Kapüşonlu Sweatshirt Modelleri

YENİ ARZU NESNEMİZ OLABİLİR Mİ? SWEATSHIRT

Cnınızın hiçbir şey ypmyı çekmediği, evden dışrı dım tmk dhi istemediğiniz, yğmurlu bir sonbhr gününde üstünüzde ne olur? Genellikle bir swetshirt y d dh mod terimle “hoodie” değil mi? Ve sizi o hlde kimsenin görmesini istemezsiniz. Şimdi size işin kurllrının değiştiğini, kpüşonlu swetshirt’ünüzün yerltı dünysındn (y d koltuğunuzun ücr köşesinden) yüksek mody trnsfer olduğunu söylesem… Şimdi koltuğunuzdn klkmdn Apple Music’inizden bir Knye West prçsı çın ve swetshirt’ünüzün mod dünysının görkemli ve lüks sınıfın geçişine tnık olun.

“USTURUPLU PİJAMA”LIKTAN YÜKSEK MODAYA

Kim derdi ki dh usturuplu bir pijm misli kullndığımız swetshirt böyle bir evrim geçirecek? Aslınd böyle olcğının sinyllerini birkç sezondur ufk ufk hissetmeye bşlmıştık. Önce mod hftlrının en cool ikoniçelerinin üstünde gördük. Sonr bir kyky mrksı oln Supreme’in Pris’te butik çtığını duyduk. Supreme tişörtleri ve swetshirt’leri birdenbire giyilebilecek en “high fshion” prçlrdn oldu. Ardındn sezonun en heyecn veren tsrımcılrındn Dem-n Gvsli onu kendi mrksı Vetements’t ve kretif direktörlüğünü üstlendiği Blencig’nın ilk koleksiyonund kullndı. Okuduklrınız, Külkedisi’nin prensese dönüşme hikyesi misli.

Sezonun en çok konuşuln mrksı Vetements sizi si ve konforlu bir stile dvet ediyor.

Bir giyim prçsının evrimi. Birz cüretkr ollım… Hoodie’ler mod hiyerrşisinde blzer ceketin yerini lbilir gibi görünüyor.yılınd Wll Street’te çlışn bir iş dmının ytırımcılrını blzer’l değil hoodie’siyle krşıldığı gibi bir hikye bile duymuştuk. Sokk stilinin çok önem kzndığı bir dönemdeyiz.

90’lrd sdece hiphop kültürüne it gibi görünen XXL swetshirt’ler belki sdece tehlikeyi ynsıtıyordu fkt bugün yeni mod sisteminin önemli kodlrındn biri. Tbii tsrımcılr bu yeni mod prçsını o dönemdeki gibi bol krgo pntolonlrl giymenizi beklemiyor. Niş mod liderlerinin rzusu dh feminen prçlrl birlikte kullnmnız. Mesel bkın Gild Ambrosio, gri bol swetshirt’ünü yeni mrksı Attico’dn kdife slip elbiseyle eşleştirmiş; Chir Ferrgni diz üstü, über feminen çizmeleriyle… İkisi de ergenden çok, krkterli ve stil shibi görünüyorlr. 90’lrd yşyn hiphop’çılr gibi tkılmk istemiyorsnız onu prçlnmış jen’ler ve fzl bol pntolonlrdn uzk durrk feminen prçlrl kombinleyin. Trençkotlr, sten pntolon ve etekler, çiçek desenleri büyük ve si swetshirt’ünü-zün ekürisi olsun.

Küllerinden doğn kpüşonlulr ve swetshirt’ler için ne kdr bütçe yırırsınız, bilemiyorum fkt niş bir mrkdn lmyı plnlıyorsnız ortlm 700 dolrı gözden ve cüzdnınızdn çıkrmlısınız. Bu kdr csul bir prçy klsik Chnel ceket mumelesi göstermek ne kdr rsyonel, bilemem. Tek bildiğim oyunun içinde klmk bu sezon bir tne büyük kpüşonlunuzun olmsını gerektiriyor. İsterseniz 1000 lirdn fzl vererek bir modevinin-kine ship olun, isterseniz bir sıfır eksiğine Adids, Nike gibi spor mrklrmmkine…

Hem iyi giyinenlerin hem de kötü giyinenlerin shiplendiği bir prç söz konusuyken stil shibi görünmenin sınırlrı d bulnıklşıyor. “Street couture” terimini gerçek hyt uyrlyn bu özel prç bizi tembellik ypmy dvet eder gibi görünüyor. Snki sbh yrım ymlk uynıkken üzerinize geçirmişsiniz gibi bir imj verse de-17 sonbhr-kış stil kodlrı öyle olmdığını söylüyor. Şimdi onu grdırobunuzun “ev kıyfetleri” y d “spor kıyfetleri” reyonundn çıkrın. Knye’nin Knye’yi sevdiği gibi swetshirt’ünüzü sevin ve on gerektiği modsl değeri verin. Stil shibi görünmek hiç bu kdr konforlu olmmıştı!

[gllery ids=""]

Yorum Yaz