Recep Güneysu

HAYAT ŞARKISI ADLI DİZİDE CEM KARAKTERİNE HAYAT VEREN GENÇ VE YAKIŞIKLI OYUNCU RECEP GÜNEYSU, ŞU SIRALAR EKRANIN EN DİKKAT ÇEKEN İSİMLERİNDEN BİRİ. MODELLİK GEÇMİŞİ DE OLAN BAŞARILI İSİM, İLERLEYEN GÜNLERDE ADINDAN SIKÇA SÖZ ETTİRECEĞE BENZİYOR. RÖPORTAJ BUKET BAYDAR buket@bestylemgzine.com FOTOĞRAFDENİZ ÖZGÜN, STYLINGMUSTAFA ORAL ÜNLÜ, SAÇ&MAKYAJCHLOE İMRE, STÜDYOHONEYBEE Oyunculuk serüveninin bşlngıç sürecine ve bugüne dir neler söylemek istersin? Oyunculuk çocukluğumdn beri hep hylimde oln bir şeydi nck yoğun iş temposund bununl ilgili bir dım tmy fırstım olmmıştı. Dh sonr Berlin’de bir rkdşım beni oyuncu Hüly Duyr ile tnıştırdı. Onun önerisiyle Ttr Rmzn isimli dizide konuk oyuncu oldum. Anck o dönemde Berlin’den İstnbul’ tşınmm pek mümkün değildi ve geri döndüm. Geçtiğimiz Arlık yınd ise Hyt Şrkısı’ndn teklif gelince kbul ettim ve İstnbul’ tşındım. Peki oyunculukl ilgili geleceğe dir hyllerin neler? Henüz oyunculukt ilk dımlrımı tıyorum ve dh iyi olbilmek için çblıyorum. Türkiye’de güzel işlerde yer lmk ve dh sonr yurtdışınd d bu işi ypbilmek hyllerim rsınd. Kendi krkter özelliklerinde sevdiklerin ve sevmediklerin neler? Skin ve soğukknlı bir ypım vr. Bu iki özelliğim syesinde, krşılştığım sorunlrı ve problemleri dh koly çözebildiğimi düşünüyorum. Sevmediğim özelliğim ise snırım krrsız olmm. Özellikle günlük hytımd koly krr verememek beni yoruyor.

Nsıl bir çocukluk geçirdin? Berlin’de doğdum ve ord büyüdüm. Sevgi dolu bir ilede, nnem, bbm ve iki bimle birlikte mutlu bir çocukluk geçirdim. Şu nd çocukluk hyllerine ne kdr ykınsın? Çocukken çok hyl kurrdım. Bunlrdn birisi de oyuncu olmktı. Ne şnslıyım ki bu hylimi gerçekleştirmek için ilk dımlrı tbildim. Aslınd glib insn hyllerine yklştıkç yeni hyller kurrk hedeflerini bir dım öteye götürüyor. Bu durum benim için de öyle. Sonuçt hyllerimin peşinden koşmy devm edeceğim. Dinlenmek senin için ne ypmktır? Gerçekten dinlenmeyi soruyorsnız şunu söyleyebilirim; dinlenmek benim için; doğyl bş bş klıp, günlük sorunlrın hiç birisini düşünmeden, plnprogrm ypmk zorund klmdn, sdece doğyı frk ederek ve hissederek geçirdiğim zmndır. Çılgınlık limitin nedir? Hiç düşünmedim bunu. Glib bunun cevbı nerede, nsıl ve kiminle olduğum göre değişir. Modyı tkip eder misin? Açıkçsı çok fzl tkip etmiyorum.

Peki Türkiye’den ve dünydn tkip ettiğin modcı ve tsrımcılr vr mı? Giorgio Armni, Hugo Boss, Yves Sint Luren ve Vlentino ilk klım gelen tkip ettiğim tsrımcılr. Giyim trzın hkkınd tek cümle kurck olsn, bu ne olurdu? Htt ben tek bir kelime ile ifde edeyim; Rht. Vzgeçemediğin tkıntılı olduğun giysi y d ksesur vr mı? St tkmktn bugüne kdr vzgeçmedim. Ar sır d kolye tkmyı seviyorum. Beni, içten ve smimi bir gülüş bstn çıkrır.,, Nsıl lışveriş yprsın, ikinci fikre ihtiyç duyr mısın? Hyır. Aksine tek bşım lışveriş ypmyı dh çok seviyorum. Böylece lışverişi çok dh hızlı ypbiliyorum. Ayrıc kendi krrım her zmn dh doğru oluyor. Hytt giymem dediğin bir şey vr mı? Abrtılı, lclı-bulclı kıyfetleri giymem. Hem kendi dın, hem de krşı cins dın güzelliği nsıl tnımlrsın? Doğl insn her zmn güzel insndır. Her iki cins için de güzellik tnımım bu; doğllık. Güzellik sırlrın vr mıdır? Olbildiği kdrıyl stresten ve kötü enerjilerden uzk durmy çlışıyorum. Berber güldüğüm insnlrl vkit geçiriyorum. Benim güzellik sırrım bunlr. Bunlrın dışınd yptığım özel bir şey yok. Seni ne bştn çıkrır? İçten ve smimi bir gülüş. Kdınlrd giyimde çekici ve itici bulduğun detylr neler? Her çıkn mod trendine uyum sğlmk yerine; kendilerine özel ve vücutlrın uygun bir trz oluşturmlrını dh çekici buluyorum. Aksi ise bn itici geliyor.

Bir kdınd ilk olrk ne ilgini çeker? Doğllığı, gülüşü ve yydığı enerji. Aşık olduğunu nsıl nlrsın? Onu gördüğüm n zmn yvşlıyors, her şey snki slow-motion gibi oluyor htt zmn duruyors; gözlerimin içi bile gülümsüyors, klp tışlrım hızlnıp yerinden çıkckmış gibi oluyors; içimdeki mutluluk yüzüme vurup, gülümsemekten tek bir kelime bile edemiyorsm şık olmuşum demektir. Aşkı nsıl yşıyorsun? Nsıl bir şıksın? Dolu dolu yşıyorum (Gülüyor). Snırım idel bir şığım. Şu sırlr gündeminin birinci sırsınd ne vr? Gündemimde öncelikle oyunculuk vr. Nsıl dh iyi olbilirim, kendimi nsıl geliştirebilirim diye düşündüğüm bir dönem. Senin hkkınd bilmediğimiz, pek ön pln çıkmyn bir şeylerden söz edebilir misin? 12 sene dünyc ünlü mrklr modellik yptım. Bu syede Tokyo, Milno, New York, Pris gibi dünynın bir çok yerinde yşm fırstım oldu.

Berlin’de doğup büyüdüm, slen de Bndırmlıyım. Şu nd d İstnbul’d yşıyorum. Senin için şhne bir ttil rotsı nerede bşlr, nerede biter? Benim içim şhne bir ttil ilk olrk kfmd bşlr. Ttile çıkrken kfmın tmmen rht olmsı gerekiyor. Sonr d denizin ve doğnın olduğu her yer benim için muhteşem bir ttil rotsı. Son olrk gündemindeki projelerden kısc bhsedebilir misin? Cem krkterini cnlndırdığım Hyt Şrkısı dizisi önümüzdeki sezond d devm edecek. Ben de çekimler tekrr bşlmdn önce ttil ypmk ve bzı tölye çlışmlrın ktılmk istiyorum.

[gllery ids=""]

Yorum Yaz