Yanlış Aşktan Nasıl Sakınılır?

Karşı cinsle internette tanışmak her ne kadar çok popüler olsa da, yukarıdakilere benzer yargılarda bulunmak çok zordur. Ancak sanal âlemde de yani tanıştığınız kişiler hakkında bazı ipuç lan yakalayabilirsiniz. İşte karşınızdaki hakkında şüphe duymanızı gerektirecek bazı ipuçlan:

Boşanmak üzere olanlar…
İnternette bazı sitelerde ya da size özel sohbet ortamlarında tanıştığınız erkek, eşiyle boşanmak üzere olduğunu ya da kız arkadaşıyla sorunlar yaşadığım ve yakında ayrılacağım belirtmiş ya da size özel olarak söylemişse, öncelikle ona dürüstlüğü için teşekkür etmelisiniz; ama içinizden Sonuçta bunun da doğru olup olmadığım bilemezsiniz. Eğer birinin internette fotoğrafı yoksa ya da fotoğrafı annesinin bile baktığında tamyamayacağı kadar anlaşılmazsa, evli olma olasılığı yüksektir. Bu tarz erkekler genellikle karşılığında seks elde edemeyeceklerini anladıklarında zaten durumu itiraf etmeye meyillidirler. Yani ona, “Sanki evliymişsin gibime geliyor.” dediğinizde size doğruyu söyleme olasılığı da yüksektir.

Aceleci tür…
İnternette tanıştığınızda hemen konuya giren ve internetin ya da sohbet odalan ve araçlarının olanaklarım kullanarak size sanal güller, göz kırpmalan, gülücükler, kalpler yollayan erkeklerden de bir adım uzaklaşmanız mantıklı olacaktır.

Bir düşünelim; nasıl ki sanal âlem dışında tanıştığınız bir erkek size bir saat ya da bir gün içerisinde aşk sözcükleri fısıldamayacak ve çiçekler göndermeyecekse çünkü size ilk görüşte âşık olsa bile bu mantıksız ve aşındır, sanal âlemde tanıştığınız bir kişinin de bu gibi davranışlarda bulunması mantıksızdır. Genellikle bu gibi erkeklerin tek amacı karşılanndakini bir an önce etkileyip yatağa atmaktır. Gerçek bir sevgili arayan biri için kaçınılması gereken türlerin başında gelirler.


Mükemmel kadını arayanlar…

İnternette insanların profilleri onlar hakkında çok şey söyleyebilir. Bir kadında aradığı özellikle için 906090, 1.70 boy, mükemmel uzun bacaklar gibi oldukça spesifik dış görünüş özellikleri belirten ve kişilik özellikleriyle ilgili hiçbir şey söylemeyen bir profile sahip erkeklerin de genellikle istedikleri şey, bir ya da birkaç geceyi beraber geçirebilecekleri bir kadındır. Peki ama bu adamcağız kız arkadaşlarıyla neler yapmaktan hoşlanır, hobileri nelerdir? Sinemayı mı sever, tiyatroyu mu? Boş verin, en iyisi siz hiç merak etmeyin.

Çok şirin fotoğraflar…
Erkeklerin çoğu, örneğin evcil hayvanlar gibi şeylerin kadınlan etkilediğini ve onların sempatisini kazanmayı sağladığım çoktan öğrenmiştir. Bu yüzden internete kedi ya da köpekleriyle fotoğraflarım koyan erkeklerin de bu numarayı bilme ve bunu sadece kadınlan etkilemek için kullanma ihtimalleri yüksek.


Meşgul modu…

O kadar yoğun, mutlu ve dolu bir hayat yaşıyor ki; internette olduğu dönemlerde kimsenin onu rahatsız etmesini istemiyor. Hele hele meşgul modundayken attığınız mesajlara cevap vermiyorsa… İşte o noktada bir durun! Evet, biri internetteyken meşgul olabilir. Sonuçta insanlar artık iş yerlerinden de internete bağlanıyorlar, ancak o anda olmasa bile mesajlara sonradan cevap vermek bir nezaket gereğidir. Daha sonra meşgul ya da toplantıda olduğu gibi bir açıklama yapmayan potansiyel bir sanal sevgiliden ne sanal âlemde ne de normal âlemlerde hayır gelecektir.

Potansiyel kadın düşmanları…
Bazı internet sitelerinde insanların eski sevgilileri ile ilgili sorular, forumlar bulunabilir. Örneğin “Eski sevgilinizle neden ayrıldınız?” gibi bir soruya “Geri zekâlı kadın beni aldattı.” gibi bir yanıt verenlerden mümkün olduğunda uzak durmak gerekiyor. Bu gibi kişiler genellikle önceki ilişkilerden aldıklan yaralar nedeniyle kadın düşmanı haline gelerek kadınlardan intikam almaya çalışıyorlar.

 

Yorum Yaz