerçekten önemli olan şeyleri sevmeyi öğrendiler. En büyükleri Dashiell’in okula giderken götürdüğü kitap dolu, ağır bir çantası var. Noel’de ona metinleri dijital formatta okuması için bir e-kitap serisi hediye etmek istedim. İstemedi. Bana kağıt kokusunu sevdiğini söyledi. Galiba pek de fena bir anne değilmişim.”

Son Golden Globe’larda birisi bana Cate Blanchett’i görmenin Avustralya’ya aşık olmaya yettiğini söyledi. Her “Benim sırrım aynaya bakmamaktan ibaret. Avustralya’daki evimizde banyodaki aynanın dışında hiç ayna bulunmuyor. Bir aktristin görünüşü, bir ekip işinin ürünüdür. Zaman zaman görünüşüm sahiden çok manasız ya da çok çekici olabiliyor. Bu tamamen makyaj sanatçısının tercihine bağlı.”

Giogio Armani’nin Si parfümünün 45 saniyelik videosunda pek çok farklı ifade sergiliyorsunuz. Nasıl yaptınız?

“Giorgio bu konuda oldukça açık konuştu. O belli birisiyle özdeşleşmiş bir görünüm yerine farklı duygusal ifadeler görmek istiyordu. Sonuçta parfüm de kesin görüntüler yerine birtakım duyguları çağrıştırıyor.”

Peki şu anda hayatınızda ne eksik?

“Her şeye sahip olan hiç kimse yoktur.”

Sizi neyin harekete geçirdiğini sorsam?

“Merak. Herkes sürekli yeni bir şeyler yapmanm derdinde ama ben ilginç rastlantıları tercih ediyorum.” Birisi bana heyecan dolu bir hikaye anlattığında yerimde duramıyorum. Sinemanın, tiyatronun büyüsü hikayelerde saklı. Eğer bu hikaye anlatma gücü olmasaydı, oyuncu olmazdım.

Evde, çocuklarımla otururdum. Münzevi bir Avustralyalı olurdum.”Ama sanırım bu Cate Blanchett’a pek de uygun bir rol olmazdı!

Yorum Yaz