Aydınlatıcı Makyaj Teknikleri

MASKE GİBİ DURMAYAN KONTÜR YAPMAK YA DA YÜZÜNÜZE BEYAZ PUDRA SÜREREK AYDINLATMAYA ÇALIŞMAK… YENİ MAKYAJ TEKNİKLERİ ZOR GİBİ GÖRÜNSE DE ETKİLEYİCİ SONUÇLARA SAHİP. ŞİMDİ BEŞ YENİ GÖRÜNÜMÜN ARKA PLAN DETAYLARINI ÖĞRENİN. BU CESUR GÖRÜNTÜLERİ TEKRAR CANLANDIRMAK İÇİN ÜRÜNLER VE TÜYOLAR HAKKINDA BİLGİ EDİNME ZAMANI!

Asya’da popüler olan ve dudaklarda gölge efekti yaratan bu ombre etkisi, genellikle bordo tonlarında sadece dudağın ortasına uygulanarak, açıktan koyuya doğru sürülüyor. Uygulaması ise oldukça basit. Dudaklarınızın ortasına az miktarda fondötenle dokunun. Daha sonra parmaklarınızı kullanarak koyu mürdüm, bordo ya da vişne tonlarındaki mat veya gloss yapıdaki rujunuzu dudağınızın ortasına sürün. Merkezde parmaklarınızla iyice yayın. Böylece dış kenarlara doğru dağıtırken rujunuz sabitlenmiş olacak. Üst dudağınızın üzerindeki dış kenar çizgisine ve alt dudağınızın merkezine şeklini belirginleştirmek için aydınlatıcı uygulayın. Dikkat Edin Kuru ya da çatlamış dudaklarınıza uygulama yapmayın. Peeling’le ölü deriyi aldıktan sonra rujunuzu sürün. Eğer hala derin çizgiler varsa, yoğun yapıda yenileyici bir dudak bakım kremi ile (Nuxe Reve de Miel Bauma Levres dudak balmı, 25 TL; eczanelerde)

Aydınlatıcı

Makyaj artisti Dominic Skinner bir yıl önce yanaklarda krom aydınlatıcı fikri ile yola çıkmış. Bı trendin nasıl oluştuğunu ise şöyle anlatıyor, “Metalik krom kaplı bir araba gördüm. Işığın yansımasından gözlerimi alamadım. Bu efekti ciltte nasıl yaratırım diye düşünmeye başladım. Cevap ruj oldu!” Bu görünümü oluşturmak için önce cildinizi nemlendirin. Ardından renk eşitsizliklerinin ve kızarıkların üzerine kapatıcı uygulayın. Eğer daha fazla ışık yansıması isterseniz, likit yapıdaki aydınlatıcı ürünü masaj yaparak cildinize sürün. Koyu tenliyseniz şampanya ya da gümüş tonlarında, açık tenliyseniz buzlu ışıltı tonlarında bir rujla görüntüyü sabitleyin. Elmacık kemiklerinizin üzerine, şakaklarınıza ve yanaklarınızın ortasına aydınlatıcıyı uygulayın. Doğal bir görünüm için allık fırçası ile aydınlatıcının keskin çizgilerini dağıtın, diyor Skinner.

Dikkat Edin Simli aydınlatıcı kullanmayın. “Büyük simlere sahip olmayan, metalik tonlarda krem bir aydınlatıcı, size istediğiniz ayna yansımasını sağlayacaktır, diyor Skinner.

Gözlere boyut kazandırmak için en sık kullanılan yöntemlerden biri, göz kapağının her bölgesine katmanlar halinde çeşitli gölgeler oluşturmaktır. Makyaj uzmanı Mario Dedivanoviç bu tekniği kolayca hayata geçi için far fırçasını suya batırmanızı öneriyor ve ekliyor. Ardından fırçayı fara sürüp göz kapağınıza uygulayın. İlk anda soluk bir renk göreceksiniz. Aynı işlemi tekrar edin. Göz çukuru ya da dış kenarlar gibi hangi bölgenin daha yoğun olmasını istiyorsanız, o kısımlara yoğunlaşın. Farı sürmeden önce fırçanızı her zaman tekrar ıslatın.

Dikkat Edin Mat ve nüde tonlardaki farları sürmeyi denemeyin. Çamurlu bir görünüm oluşturacak saten bitişe sahip farlar daha iyi sonuç veriyor.

Bu tekniği bronzluk ve kontür yapma arasındaki ince çizgi gibi düşünün. “Bu yöntem elmacık kemiğinin üzerinde ufak bir ışıltı ve tam üzerinde hafif bir bronzluk ile daha belirgin yanaklar oluşmasını sağlıyor,” diyor makyaj sanatçısı Lisa PotterDixon ve ekliyor, “Fondöten fırçanıza bronzlaştırıcı pudra sürün. Ardından elmacık kemiklerinize, burnunuza uygulayın. Etkileyici bir görünüm için büyük ve kabarık bir fırça kullanın.

Dikkat Edin Mat bronzlaştırıcı pudra kullanın.

Eğer simli olanları kullanırsanız doğal durmayacaktır, diyor PotterDixon.

MALZEMELER

Bu teknikleri uygulamak için, kullandığınız fırçalar malzemeleri kadar önemli.

PUDRA FIRÇASI

Fondöteninizi sürmek ya da bronzlaştırıcı pudranızı dağıtmak için geniş açılı büyük bir pudra fırçasına ihtiyacınız var. Smashbox pudra fırçası, 87 TL, Sephora; (0212)34560 35,

KONTÜR FIRÇASI

Doğal kıl yapısına sahip ve kontür yapmak için tasarlanmış olan açılı fırça, uzmanların da favorisi.

MAC kontür fırçası, 113 TL;

FAR FIRÇASI

Göz farınızı ıslak ya da kuru olarak uygulamak için kullanabilirsiniz. Urban Decay far fırçası, 79 TL; urbandecay.com.tr.

Aydınlatıcı Makyaj Teknikleri Resimleri
Aydınlatıcı Makyaj Teknikleri _4.jpgAydınlatıcı Makyaj Teknikleri _21.jpgAydınlatıcı Makyaj Teknikleri _18.jpgAydınlatıcı Makyaj Teknikleri _1.jpgAydınlatıcı Makyaj Teknikleri _2.jpgAydınlatıcı Makyaj Teknikleri _23.jpgAydınlatıcı Makyaj Teknikleri _27.jpgAydınlatıcı Makyaj Teknikleri _24.jpg

Yorum Yaz