BİR GÜN MUTLAKA BUENOS AİRES

Mutlaka görülmesi gereken yerler listenizde Buenos Aires olmalı, burası dünyanın en heyecan verici şehirlerinden biri. Tadılacak pek çok harika lezzeti var, eğlencesi sabahlara kadar bitmiyor, şehrin ritmine kapılmanız çok kolay. Son not: İspanyolca bilmek Buenos Aires’te tabii ki büyük avantaj. Blog: Buenos Aires’e ne zaman ve ne için gittiniz? NİHAN BURUK: Arjantin’in başkenti Buenos Aires’e 27-30 Aralık tarihlerinde gittim. Üç günlük bir seyahat olarak düşündüm fakat orayı görünce “yaşamak istediğim şehir” desem de istemeye istemeye ayrılıp planladığım gibi Brezilya’ya devam ettim. KAOTİK BUENOS AİRES Blog: En çok nesini beğendiniz, sevdiniz? Şehri nasıl gezdiniz, Buenos Aires’te nasıl vakit geçirdiniz? N.B.: Renkli yapıları, mimarisi, güler yüzlü ve yardımsever insanları, pozitif enerjisi… En çok özlemini duyduğum pek çok şeyi burada buldum.

Kaotik yapısı ve kalabalık nüfusuyla İstanbul’a benzeyen Buenos Aires benim gittiğim tarihlerde bomboştu; rahatça gezebildim. Bu arada şehir çok güvenli. Botanik ve hayvanat “BUENOS AİRES’TE İNSANLAR SOKAKLARDA DANS EDİYOR; ŞEHRİN İSMİNİN GÜZEL HAVALAR OLMASIYLA ADETA METAFOR YAPIYORLAR!” bahçesini de gezdim, sokaklarda yürüdüm, bisiklete bindim… Ev yapımı zencefilli limonatası ve şehrin kendine has kokusu hala burnumda tütüyor. Blog: Buenos Aires’e tekrar gitmek ister misiniz ve evetse, neden? N.B.: Gelir düzeyinin değişken olduğu Buenos Aires’te insanlar sokaklarda dans ediyor. Şehrin isminin güzel havalar olmasıyla adeta metafor yapıyorlar. Burası göç şehri, tspanyollar ve ttalyanlar göç edip burada yaşamaya başlamışlar. Geniş caddeleri New York’taki Soho’yu andırı- KONFOR ÖN PLANDA Blog: Genel olarak nelerden ilham alırsınız? Hayal gücünüzü coşturan nedir? N.B.: Özgürlük içimizde! Toplumsal etkileşimse mutlak gerçeklerden. Ben de gittiğim yerlerden, tanıştığım insanlardan, bulunduğum şehirlerde gördüklerimden etkileniyorum. Bunlar kaçınılmaz şekilde yordur. Buenos Aires de insanları, yaşam tarzı ve dokusuyla beni bugüne kadar en çok etkileyen yerlerden biri.

Blog: Seyahat ederken ne giyersiniz? Bavulunuza mutlaka neler girer? N.B.: Seyahat kombinim yumuşak lastik ayakkabı, pamuklu tayt, atlet ve ka- püşonlu hırkadan oluşur. Kısaca, konfor ön planda. Bavulumu gittiğim yerde çok yürüyüp çok gezeceğimi varsayarak hazırlıyorum. Ne olur ne olmaz diye yanıma mutlaka bir yağmurluk da alırım. NİHAN BURUK’UN BUENOS AİRES’TEKİ FAVORİ ADRESLERİ Mekanlar Platza Sereano’daki restoran ve butikler. Restoran: Buenos Aires’in en iyi restoranlarından biri, Don Julio (Guatemala 4699. www.parrilladonjulio.com.a( ve Palermo Viejo. Butik: Ay Not Dead (www.oynotdeod.com.ar) Kokteyl: Mundo Bizarro da Campari Orange. Müze: Recoleto Müzesi gotik mimarisiyle ilham verici. Bu arada, Recolela semti şehrin kültürel ve tarihi merkezi. Evlta’nın da mezarının bulunduğu Recolela Mezarlığı, Arjantin ve Buenos Aires gezilerinin olmazsa olmaz durağı.

BİR GÜN MUTLAKA BUENOS AİRES Resimleri
BİR GÜN MUTLAKA BUENOS AİRES_7.jpgBİR GÜN MUTLAKA BUENOS AİRES_15.jpgBİR GÜN MUTLAKA BUENOS AİRES_0.jpgBİR GÜN MUTLAKA BUENOS AİRES_4.jpgBİR GÜN MUTLAKA BUENOS AİRES_17.jpgBİR GÜN MUTLAKA BUENOS AİRES_16.jpgBİR GÜN MUTLAKA BUENOS AİRES_18.jpg

Yorum Yaz