Recep Güneysu

HAYAT ŞARKISI ADLI DİZİDE CEM KARAKTERİNE HAYAT VEREN GENÇ VE YAKIŞIKLI OYUNCU RECEP GÜNEYSU, ŞU SIRALAR EKRANIN EN DİKKAT ÇEKEN İSİMLERİNDEN BİRİ. MODELLİK GEÇMİŞİ DE OLAN BAŞARILI İSİM, İLERLEYEN GÜNLERDE ADINDAN SIKÇA SÖZ ETTİRECEĞE BENZİYOR. RÖPORTAJ BUKET BAYDAR buket@bestylemagazine.com FOTOĞRAFDENİZ ÖZGÜN, STYLINGMUSTAFA ORAL ÜNLÜ, SAÇ&MAKYAJCHLOE İMRE, STÜDYOHONEYBEE Oyunculuk serüveninin başlangıç sürecine ve bugüne dair neler söylemek istersin? Oyunculuk çocukluğumdan beri hep hayalimde olan bir şeydi ancak yoğun iş temposunda bununla ilgili bir adım atmaya fırsatım olmamıştı. Daha sonra Berlin’de bir arkadaşım beni oyuncu Hülya Duyar ile tanıştırdı. Onun önerisiyle Tatar Ramazan isimli dizide konuk oyuncu oldum. Ancak o dönemde Berlin’den İstanbul’a taşınmam pek mümkün değildi ve geri döndüm. Geçtiğimiz Aralık ayında ise Hayat Şarkısı’ndan teklif gelince kabul ettim ve İstanbul’a taşındım. Peki oyunculukla ilgili geleceğe dair hayallerin neler? Henüz oyunculukta ilk adımlarımı atıyorum ve daha iyi olabilmek için çabalıyorum. Türkiye’de güzel işlerde yer almak ve daha sonra yurtdışında da bu işi yapabilmek hayallerim arasında. Kendi karakter özelliklerinde sevdiklerin ve sevmediklerin neler? Sakin ve soğukkanlı bir yapım var. Bu iki özelliğim sayesinde, karşılaştığım sorunları ve problemleri daha kolay çözebildiğimi düşünüyorum. Sevmediğim özelliğim ise sanırım kararsız olmam. Özellikle günlük hayatımda kolay karar verememek beni yoruyor.

Nasıl bir çocukluk geçirdin? Berlin’de doğdum ve orada büyüdüm. Sevgi dolu bir ailede, annem, babam ve iki abimle birlikte mutlu bir çocukluk geçirdim. Şu anda çocukluk hayallerine ne kadar yakınsın? Çocukken çok hayal kurardım. Bunlardan birisi de oyuncu olmaktı. Ne şanslıyım ki bu hayalimi gerçekleştirmek için ilk adımları atabildim. Aslında galiba insan hayallerine yaklaştıkça yeni hayaller kurarak hedeflerini bir adım öteye götürüyor. Bu durum benim için de öyle. Sonuçta hayallerimin peşinden koşmaya devam edeceğim. Dinlenmek senin için ne yapmaktır? Gerçekten dinlenmeyi soruyorsanız şunu söyleyebilirim; dinlenmek benim için; doğayla baş başa kalıp, günlük sorunların hiç birisini düşünmeden, planprogram yapmak zorunda kalmadan, sadece doğayı fark ederek ve hissederek geçirdiğim zamandır. Çılgınlık limitin nedir? Hiç düşünmedim bunu. Galiba bunun cevabı nerede, nasıl ve kiminle olduğuma göre değişir. Modayı takip eder misin? Açıkçası çok fazla takip etmiyorum.

