Oyuncu Burcu Özberk

Bşrılı ve genç oyuncu Burcu Özberk ile; Ankr Günleri, Ttbikt Shnesi, Aşk Aptlı dlı oyun, şk ve çocukluk üzerine smimi bir sohbet gerçekleştirdik.

“Küçükken çok hreketli bir çocuktum, kendimi ifde etmenin yolunu oyunculuk olrk seçtim. 90’lr çocuğuyum: oyun oynmyı bilen, oynmyı

bırkmyn bir çocuktum. Yşım ilerledikçe oyun oynmy devm etmek istedim çünkü hyt çok zor ve bu durumd birz renklenmesini istiyorsun. İnsnlr hytı siyh beyz yşıyorlr m ben, içinde pembeler, yeşiller, morlr kullnbileceğim bir hyt istedim muhtemelen o yüzden de oyunculuk serüvenim küçük yşlrdn itibren böyle bşlmış oldu.”

HAYATTAKİ HAYALİM: TATMİN OLMAK!

“Hytt sdece tek bir hylim vr: Bu, ulştığım zmn hytımın her lnını kplyckt bir hyl; Ttmin olmk. Seyirciyi, insnlrı dışrıd tutrk söylemiyorum bunu, bu hep çok ince bir çizgi: klpten knı krşı trf hissettiğinde ve o tekrr sn geldiğinde, nüfus ettiğinde bedeninde oluşn ttminden bhsediyorum.” BAŞARMAKLA İLGİLİ BİR DERDİM VAR “Hırslıyım: hırslı olmk, yptığın şeyi sevdiğinde çok güzel birşey bence. Yemek yiyorsm bile o yemeğin çok lezzetli olmsı lzım, shnedeysem shneye çıktığımd iyi bir iş vermek istemekte öyle birşey. Mükemmelliyetçi değilim m o iç huzur çok önemli. Mesel şu n bir oyun çlışıyorum: tltmdığım, ypmdığım bir yer vr ve her gece onu düşünüyorum. Snki bşrmkl ilgili bir derdim vr gibi… ”

ZAMAN GEÇİYOR, İNSANLAR DEĞİŞİYOR “Krkter özellikleri, bzen insnın hytının bir döneminde cevbı bile olmyn birşey. İnsnın krkteri değişiyor, değişmez diyorlr m bir insn yedisinde neyse yetmişinde de o olmıyor. Zmn geçiyor, insnlr değişiyor, svşlr çıkıyor…

Ben nsıl değişmeyeyim ki? Mesel küçükken sokktydım hep, her yere gidebiliyordum mutlu bir çocuktum m şimdi vpur binmeye korkn genç bir kdın dönüştüm.”

Hytt sdece tek bir hylim vr; ttmin olmk.,,

ANKARA, TATBİKAT SAHNESİ VE AŞK APTALI

“Ankr’y geleli 6-7 yıl oldu, ben slınd nereye gidersem gideyim hep bir kısmım ord, Ankr’d klıyor çünkü shne, rkdşlrım, hytım, isteklerim, hyllerim her şey burd. En son rk rky iş ypıp yorulmuştum, İstnbul’dn ve diğer her şeyden uzklşmk istemiştim ve tekrr kendimi Ankr’d buldum. Burnın bir de benim için şöyle yrı bir yeri vr: Ttbikt Shnesi’nde olmk. Bir süredir Aşk Aptlı dlı oyun çlışıyoruz. İki üvey krdeşin şkını nltıyor. Ben, Aytek Şyn, Melih Efe Çınr, Müspet Çetiner birlikte oynuyoruz. Oyun slınd şk üzerine, şkın gerçekten insnlrı ptllştırmsı üzerine. Bblrı bir oln iki krdeşler: Biri kçrk hyt tutunmy çlışıyor, diğeri bütün duygulrını bstırrk yok etmeye çlışıyor. Krışık bir oyun m izleyen herkes “Ben de böyle bir şey yşdım” diyecek çünkü duygulr çok gerçek.”

TARHANA KOKULU EVİN ÇOCUĞU

“Eskişehirde büyüdüm. Çok hem skin hem de fzl hiperktif bir çocuktum. Nsıl ypmışım bilmiyorum m birz şımrıkmışım: o dut ğcındn insnın sırtın tlyıp, ynğını öpüp sonr bcğın ypışırmışım. Sonsuz oyunlu çok mutlu bir çocukluk geçirdim. Tm bir mhlle ortmınd büyüdüm: nhtrı kpıd bırkırdık ve hiçbir zmn hiçbir şey olmzdı. Şimdi, hl bir şeyler yolund gitmediği zmn y yeğenim Cn’ın ynın y d nnennemlere gidiyorum onlr hep bşk bir düny, bşk bir tmosfer benim için. Annennem hep trhn yprdı ve sen trhn kokulu evin çocuğusun derdi, bunu hiç unutmm.”

STİLİMDE PEMBE RENGE YER YOK!

“Bzen çok renkliyim m mesel pembeyi sevmiyorum. Bunu rtık biliyorum, kendi stilimin içinde pembe yok: ne pembe bir llık, ne pembe bir ruj, ne de pembe bir fr. Hiç pembeler yok m srı vr, turuncu vr modum göre çok değişiyor benim trzım. Geçenlerde şort, üstüne gökkuşklı bir tişört, üstüne de bol bir gömlek giymiştim sonr çıkrttım hepsini sçm spn yeşil bir etek giydim, kfm uyku gözlüğü tktım ve provdn eve öyle gittim.”

AŞIK OLDUĞUMDA SAÇMALIYORUM

Aşık olduğumd birz sçmlıyorum. Küthy’d olduğum dönemde çok beğendiğim biri benim için ory gelmişti. Hiç konuşmdık. Bn gideyim mi dedi git dedim. Sonr d krl kplı yollrd 2,5 st yürüyüp pişmnlıkl onu düşünmüştüm. Grip biri oluyorum yni. mesel deneyimlerde de uzun uzun yürüyorum: yptığım herhngi birşeyde uzun süre donup klıyorsm şık olduğumu nlıyorum.

BAZEN KİMLİKSİZ OLMAK İSTİYORUM

“Benim hytımd önemli bir n olduğunu düşündüğüm bir şey vr. Okuld okurken plyçoluk yptım ve süs blon ypmyı öğrendim. O dönem Ankr’nın bütün köylerinde dolşıp çocuklr plyço mkyjı fln ypıyordum. Bu mesel geriye bkıp düşündüğümde benim hytıml ve kriyerimle lklı güzel bir nokt. Hni bzen böyle kimliksiz olmk istersin y Ankr’d yine rkdşlrıml bir ry gelip kocmn kırmızı burnumu tkıp, bir Avm’de plyçoluk ypmk istiyorum.” ♦

[gllery ids=""]

Yorum Yaz