Instagram fenomenleri

Onlar için “it bagyaratıcıları”, “Instagram fenomenleri”, “minimalizm kraliçeleri” diyebilirsiniz. Mansur Gavriel aslında çok daha fazlasını vadediyor. Ve sıkı durun, o muazzam çantalarından sonra sırada arzularınızı kabartacak ayakkabılar var. Rachel Mansur ve Floriana Gavriel’i sizin için köşeye çektik, röportaj: serü gazer boyaci 2010 yılında, Los Angeles’ta bir konserde tanışırlar. Aralarında bir etkileşim oluşur ve ertesi gün çiçek pazarında buluşmaya karar verirler. Yanlış anlamayın, bu bir aşk hikayesi değil. Instagram fenomenine dö- Rachel Mansur ve Floriana Gavriel’den bahsediyorum. Blog: Lüks markaların çantalarını satın alamadığınız için en az on- okumuştum. Bu doğru mu? RACHEL MANSUR: Hayır! Sadece ulaşılabilir fiyatlara lüks çantalar tasarlamak istedik. Yani satın alamadığımız için değil. Estetik anlayışımızla paralel objeler tasarlamak için. Blog: Peki şu anda tasarımcı çantaları kullanıyor musunuz? FLORİANA GAVRİEL: Sadece Mansur Gavriel çantaları! Blog: Tasarım felsefenizi en kısa nasıl anlatırsınız? F.G.: Kolay zarafet. Materyal ve renklerin yalınlığı.

Blog: Tdsanmlannızda fazladan hiçbir detaya izin vermiyorsunuz. En R.M: Kaliteli malzeme ve doğru renkler. Fazla iddialı olmayan, na- Blog: Kullandığınız derilerin çok özel olduğunu biliyorum. Renkler ne kadar önem verdiğinizi de. Nedir tüm bunları özel kılan? “İLHAMIMIZ SANAT, DOGA YA DA ŞEHİR OLABİLİYOR AMA HER HALÜKARDA RENKLERİN DUYGUSAL TONUNA ÖZEN GÖSTERİYORUZ” içine giriyor. Bu özel derileri Toskana’da bir aileden temin ediyoruz. Blog: Sadece minimalizm üzerine bir tasarım anlayışı oluşturmak sizi zorlamıyor mu? Bazen yolunuzu şaşırıp çıldırmak istemiyor musunuz? F.G.: Tabii ki fonksiyonelliği ön planda tuttuğumuz için minimal kalabilmek bazen zorlayıcı oluyor. Blog: Üretim sürecinizi anlatır mısınız? R.M.: Detaylar azaldıkça üzerine titizlendiğimiz unsurlar artıyor. Üretim aşamasındaki her bir çantayı İtalya’da “oversee” ediyoruz. Derinin kesimi, detayların renklendirilmesi gibi pek çok detay makineyle değil, elle yapılıyor. Blog: Renk temanıza nasıl karar veriyorsunuz? Sanki kullandığınız tüm renklerin şiirsel bir yanı var… F.G.: İlhamımız sanat, doğa ya da şehir olabiliyor ama her halükarda renklerin duygusal tonuna özen gösteriyoruz. Mood’u-muza karar verdikten sonra renkleri araştırıyoruz ve konsepti-mize uyanları seçiyoruz. “ANTİ” IT-BAG ÇANTALAR Blog: Yaptıklarınızı “anti it-bag” olarak tanımlayabilir miyiz? R.M.: It mmlıyoruz. Ama bu, anti it bag den değil. Blog: Her sezon ortaya çıkan it ba hakkında ne düşünüyorsunuz? O “düşman” olarak görüyor musunuz: R.M.: Hayır! Mansur çanta yapan bir marka gibi yoruz.

Çok farklı kategorilerle de Çok yeni bir muz var. Bundan ekledi; tabii ki yine romantik renklerden oluşuyorlar. Siıco de bu soldaki ayakkabı- rımlar yapan iki kişi olarak hızlı moda hakkında ne düşünüyor- F.G.: Aslında hızlı moda ilgimizi hiç çekmiyor ama zaman zaman ne kadar eğlenceli olabileceğinin de farkındayız. Giydiğimiz ve yatırım yaptığımız parçaların kalitesine ve uzun süre kullanılabilir olmasına çok önem veriyoruz. Blog: Nasıl bir ofisiniz var? Mesela masalannız neyle dolu? R.M.: Büyük bir masayı paylaşıyoruz, üzerinde de tahmin edebileceğiniz gibi laptop’larımız var. Kağıtlar, materyal örnekleri, Pantone kitabı, Pellegrino şişeleri, çay… Her zaman fazla düzenli değil ama öyle olması için çabalıyoruz. Organize olmak önemli ve iş yapımızda da epey düzenliyiz. Hala yeni başlamışız gibi düşünüyoruz, dolayısıyla yavaş yavaş güzelleşiyor ofisimiz. Blog: Sosyal medya, markanızı oluşturma sürecinde çok önemliydi sanırım…

Şu an hangi amaçla kullanıyorsunuz? R.M.: Bizim için sosyal medya çok önemli! Instagram’a bayılıyoruz ve oradaki takipçilerimizi çok önemsiyoruz. Görsel dünya- ji yürütmekten keyif aldık ve karşılaştığımız her fırsatı bir ders olarak değerlendirdik. Blog: Geçen sezon Beymen’den bir Mansur Gavriel bucket bag almaya kalkıştım ama bekleme sırası olduğunu öğrendim. Bekleme listeleri yaratacak çantalar tasarlamayı hiç hayal etmiş miydiniz? F.G.: Hayır! Çok mutlu ve minnettarız. Yedi farklı moda tasarımcısına şimdiye kadar yarattıkları en seksi ve en romantik parçayı sorduk. Bazen kumaşın renginde bazen kesimde bazen de detayda yakaladılar sorularımızın yanıtlarını. Ama hepsinin hemfikir olduğu ortak noktayı ve romantik # # ya da seksi görünmenin sırrını, okudukça öğreneceksiniz.

Instagram fenomenleri Resimleri
Instagram fenomenleri_1.jpgInstagram fenomenleri_9.jpgInstagram fenomenleri_2.jpgInstagram fenomenleri_12.jpgInstagram fenomenleri_20.jpg

Yorum Yaz