En Yakışıklı Türk Erkekleri

ERKEKLER, ERKEKLERİMİZ…

Erkek gibi erkek… Issız bir adaya düşse ağaç dallarından barınak yapan, tesisatı döşemeyi tamiri bizzat üstlenip mahallenin esnafını işinden eden, bir oturuşta maşallahı var dünyaları yiyen, göbek bölgesinde hafiften kendini bıraksa da kasları gömleğini zorlayan, her taşıtı kullanan, her içkiyi bilen, özgüveni yüksek, ’alfa’nın önde gideni, aksiyonu seven ama kadın ruhundan da anlayan…

İdeal model üç aşağı beş yukarı bu.

Olmaz değil. Yeterli yatırım ve sabırla, olur da…

Ama haksızlık etmeyelim. Sabahın köründe uyanıp yollara düşen, saatlerce çalışıp ekmek parasını kazanmaya çalışan, eve döndüğünde çoluğuyla çocuğuyla ilgilenen, onların bezini değiştiren, yıkayan, kitap okuyarak yatıran, yemeğin temizliğin ucundan tutan (duruma göre tümden üstlenen), sohbet eden, ilgi gösteren.

iyi bir eş ve baba olarak insan gibi yaşamaya çabalayan erkekler… Varlar.

Tüm bu sınıflandırmalar o seviyeye ulaşmak için aslında. İdeal erkek, çocuğuna güven, şefkat veren, ilgi gösteren; eşiyle beraber uğraşıp didinen, güzel anlar kuran, güzel anılar bırakan erkek değilse nedir? nüfusa anlatmak için var. Bazılarına burada yer veriyoruz.

Bir kravatı doğru dürüst bağlayın. En basiti ‘dörtlü düğüm’ ama ‘kent düğümü’, ‘yarım Windsor\ ‘çifte Windsor’u da öğrenin.

Doğada ateş yakmayı bilin. Bonus bilgiler: Doğru odunu seçmek, elde kibritçakmak vs. yoksa doğru kavı bulmak ve akla ilk gelen şey olmasa da. doğru istifi yapmak.

Ayakkabılarınızı güzelce parlatmayı öğrenin.

Bez ayakkabılarımızla da mutluyuz ama her ortamda geçmiyor onlar, kundurasız gidemeyeceğiniz yerler öncesinde lostra bulamayabilirsiniz; o bezi, o cilayı ve o fırçayı kullanmaya alışın.

Yılan ısırığını tedavi etmeyi öğrenin. Siz yine de bu işi doktora havale etmenin bir yolunu bulun. Doğada bir basmaysanız, durum değişir tabii. Bu anlarda kumanda sizdeyse soğuktan donmaya karşı çareleri de bilmelisiniz, güneş çarpmasına karşı olanları da.

Kendi kendinize tıraş olun ama tıraş makinesiyle değil. Batı’da Aman, düzenli olarak berbere gidin de deniyor. Neyse ki hepimiz berber bilen bir gelenekten geliyoruz.

‘Paralel park’ı becerin. Arabayı herkes sürüyor, dört teker ayağımızı yerden kesiyor zaten; şehir denen cangılda iki dakikada o iki aracın arasına sıkıntısız ve kimseye de sıkıntı vermedengirebiliyor musunuz, mesele o. Bir nevi ’survival’.

Mangaldan anlayın. Sıkıntı yok. zaten ata sporumuz.

İlkyardım bilin. Her zaman ihtiyaç olabilir; hele kalp masajına. Unutmayın, kalp masajı ritmi ile Bee Gees’in ‘Stayin’ Alive’ şarkısının ritmi birbirine benziyor, yardımı olacaktır. Bir başka acil müdahale bilgisiyse boğazına bir şey kaçması suretiyle nefessiz kalan bir insanı kurtarmak için gereken ‘Heimlich Manevrası’; manevranın yetişkinler ve bebekler üzerinde nasıl kullanıldığını öğrenin.

Kendi söküğünüzü dikin, düğmenizi de. Yoksa bir gün bir toplantı öncesi, elinizde kopmuş düğmeyle bir otel odasında kalıverirsiniz; ütü yapmayı kıvırmanızı da hararetle tavsiye ederiz. Çevrenizdekileri, o yeni gömlekteki kat izi kadar rahatsız eden az şey vardır mesela.

