Moda İkonları Ve Tasarım Gelinlikler

Dünyanın en önemli moda ikonları listesinde ilk önemli beş isim arasında Lady Diana, Marilyn Monreo, Audrey Hepburn, Grace Kelly, Brigitte Bardot, Jane Birkin gibi dünyaca ünlü hanımlar geliyor. Bazıları hayatta olmayan isimler yaşadıkları dönemlerde kendine özgü has stillere sahip, herkesin örnek aldığı, giyim tarzlarıyla herkesi kendilerine hayran bırakan isimlerdir. Lady Diana, yaşamı boyunca asil bir şıklıkla moda ikonlarının başında gelirdi. Zarif fiziğiyle giydiği her şeyi kendisine yakıştırabilen ünlü Galler prensesi giydiği kaliteli döpiyeslerle tüm medyanın da ilgi odağı olmayı başarırdı. En şık moda ikonu dendiğinde akla ilk gelen isim menekşe gözleriyle Marilyn Monreo oluyor. Sıra dışı tarzı ile yarattığı tarzını şık şapkalarla tamamlamayı ihmal etmezdi. 50’li yılların moda fenomeni olmayı başarmış olan Marilyn Monreo etekleri uçuşan beyaz şifon elbisesiyle bugün hala konuşulan bir isimdir. Seksilikten uzak tarzı olan ünlü moda ikonu Audrey Hepburn ise uzun siyah eldivenleri ve vücudunu saran streç pantolonlarıyla her daim adından söz ettirmiş bir isimdir.

Gelinlik modeli tercih ederken pek çok hususu göz önünde bulundurmak gerektiğine dair duyduğunuz bazı bilgiler vardır herhalde. Peki yüz şeklinin de dikkat edilmesi gerekenler arasında yer aldığını biliyor muydunuz? Evet, yanlış duymadınız. Zira yüz şekliniz, gelinlik seçerken son derece önem taşıyor. Bu yazıda ise uzun duvaklı gelinlik modellerinin hangi yüz tipi için uygun olduğuna değineceğiz. Kimilerinin yüzü yuvarlak, kimininki kalp şeklinde, kimininki oval, kiminin yüzü de uzundur. Fakat uzun duvaklı gelinlik modelleri bu yüz tipleri için pek de uygun değildir. Kare yüze sahip kişiler için ise uzun duvaklı gelinlik modelleri çok iyi bir seçim olacaktır. Çünkü kare şeklinde bir yüz yapısına sahip olan kişilerde otoriter ve sert bir hava vardır. Güçlü yüz hatlarını biraz daha yumuşatmak için kullanılabilecek uzun duvak, son derece işlevsel olabilir. Tabii uzun duvaklı gelinlik modellerini kare yüz hatlarına sahip herkes tercih etmeli diye bir kural yok. Çünkü kimi bayanlar, sert yüz hatlarını koruyup güçlü bir görünüme sahip olmayı tercih eder. Yine de bu bilgiler ışığında düğün günü için kullanacağınız gelinlik modeli ile ilgili yeniden düşünmeniz doğru bir karar olacaktır.

Her genç kızın hayali olan gelinlik, gelinlik modelleri ile baş döndürmeye devam ediyor. Sade gelinlik modellerinden hoşlanan gelin adayları için, bu sene dantel işlemeli saf beyaz gelinlikler oldukça göz alıcı modeller arasında. Özellikle yaka ve göğüs bölümlerinde kullanılan Fransız güpürlü gelinlik modelleri, hem çok asil hem de sade gelinlik modellerinden. Bunun dışında abartılı ve gösterişli gelinliklerden hoşlanan bayanlar için işlenen gelinlikler, savaroski taşların hâkimiyetinde göz alıcı bir parlaklığı bulunan modeller arasında. Savaroski taşların daha çok göğüs ve kol kısımlarında işlendiği gelinlikler, oldukça dikkat çeken tasarımlar arasında kalmaya devam ediyor. Kabartılı eteklerin vermiş olduğu gösterişin yanı sıra, etek uçlarına işlenen danteller de en dikkat çeken gelinlik modellerinden. Özellikle sırt dekoltesinden hoşlanan gelin adaylarına özel olarak hazırlanan gelinliklerde, V şeklinde uzanan sırt kısmının ipler ile örülü olarak tasarlanması dayılının en popüler modelleri arasına girmeyi başardı. Straplez gelinliklerin dışında, tek askılı modeller de en çok beğenilen gelinlikler arasında kalmaya devam ediyor.

Moda İkonları Ve Tasarım Gelinlikler ResimleriYorum Yaz