BİR GÜN MUTLAKA BUENOS AİRES

Mutlk görülmesi gereken yerler listenizde Buenos Aires olmlı, bursı dünynın en heyecn verici şehirlerinden biri. Tdılck pek çok hrik lezzeti vr, eğlencesi sbhlr kdr bitmiyor, şehrin ritmine kpılmnız çok koly. Son not: İspnyolc bilmek Buenos Aires’te tbii ki büyük vntj. Blog: Buenos Aires’e ne zmn ve ne için gittiniz? NİHAN BURUK: Arjntin’in bşkenti Buenos Aires’e 27-30 Arlık trihlerinde gittim. Üç günlük bir seyht olrk düşündüm fkt oryı görünce “yşmk istediğim şehir” desem de istemeye istemeye yrılıp plnldığım gibi Brezily’y devm ettim. KAOTİK BUENOS AİRES Blog: En çok nesini beğendiniz, sevdiniz? Şehri nsıl gezdiniz, Buenos Aires’te nsıl vkit geçirdiniz? N.B.: Renkli ypılrı, mimrisi, güler yüzlü ve yrdımsever insnlrı, pozitif enerjisi… En çok özlemini duyduğum pek çok şeyi burd buldum.

Kotik ypısı ve klblık nüfusuyl İstnbul’ benzeyen Buenos Aires benim gittiğim trihlerde bomboştu; rhtç gezebildim. Bu rd şehir çok güvenli. Botnik ve hyvnt “BUENOS AİRES’TE İNSANLAR SOKAKLARDA DANS EDİYOR; ŞEHRİN İSMİNİN GÜZEL HAVALAR OLMASIYLA ADETA METAFOR YAPIYORLAR!” bhçesini de gezdim, sokklrd yürüdüm, bisiklete bindim… Ev ypımı zencefilli limontsı ve şehrin kendine hs kokusu hl burnumd tütüyor. Blog: Buenos Aires’e tekrr gitmek ister misiniz ve evetse, neden? N.B.: Gelir düzeyinin değişken olduğu Buenos Aires’te insnlr sokklrd dns ediyor. Şehrin isminin güzel hvlr olmsıyl det metfor ypıyorlr. Bursı göç şehri, tspnyollr ve ttlynlr göç edip burd yşmy bşlmışlr. Geniş cddeleri New York’tki Soho’yu ndırı- KONFOR ÖN PLANDA Blog: Genel olrk nelerden ilhm lırsınız? Hyl gücünüzü coşturn nedir? N.B.: Özgürlük içimizde! Toplumsl etkileşimse mutlk gerçeklerden. Ben de gittiğim yerlerden, tnıştığım insnlrdn, bulunduğum şehirlerde gördüklerimden etkileniyorum. Bunlr kçınılmz şekilde yordur. Buenos Aires de insnlrı, yşm trzı ve dokusuyl beni bugüne kdr en çok etkileyen yerlerden biri.

Blog: Seyht ederken ne giyersiniz? Bvulunuz mutlk neler girer? N.B.: Seyht kombinim yumuşk lstik ykkbı, pmuklu tyt, tlet ve k- püşonlu hırkdn oluşur. Kısc, konfor ön plnd. Bvulumu gittiğim yerde çok yürüyüp çok gezeceğimi vrsyrk hzırlıyorum. Ne olur ne olmz diye ynım mutlk bir yğmurluk d lırım. NİHAN BURUK’UN BUENOS AİRES’TEKİ FAVORİ ADRESLERİ Meknlr Pltz Sereno’dki restorn ve butikler. Restorn: Buenos Aires’in en iyi restornlrındn biri, Don Julio (Guteml 4699. www.prrilldonjulio.com.( ve Plermo Viejo. Butik: Ay Not Ded (www.oynotdeod.com.r) Kokteyl: Mundo Bizrro d Cmpri Ornge. Müze: Recoleto Müzesi gotik mimrisiyle ilhm verici. Bu rd, Recolel semti şehrin kültürel ve trihi merkezi. Evlt’nın d mezrının bulunduğu Recolel Mezrlığı, Arjntin ve Buenos Aires gezilerinin olmzs olmz durğı.

[gllery ids=""]

Yorum Yaz