Odun kırın! Kamp ateşinden bahsetmiştik hani; işte bunun için malzemeyi de siz sağlayın. Hem bir odunu iki düzgün parçaya ayırmanın verdiği haz çok az şeyde var.

Patlayan lastiği değiştirin. Çok zor değil, üstelik çok da havalı. Kendinizinkini değiştirirseniz, çekici beklemezsiniz; başkasınınkini değiştirirseniz hayır duası alırsınız.

Bıçaklarınızı bileyin. Mutfak için elbette.

Bir bebeğin altını değiştirmeyi becerin.

Birincisi, gerçekten kolay; İkincisi, saadet puanları hanenize gürül gürül akacak.

Doğada yönünüzü bulun. İster Google Map. ister eski usul pusula, ister ağaca buluta bakın ama kuzeyi, güneyi saptamayı öğrenin.

Takım elbise giyin, taşıyın. Centilmenliğin kodlarından biri iyi giyinmek; bunun yolu da takım elbiseden geçiyor, sakın tartışmayalım. İşiniz el vermese bile takım elbise giyecek fırsat yaratın. En önemli kural: En iyi takım elbise sizin için özel dikilendir tıpkı gömlekler gibi terziye gidin! Sizin ölçülerinizi bilen bir terziniz olsun.

Durumsal farkındalığınızı geliştirin. Birçok şey sizin dışınızda gelişiyor ama siz yine de işleri şansa bırakmayın.’Durumsal farkındalık’. sadece etrafınızda ne olup bittiğinin farkında olmak anlamına gelmiyor; aynı zamanda bir şeyler ters giderse ne yapacağınızı önceden bilmenizi de içeriyor.

Bir barınak inşa edin. İki şey için. Bir: Ya gerekirse gerçekten? İki: Gerekmezse içinde çoluk çocuk oynar.

Sizinle anılan bir yemeğiniz olsun. Hatta menünüz olsun; bir şeyi en iyi yapan kişinin önünde durulmaz; hem yemeğin muhabbeti bereketlidir. Hele bir de size özel kokteyliniz varsa…

Zehirli bitkilerden anlayın. Sadece onlardan değil, ağaçlardan, yapraklardan, çayır çimenden de anlayın.

Kart karmayı öğrenin. Çünkü kartlar yeniden dağıtılacak! Dağıtan kişi de siz olun madem. O kartların iki el arasında fıııııııırrrrrrrrrrppppp diye salınması havalıdır hem.

Biriki sihir numarası bilin. ‘Erkeklik görevleri’ içinde sadece kadınları etkilemek yok; arada bir çocukları da eğlemeniz lazım; kulaktan madeni para çıkarmak bu işlerin sevindirme garantili standardıdır.

İtfaiyeci tutuşunu deneyin. Bir yaralıyı, ne kadar ağır olursa olsun olay yerinden çıkarmak için birebir; marifeti, kişinin ağırlığını düzenli bir şekilde dağıtmasında.

Dinlemeyi bilin. Bugünlerde daha zor bir beceri yok. Altından kalkan inanılmaz takdir görüyor; istediğiniz her kadına sorabilirsiniz.

Cep telefonunuz olmadan kendinizi eğlendirin. Sosyal medya yok. canlı TV. film seyretmek; oyun oynamak yok. Meraklarınızı geliştirin; okuyun, yazın.

Parmaklarınızla ıslık çalın. Bir restorandan çıktınız, az ötenizden bir taksi geçti; ıslık çalamadığınız için kaçırdınız. Yazık. YouTube’da videosu da çok; öğrenin ıslık çalmayı. Tepeden tepeye bile duyulan, tatlı bir beceridir; hem bu kadar kolay keyif veren az şey var.

En Yakışıklı Türk Erkekleri Resimleri
En Yakışıklı Türk Erkekleri _3.jpgEn Yakışıklı Türk Erkekleri _0.jpgEn Yakışıklı Türk Erkekleri _6.jpgEn Yakışıklı Türk Erkekleri _5.jpgEn Yakışıklı Türk Erkekleri _1.jpgEn Yakışıklı Türk Erkekleri _11.jpgEn Yakışıklı Türk Erkekleri _15.jpgEn Yakışıklı Türk Erkekleri _14.jpgEn Yakışıklı Türk Erkekleri _12.jpg

Maybe You Like Them Too

Yorum Yaz