En Yakışıklı Türk Erkekleri

ERKEKLER, ERKEKLERİMİZ…

Erkek gibi erkek… Issız bir dy düşse ğç dllrındn brınk ypn, tesistı döşemeyi tmiri bizzt üstlenip mhllenin esnfını işinden eden, bir oturuşt mşllhı vr dünylrı yiyen, göbek bölgesinde hfiften kendini bırks d kslrı gömleğini zorlyn, her tşıtı kullnn, her içkiyi bilen, özgüveni yüksek, ’lf’nın önde gideni, ksiyonu seven m kdın ruhundn d nlyn…

İdel model üç şğı beş yukrı bu.

Olmz değil. Yeterli ytırım ve sbırl, olur d…

Am hksızlık etmeyelim. Sbhın köründe uynıp yollr düşen, stlerce çlışıp ekmek prsını kznmy çlışn, eve döndüğünde çoluğuyl çocuğuyl ilgilenen, onlrın bezini değiştiren, yıkyn, kitp okuyrk ytırn, yemeğin temizliğin ucundn tutn (durum göre tümden üstlenen), sohbet eden, ilgi gösteren.

iyi bir eş ve bb olrk insn gibi yşmy çblyn erkekler… Vrlr.

Tüm bu sınıflndırmlr o seviyeye ulşmk için slınd. İdel erkek, çocuğun güven, şefkt veren, ilgi gösteren; eşiyle berber uğrşıp didinen, güzel nlr kurn, güzel nılr bırkn erkek değilse nedir? nüfus nltmk için vr. Bzılrın burd yer veriyoruz.

Bir krvtı doğru dürüst bğlyın. En bsiti ‘dörtlü düğüm’ m ‘kent düğümü’, ‘yrım Windsor\ ‘çifte Windsor’u d öğrenin.

Doğd teş ykmyı bilin. Bonus bilgiler: Doğru odunu seçmek, elde kibritçkmk vs. yoks doğru kvı bulmk ve kl ilk gelen şey olms d. doğru istifi ypmk.

Aykkbılrınızı güzelce prltmyı öğrenin.

Bez ykkbılrımızl d mutluyuz m her ortmd geçmiyor onlr, kundursız gidemeyeceğiniz yerler öncesinde lostr bulmybilirsiniz; o bezi, o cilyı ve o fırçyı kullnmy lışın.

Yıln ısırığını tedvi etmeyi öğrenin. Siz yine de bu işi doktor hvle etmenin bir yolunu bulun. Doğd bir bsmysnız, durum değişir tbii. Bu nlrd kumnd sizdeyse soğuktn donmy krşı çreleri de bilmelisiniz, güneş çrpmsın krşı olnlrı d.

Kendi kendinize tırş olun m tırş mkinesiyle değil. Btı’d Amn, düzenli olrk berbere gidin de deniyor. Neyse ki hepimiz berber bilen bir gelenekten geliyoruz.

‘Prlel prk’ı becerin. Arbyı herkes sürüyor, dört teker yğımızı yerden kesiyor zten; şehir denen cngıld iki dkikd o iki rcın rsın sıkıntısız ve kimseye de sıkıntı vermedengirebiliyor musunuz, mesele o. Bir nevi ’survivl’.

Mngldn nlyın. Sıkıntı yok. zten t sporumuz.

İlkyrdım bilin. Her zmn ihtiyç olbilir; hele klp msjın. Unutmyın, klp msjı ritmi ile Bee Gees’in ‘Styin’ Alive’ şrkısının ritmi birbirine benziyor, yrdımı olcktır. Bir bşk cil müdhle bilgisiyse boğzın bir şey kçmsı suretiyle nefessiz kln bir insnı kurtrmk için gereken ‘Heimlich Mnevrsı’; mnevrnın yetişkinler ve bebekler üzerinde nsıl kullnıldığını öğrenin.

