Kapüşonlu Sweatshirt Modelleri

YENİ ARZU NESNEMİZ OLABİLİR Mİ? SWEATSHIRT

Canınızın hiçbir şey yapmayı çekmediği, evden dışarı adım atmak dahi istemediğiniz, yağmurlu bir sonbahar gününde üstünüzde ne olur? Genellikle bir sweatshirt ya da daha moda terimle “hoodie” değil mi? Ve sizi o halde kimsenin görmesini istemezsiniz. Şimdi size işin kurallarının değiştiğini, kapüşonlu sweatshirt’ünüzün yeraltı dünyasından (ya da koltuğunuzun ücra köşesinden) yüksek modaya transfer olduğunu söylesem… Şimdi koltuğunuzdan kalkmadan Apple Music’inizden bir Kanye West parçası açın ve sweatshirt’ünüzün moda dünyasının görkemli ve lüks sınıfına geçişine tanık olun.

“USTURUPLU PİJAMA”LIKTAN YÜKSEK MODAYA

Kim derdi ki daha usturuplu bir pijama misali kullandığımız sweatshirt böyle bir evrim geçirecek? Aslında böyle olacağının sinyallerini birkaç sezondur ufak ufak hissetmeye başlamıştık. Önce moda haftalarının en cool ikoniçelerinin üstünde gördük. Sonra bir kaykay markası olan Supreme’in Paris’te butik açtığını duyduk. Supreme tişörtleri ve sweatshirt’leri birdenbire giyilebilecek en “high fashion” parçalardan oldu. Ardından sezonun en heyecan veren tasarımcılarından Dem-na Gvasalia onu kendi markası Vetements’ta ve kreatif direktörlüğünü üstlendiği Balenciaga’nın ilk koleksiyonunda kullandı. Okuduklarınız, Külkedisi’nin prensese dönüşme hikayesi misali.

Sezonun en çok konuşulan markası Vetements sizi asi ve konforlu bir stile davet ediyor.

Bir giyim parçasının evrimi. Biraz cüretkar olalım… Hoodie’ler moda hiyerarşisinde blazer ceketin yerini alabilir gibi görünüyor.yılında Wall Street’te çalışan bir iş adamının yatırımcılarını blazer’la değil hoodie’siyle karşıladığı gibi bir hikaye bile duymuştuk. Sokak stilinin çok önem kazandığı bir dönemdeyiz.

90’larda sadece hiphop kültürüne ait gibi görünen XXL sweatshirt’ler belki sadece tehlikeyi yansıtıyordu fakat bugün yeni moda sisteminin önemli kodlarından biri. Tabii tasarımcılar bu yeni moda parçasını o dönemdeki gibi bol kargo pantolonlarla giymenizi beklemiyor. Niş moda liderlerinin arzusu daha feminen parçalarla birlikte kullanmanız. Mesela bakın Gilda Ambrosio, gri bol sweatshirt’ünü yeni markası Attico’dan kadife slip elbiseyle eşleştirmiş; Chiara Ferragni diz üstü, über feminen çizmeleriyle… İkisi de ergenden çok, karakterli ve stil sahibi görünüyorlar. 90’larda yaşayan hiphop’çılar gibi takılmak istemiyorsanız onu parçalanmış jean’ler ve fazla bol pantolonlardan uzak durarak feminen parçalarla kombinleyin. Trençkotlar, saten pantolon ve etekler, çiçek desenleri büyük ve asi sweatshirt’ünü-zün ekürisi olsun.

Küllerinden doğan kapüşonlular ve sweatshirt’ler için ne kadar bütçe ayırırsınız, bilemiyorum fakat niş bir markadan almayı planlıyorsanız ortalama 700 doları gözden ve cüzdanınızdan çıkarmalısınız. Bu kadar casual bir parçaya klasik Chanel ceket muamelesi göstermek ne kadar rasyonel, bilemem. Tek bildiğim oyunun içinde kalmak bu sezon bir tane büyük kapüşonlunuzun olmasını gerektiriyor. İsterseniz 1000 liradan fazla vererek bir modaevinin-kine sahip olun, isterseniz bir sıfır eksiğine Adidas, Nike gibi spor markalarmmkine…

Hem iyi giyinenlerin hem de kötü giyinenlerin sahiplendiği bir parça söz konusuyken stil sahibi görünmenin sınırları da bulanıklaşıyor. “Street couture” terimini gerçek hayata uyarlayan bu özel parça bizi tembellik yapmaya davet eder gibi görünüyor. Sanki sabah yarım yamalak uyanıkken üzerinize geçirmişsiniz gibi bir imaj verse de-17 sonbahar-kış stil kodları öyle olmadığını söylüyor. Şimdi onu gardırobunuzun “ev kıyafetleri” ya da “spor kıyafetleri” reyonundan çıkarın. Kanye’nin Kanye’yi sevdiği gibi sweatshirt’ünüzü sevin ve ona gerektiği modasal değeri verin. Stil sahibi görünmek hiç bu kadar konforlu olmamıştı!

Kapüşonlu Sweatshirt Modelleri Resimleri
Kapüşonlu Sweatshirt Modelleri_2.jpg

Kapüşonlu Sweatshirt Modelleri_6.jpg

Kapüşonlu Sweatshirt Modelleri_25.jpg

Kapüşonlu Sweatshirt Modelleri_4.jpg

Kapüşonlu Sweatshirt Modelleri_0.jpg

Kapüşonlu Sweatshirt Modelleri_24.jpg

Yorum Yaz