Sonbahar-Kış koleksiyonları stalk

Bir değişiklik yapıp bu defa Instagram’da Sonbahar-Kış koleksiyonlarını stalk’ladım ve ortaya yaz bitmeden; sonbahar-kış aylarının trendlerine yakından göz atabileceğiniz bir yazı çıktı. Konuya girmeden ufak bir dipnot; bir kez daha farkına vardım ki; kendi adıma Sonbahar-Kış koleksiyonlarını daha çok seviyorum… Yeni sezon genel hatlarıyla şöyle: Dünyada ekomik krizler, güçlükler de olsa; runwayler de sıkça karşımıza çıkan ‘oversized’ parçalar, bu krizler ve güçlüklere karşı adeta bir tutum niteliğinde değerlendiriliyor. Bu tutuma yakın duran 6 moda markasını markajıma aldım. Mustafa Oral Ünlü Balmain Bu sezon Balmain’in hikayesini bir biniciden aldığını düşünüyorum. Uzun binici çizmeleri ile kombinlediği takım elbiseler, at binmeseniz bile bu çizmeleri günlük hayatta kullanabileceğinizin sinyallerini veriyor. Balmain’in ‘kitsch’ ama bir o kadar da ‘chic’ olan görüntüsü zaman zaman gözlerimi fazla kamaştırsa da, şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki; ipek, saten, parlak ve işlemeli ceketler bu sezon favorilerim arasında. Ekose seven hipsterler, sözüm size; bu sezon gerekiyorsa ruhunuzu şeytana satın ve ekose bir Balmain gömlek edinin.

Comme des Garcons Homme Plus Patchworkler, çizgiler, ekoseler, puantiyeler, şortlar, çiçekler ve tabi ki karşınızda Comme des Garcons Homme Plus… Her runway’ini ayrı bir heyecanla beklediğim Comme des Garcons, bu sezon için tüm alametifarikalarını bir araya toplayıp karşımıza öyle çıkıyor. Özellikle patchwork kolları olan ceketlerle ön plana çıkan koleksiyon, deri detayları da fazlasıyla içinde barındıyor. Siyah kombinlerdeki deri, zımba ve kemer detayları ile fazlaca asi bir görünüme bürünmüş. Slim fit ceketlerin tamamlayıcısı olarak seçilen oversized şortlar da sokak stili için styling ilhamı veren parçalar arasında. Baş aksesuarı olarak kullanılan çiçekleri günlük hayatta rahatlıkla kullanabilir miyiz bilmiyorum ama elimizde o çiçeklerle kışın griliğine inat rengarenk yürümekte iyi bir öneri olabilir. Gucci Onun için gerçek bir ‘eklektik’ diyebilirim. Snoopy baskılı tişört, dallı-güllü işlemeli bir ceket, ipek pijamalar, tüylü terlikler, kadife bomber ceket, ekoseli pelerin, büyük örgü bereler… Evet Gucci runway’desiniz. Tek cümleyle tüm koleksiyon favorim, eksiksiz her parçasını defilede yapılan stylingler ile üzerimde taşıyabilirim. Gucci bu sezon da, zor olan parçaları adeta bir enstalasyon gibi karşımıza çıkarıyor.

Kalıpları, kumaş seçimleri, desenleri, baskıları ve nakışları ile erkek modası için yeni bir erkek silüeti yaratan marka, sokaklarda olmasa da runway arrivial’larda oldukça karşımıza çıkacak gibi gözüküyor. Özellikle moda bağımlıları ve karakterlerinin sık sık tercih edeceği bir sonbahar-kış koleksiyonu biz Gucci severleri bekliyor. Prada’nın güvenli topraklarındayız. Her ne kadar runway’lerinde yüksek doz moda kokan look’larla bizi selamlasa da, ürünler tek başına çok minimal, çok cool, çok güvenli. Benim favorim tarçın paltolar. Gri renk ve ekoselerin sıklıkla işlendiği koleksiyon gerçek bir şehir erkeğinin tüm ihtiyaçları düşünülerek tasarlanmış. Kısa ispanyol paça paltolar, oversized gömlekler, diz altı paltolar, trikolar, kısacası bu sezon Prada şehir erkeğinin en güvenli markalarından biri. Sonbahar’ın rengi nedir? diye sorarsanız; FW koleksiyonunu gördüğümden bu yana Dries Van Noten’in kullandığı tüm renkler diyebilirim. Sonbahar-kış muhtemelen uzunca bir süre, bu kadar muhteşem bir renk skalası dışında daha iyi anlatılamayabilir. Koleksiyonda oversized paltolar, şortlar ve pantolonlar favorim. “Nakış ve aplike cool bir şekilde nasıl kullanılır?” sorusunun cevabını sweatshirt’lerde ve ceketlerde uyguladığı nakış ve aplike teknikleri ile net bir şekilde alıyorum. Kadife, kürk, ipek, ipek saten gibi yine en iyi kumaşları kullanan bu cool marka, yine yeniden her look’unda gösterdiği ince tavrıyla beni büyüledi.

Sonbahar-Kış koleksiyonları stalk Resimleri
Sonbahar-Kış koleksiyonları stalk_2.jpgSonbahar-Kış koleksiyonları stalk_4.jpgSonbahar-Kış koleksiyonları stalk_7.jpgSonbahar-Kış koleksiyonları stalk_1.jpgSonbahar-Kış koleksiyonları stalk_5.jpgSonbahar-Kış koleksiyonları stalk_17.jpgSonbahar-Kış koleksiyonları stalk_9.jpgSonbahar-Kış koleksiyonları stalk_8.jpgSonbahar-Kış koleksiyonları stalk_19.jpgSonbahar-Kış koleksiyonları stalk_16.jpgSonbahar-Kış koleksiyonları stalk_26.jpg

Yorum Yaz