Dudak dolgunlaştırma

ESTETİK TREND YENİ TAKINTIMIZ! DOLGUN DUDAKLARIN PEŞİNDE

Son zamanların en trend estetik uygulamalarından olan dudak dolgusunun incelikleri ve uygulama tüyolarını Dr. Ahmet Karaçamdan dinledik. NİLAY YALÇINKAYA

HANGİ DURUMLARDA UYGULANIYOR

Dudak dolgunlaştırma, dudak şekillendirme, dudak kontürü belirginleştirmesi, dudak kenarı sarkmasına bağlı alt doku güçlendirmesi, dudak üstü ince barkod çizgileri ve asimetrilerin düzeltilmesinde kullanılıyor.

İÇERİĞİNDE NE VAR?

Dudak dolgusunda genellikle hyalüronik asit içeren ürünler kullanılır. Hüyalüronik asit normalde vücudumuzda da bulunan, deriye suyu taşımak ve tutmakla görevli bir maddedir. Su tutucu özelliğinden dolayı volüm elde etmekte yararlanılıyor.

DOĞAL GÖRÜNÜMÜN SIRRI

Klasik anatomik yapıda üst dudak alt dudağın (1-2 mm) önünde ve alt dudak da üst dudağa göre daha kalındır. Uygulamadaki hedef bu yapıyı sağlamak ve mevcut yapıyı uzun süreli korumak.

EN DOĞRU SONUÇ İÇİN

Dudak dolgusu yapılmadan önce Canfield Vectra 3D cihazıyla görüntüleme yapılıyor. Sonrasında mevcut durum, beklenti ve yapılabilecekler göz önünde bulundurularak kişiye özel ürün seçimi ve uygulama planlaması yapılır.

ACI HİSSİ VAR MI?

Dudaklar yapı olarak son derece ağrı ve acıya duyarlı oluyor. Zaten uygulama öncesi sürülen anestezik kremin etkisi ve dolgu içeriğinde bulunan lokal anestezik sayesinde son derece konforlu.

Yok denecek kadar az bir acı hissediliyor ve ortalama 10 dakika sürüyor.

SONRASINDA NELERE DİKKAT ETMELİ

İşlem yapıldığı an değişiklik hemen fark edilir. Dudak dolgu uygulamasından sonra anestezinin etkisi geçinceye kadar yaklaşık 2 saat yemek-içmek ve ruj sürmek sakıncalı. Genelde ertesi gün kısa süreli (1 gün) ödem oluşabilir, iğne giriş yerlerinde nadiren morluk olabilir. 2-3 gün içinde bu etkiler geriler.

KİMLER YAPTIRABİLİR?

Dudakları ince veya zamanla birlikte cilt elastikiyetlerini kaybedenlerle birlikte dolgun dudaklarla yüzündeki güzellik ve gençlik ifadesini güçlendirip diri ve dolgun dudaklara sahip olmak isteyenler yaptırabilir.

Yazın da cildinizi korur ve u ona iyi bakarız.

Dudak dolgunlaştırma Resimleri
Dudak dolgunlaştırma_20.jpg

Dudak dolgunlaştırma_10.jpg

Dudak dolgunlaştırma_11.jpg

Dudak dolgunlaştırma_35.jpg

Dudak dolgunlaştırma_27.jpg

Dudak dolgunlaştırma_3.jpg

Yorum Yaz