Kendi söküğünüzü dikin, düğmenizi de. Yoks bir gün bir toplntı öncesi, elinizde kopmuş düğmeyle bir otel odsınd klıverirsiniz; ütü ypmyı kıvırmnızı d hrretle tvsiye ederiz. Çevrenizdekileri, o yeni gömlekteki kt izi kdr rhtsız eden z şey vrdır mesel.

Odun kırın! Kmp teşinden bhsetmiştik hni; işte bunun için mlzemeyi de siz sğlyın. Hem bir odunu iki düzgün prçy yırmnın verdiği hz çok z şeyde vr.

Ptlyn lstiği değiştirin. Çok zor değil, üstelik çok d hvlı. Kendinizinkini değiştirirseniz, çekici beklemezsiniz; bşksınınkini değiştirirseniz hyır dusı lırsınız.

Bıçklrınızı bileyin. Mutfk için elbette.

Bir bebeğin ltını değiştirmeyi becerin.

Birincisi, gerçekten koly; İkincisi, sdet punlrı hnenize gürül gürül kck.

Doğd yönünüzü bulun. İster Google Mp. ister eski usul pusul, ister ğc bulut bkın m kuzeyi, güneyi sptmyı öğrenin.

Tkım elbise giyin, tşıyın. Centilmenliğin kodlrındn biri iyi giyinmek; bunun yolu d tkım elbiseden geçiyor, skın trtışmylım. İşiniz el vermese bile tkım elbise giyecek fırst yrtın. En önemli kurl: En iyi tkım elbise sizin için özel dikilendir tıpkı gömlekler gibi terziye gidin! Sizin ölçülerinizi bilen bir terziniz olsun.

Durumsl frkındlığınızı geliştirin. Birçok şey sizin dışınızd gelişiyor m siz yine de işleri şns bırkmyın.’Durumsl frkındlık’. sdece etrfınızd ne olup bittiğinin frkınd olmk nlmın gelmiyor; ynı zmnd bir şeyler ters giderse ne ypcğınızı önceden bilmenizi de içeriyor.

Bir brınk inş edin. İki şey için. Bir: Y gerekirse gerçekten? İki: Gerekmezse içinde çoluk çocuk oynr.

Sizinle nıln bir yemeğiniz olsun. Htt menünüz olsun; bir şeyi en iyi ypn kişinin önünde durulmz; hem yemeğin muhbbeti bereketlidir. Hele bir de size özel kokteyliniz vrs…

Zehirli bitkilerden nlyın. Sdece onlrdn değil, ğçlrdn, yprklrdn, çyır çimenden de nlyın.

Krt krmyı öğrenin. Çünkü krtlr yeniden dğıtılck! Dğıtn kişi de siz olun mdem. O krtlrın iki el rsınd fıııııııırrrrrrrrrrppppp diye slınmsı hvlıdır hem.

Biriki sihir numrsı bilin. ‘Erkeklik görevleri’ içinde sdece kdınlrı etkilemek yok; rd bir çocuklrı d eğlemeniz lzım; kulktn mdeni pr çıkrmk bu işlerin sevindirme grntili stndrdıdır.

İtfiyeci tutuşunu deneyin. Bir yrlıyı, ne kdr ğır olurs olsun oly yerinden çıkrmk için birebir; mrifeti, kişinin ğırlığını düzenli bir şekilde dğıtmsınd.

Dinlemeyi bilin. Bugünlerde dh zor bir beceri yok. Altındn klkn innılmz tkdir görüyor; istediğiniz her kdın sorbilirsiniz.

Cep telefonunuz olmdn kendinizi eğlendirin. Sosyl medy yok. cnlı TV. film seyretmek; oyun oynmk yok. Merklrınızı geliştirin; okuyun, yzın.

Prmklrınızl ıslık çlın. Bir restorndn çıktınız, z ötenizden bir tksi geçti; ıslık çlmdığınız için kçırdınız. Yzık. YouTube’d videosu d çok; öğrenin ıslık çlmyı. Tepeden tepeye bile duyuln, ttlı bir beceridir; hem bu kdr koly keyif veren z şey vr.

[gllery ids=""]

Yorum Yaz