Peki Türkiye’den ve dünyadan takip ettiğin modacı ve tasarımcılar var mı? Giorgio Armani, Hugo Boss, Yves Saint Lauren ve Valentino ilk aklıma gelen takip ettiğim tasarımcılar. Giyim tarzın hakkında tek cümle kuracak olsan, bu ne olurdu? Hatta ben tek bir kelime ile ifade edeyim; Rahat. Vazgeçemediğin takıntılı olduğun giysi ya da aksesuar var mı? Saat takmaktan bugüne kadar vazgeçmedim. Ara sıra da kolye takmayı seviyorum. Beni, içten ve samimi bir gülüş bastan çıkarır.,, Nasıl alışveriş yaparsın, ikinci fikre ihtiyaç duyar mısın? Hayır. Aksine tek başıma alışveriş yapmayı daha çok seviyorum. Böylece alışverişi çok daha hızlı yapabiliyorum. Ayrıca kendi kararım her zaman daha doğru oluyor. Hayatta giymem dediğin bir şey var mı? Abartılı, alacalı-bulacalı kıyafetleri giymem. Hem kendi adına, hem de karşı cins adına güzelliği nasıl tanımlarsın? Doğal insan her zaman güzel insandır. Her iki cins için de güzellik tanımım bu; doğallık. Güzellik sırların var mıdır? Olabildiği kadarıyla stresten ve kötü enerjilerden uzak durmaya çalışıyorum. Beraber güldüğüm insanlarla vakit geçiriyorum. Benim güzellik sırrım bunlar. Bunların dışında yaptığım özel bir şey yok. Seni ne baştan çıkarır? İçten ve samimi bir gülüş. Kadınlarda giyimde çekici ve itici bulduğun detaylar neler? Her çıkan moda trendine uyum sağlamak yerine; kendilerine özel ve vücutlarına uygun bir tarz oluşturmalarını daha çekici buluyorum. Aksi ise bana itici geliyor.

Bir kadında ilk olarak ne ilgini çeker? Doğallığı, gülüşü ve yaydığı enerji. Aşık olduğunu nasıl anlarsın? Onu gördüğüm an zaman yavaşlıyorsa, her şey sanki slow-motion gibi oluyor hatta zaman duruyorsa; gözlerimin içi bile gülümsüyorsa, kalp atışlarım hızlanıp yerinden çıkacakmış gibi oluyorsa; içimdeki mutluluk yüzüme vurup, gülümsemekten tek bir kelime bile edemiyorsam aşık olmuşum demektir. Aşkı nasıl yaşıyorsun? Nasıl bir aşıksın? Dolu dolu yaşıyorum (Gülüyor). Sanırım ideal bir aşığım. Şu sıralar gündeminin birinci sırasında ne var? Gündemimde öncelikle oyunculuk var. Nasıl daha iyi olabilirim, kendimi nasıl geliştirebilirim diye düşündüğüm bir dönem. Senin hakkında bilmediğimiz, pek ön plana çıkmayan bir şeylerden söz edebilir misin? 12 sene dünyaca ünlü markalara modellik yaptım. Bu sayede Tokyo, Milano, New York, Paris gibi dünyanın bir çok yerinde yaşama fırsatım oldu.

Berlin’de doğup büyüdüm, aslen de Bandırmalıyım. Şu anda da İstanbul’da yaşıyorum. Senin için şahane bir tatil rotası nerede başlar, nerede biter? Benim içim şahane bir tatil ilk olarak kafamda başlar. Tatile çıkarken kafamın tamamen rahat olması gerekiyor. Sonra da denizin ve doğanın olduğu her yer benim için muhteşem bir tatil rotası. Son olarak gündemindeki projelerden kısaca bahsedebilir misin? Cem karakterini canlandırdığım Hayat Şarkısı dizisi önümüzdeki sezonda da devam edecek. Ben de çekimler tekrar başlamadan önce tatil yapmak ve bazı atölye çalışmalarına katılmak istiyorum.

Recep Güneysu Resimleri
Recep Güneysu _1.jpgRecep Güneysu _3.jpgRecep Güneysu _5.jpgRecep Güneysu _6.jpgRecep Güneysu _7.jpgRecep Güneysu _9.jpgRecep Güneysu _8.jpg

Yorum Yaz