Aydınlatıcı Makyaj Teknikleri

MASKE GİBİ DURMAYAN KONTÜR YAPMAK YA DA YÜZÜNÜZE BEYAZ PUDRA SÜREREK AYDINLATMAYA ÇALIŞMAK… YENİ MAKYAJ TEKNİKLERİ ZOR GİBİ GÖRÜNSE DE ETKİLEYİCİ SONUÇLARA SAHİP. ŞİMDİ BEŞ YENİ GÖRÜNÜMÜN ARKA PLAN DETAYLARINI ÖĞRENİN. BU CESUR GÖRÜNTÜLERİ TEKRAR CANLANDIRMAK İÇİN ÜRÜNLER VE TÜYOLAR HAKKINDA BİLGİ EDİNME ZAMANI!

Asy’d popüler oln ve dudklrd gölge efekti yrtn bu ombre etkisi, genellikle bordo tonlrınd sdece dudğın ortsın uygulnrk, çıktn koyuy doğru sürülüyor. Uygulmsı ise oldukç bsit. Dudklrınızın ortsın z miktrd fondötenle dokunun. Dh sonr prmklrınızı kullnrk koyu mürdüm, bordo y d vişne tonlrındki mt vey gloss ypıdki rujunuzu dudğınızın ortsın sürün. Merkezde prmklrınızl iyice yyın. Böylece dış kenrlr doğru dğıtırken rujunuz sbitlenmiş olck. Üst dudğınızın üzerindeki dış kenr çizgisine ve lt dudğınızın merkezine şeklini belirginleştirmek için ydınltıcı uygulyın. Dikkt Edin Kuru y d çtlmış dudklrınız uygulm ypmyın. Peeling’le ölü deriyi ldıktn sonr rujunuzu sürün. Eğer hl derin çizgiler vrs, yoğun ypıd yenileyici bir dudk bkım kremi ile (Nuxe Reve de Miel Bum Levres dudk blmı, 25 TL; ecznelerde)

Aydınltıcı

Mkyj rtisti Dominic Skinner bir yıl önce ynklrd krom ydınltıcı fikri ile yol çıkmış. Bı trendin nsıl oluştuğunu ise şöyle nltıyor, “Metlik krom kplı bir rb gördüm. Işığın ynsımsındn gözlerimi lmdım. Bu efekti ciltte nsıl yrtırım diye düşünmeye bşldım. Cevp ruj oldu!” Bu görünümü oluşturmk için önce cildinizi nemlendirin. Ardındn renk eşitsizliklerinin ve kızrıklrın üzerine kptıcı uygulyın. Eğer dh fzl ışık ynsımsı isterseniz, likit ypıdki ydınltıcı ürünü msj yprk cildinize sürün. Koyu tenliyseniz şmpny y d gümüş tonlrınd, çık tenliyseniz buzlu ışıltı tonlrınd bir rujl görüntüyü sbitleyin. Elmcık kemiklerinizin üzerine, şkklrınız ve ynklrınızın ortsın ydınltıcıyı uygulyın. Doğl bir görünüm için llık fırçsı ile ydınltıcının keskin çizgilerini dğıtın, diyor Skinner.

Dikkt Edin Simli ydınltıcı kullnmyın. “Büyük simlere ship olmyn, metlik tonlrd krem bir ydınltıcı, size istediğiniz yn ynsımsını sğlycktır, diyor Skinner.

Gözlere boyut kzndırmk için en sık kullnıln yöntemlerden biri, göz kpğının her bölgesine ktmnlr hlinde çeşitli gölgeler oluşturmktır. Mkyj uzmnı Mrio Dedivnoviç bu tekniği kolyc hyt geçi için fr fırçsını suy btırmnızı öneriyor ve ekliyor. Ardındn fırçyı fr sürüp göz kpğınız uygulyın. İlk nd soluk bir renk göreceksiniz. Aynı işlemi tekrr edin. Göz çukuru y d dış kenrlr gibi hngi bölgenin dh yoğun olmsını istiyorsnız, o kısımlr yoğunlşın. Frı sürmeden önce fırçnızı her zmn tekrr ısltın.

Dikkt Edin Mt ve nüde tonlrdki frlrı sürmeyi denemeyin. Çmurlu bir görünüm oluşturck sten bitişe ship frlr dh iyi sonuç veriyor.

Bu tekniği bronzluk ve kontür ypm rsındki ince çizgi gibi düşünün. “Bu yöntem elmcık kemiğinin üzerinde ufk bir ışıltı ve tm üzerinde hfif bir bronzluk ile dh belirgin ynklr oluşmsını sğlıyor,” diyor mkyj sntçısı Lis PotterDixon ve ekliyor, “Fondöten fırçnız bronzlştırıcı pudr sürün. Ardındn elmcık kemiklerinize, burnunuz uygulyın. Etkileyici bir görünüm için büyük ve kbrık bir fırç kullnın.

Dikkt Edin Mt bronzlştırıcı pudr kullnın.

Eğer simli olnlrı kullnırsnız doğl durmycktır, diyor PotterDixon.

MALZEMELER

Bu teknikleri uygulmk için, kullndığınız fırçlr mlzemeleri kdr önemli.

PUDRA FIRÇASI

Fondöteninizi sürmek y d bronzlştırıcı pudrnızı dğıtmk için geniş çılı büyük bir pudr fırçsın ihtiycınız vr. Smshbox pudr fırçsı, 87 TL, Sephor; (0212)34560 35,

KONTÜR FIRÇASI

Doğl kıl ypısın ship ve kontür ypmk için tsrlnmış oln çılı fırç, uzmnlrın d fvorisi.

MAC kontür fırçsı, 113 TL;

FAR FIRÇASI

Göz frınızı ıslk y d kuru olrk uygulmk için kullnbilirsiniz. Urbn Decy fr fırçsı, 79 TL; urbndecy.com.tr.

[gllery ids=""]

Yorum Yaz