Doğru Meditasyon Nasıl Yapılır?

dogru meditasyon nasil yapilir 9

Doğru Şeyi Yp Meditsyonu, hytınızı yşmnın en iyi yolunu bulmnız yrdımcı oln bir meditsyon tekniğidir. Bu meditsyonu uyguldığınızd, bşklrın krşı şefktinizi rtırmnın bir yolu olrk doğru şeyi ypmy odklnırsınız.

Doğru Şeyi Yp Meditsyonu nedir?

Doğru şeyi ypm meditsyonu, hytınızı değerlerinizle uyumlu şekilde yşmnız yrdımcı oln bir uygulmdır. Motivsyonlrınız ve idellerinizle bğlntı kurmnın ve onlrı destekleyen seçimler ypmnın bir yolu.

Doğru şeyi ypm meditsyonu ypmk için önce değerlerinizin ne olduğunu bulmnız gerekir. Bu zor bir görev olbilir, nck sizin için neyin önemli olduğunu düşünmek için zmn yırmnız önemlidir. Bir değerler listesine ship olduğunuzd, bunlrl uyumlu klmnız yrdımcı olck her gün kendinize sorulr sormy bşlybilirsiniz. İşte doğru olnı ypmk meditsyonu ypmk için beş ipucu:

1. Değerlerinizin bir listesini ypın ve hfızy lırken her birini işretleyin. Bu, sizin için önemli oln şeylere odklnmnız yrdımcı olcktır.

2. Vereceğiniz bir krr olduğund, bu seçimin değerlerinizle nsıl örtüşeceğini kendinize sorun. Bu, bir kişi olrk kim olduğunuz uygun seçimler ypmnız yrdımcı olcktır.

3. Zor ols bile sizin için önemli oln şeyleri svunmy istekli olun. Birisi değerlerinizi elinizden lmy çlışıyors, birkç yeni değer yrtmnız bile gerekebilir.

4. Hytınızd neyin önemli olduğunu düşünerek meditsyon ypın ve rdındn on göre hreket edin. Örneğin, bir iş görüşmesine gitmeden önce meditsyon ypın ve işe şirketin çlışnlrı için ship olduğu bşrı güdüsü ve beklentileriyle ynı şekilde geldiğinizden emin olun.

5. Değerler listenizde ne kdr ilerlediğinizi tkip edin, her birini bşrdıkç kontrol edin – çünkü ilerleme kydetmek, hytınızd her zmn güzel ve değerli bir şey olck oln doğru şeyi ypmk nlmın gelir. Dr’dn dh fzl hrik içerik için .Lur Bermn bury tıklyın true, birkç tne yeni ypmnız gerek yok.

6. Hytınızd neyin önemli olduğunu düşünerek meditsyon ypın ve rdındn on göre hreket edin. Örneğin, bir iş görüşmesine gitmeden önce meditsyon ypın ve işe şirketin çlışnlrı için ship olduğu bşrı güdüsü ve beklentileriyle ynı şekilde geldiğinizden emin olun.

7. Bu değerler listesini okurken kendinizi bşklrıyl krşılştırmyın, htt geçmiş hlinizle şimdiki hlinizi krşılştırmyın çünkü krşılştırm ypıldığınd her ikisi de çrpıtılbilir.

[gllery ids="109032,109033,109034,109035,109036,109037,109038,109039,109040,109041"]

Neden Meditsyon Ypmlısınız?

Meditsyon ypmy bşlmnız için çok syıd neden vr ve fydlrı çok geniş. İşte birçok fyddn sdece birkçı:

-Meditsyon, odklnmnızı ve konsntrsyonunuzu geliştirmenize yrdımcı olbilir.

-Duygulrınızı düzenlemenize ve stres seviyenizi zltmnız yrdımcı olbilir.

-Dh huzurlu ve mutlu bir yşm yol çbilir.

Meditsyon Size Nsıl Yrdımcı Olbilir?

Meditsyon, insnlrın odklnmsın ve rhtlmsın yrdımcı olbilecek bir rç olrk uzun zmndır biliniyor. Peki meditsyon gerçekte ne ypr? Bu blog gönderisinde, meditsyonun kişisel ve profesyonel yşmınızd size nsıl yrdımcı olbileceğini keşfedeceğiz.

Meditsyonun Fydlrı Nelerdir?

Meditsyon, yüzyıllrdır süregelen bir uygulmdır. İnsnlrın odklnmsın ve rhtlmsın yrdımcı olmk için kullnılmıştır. Meditsyonun stresi zltmk, konsntrsyonu iyileştirmek ve zihinsel sğlığı iyileştirmek gibi birçok fydsı vrdır. İşte en yygın fydlrdn beşi:

1. Azltılmış stres: Meditsyon ypn kişiler genel olrk stres düzeylerinin zldığını bildirdiler. Meditsyonun, duygulrı yönetmenize ve zor durumlrd skin klmnız yrdımcı olbilecek stres tepkisini zltmy yrdımcı olduğu düşünülmektedir.

2. Geliştirilmiş konsntrsyon: Meditsyon ypnlr genellikle meditsyon ypmynlrdn dh iyi odklnır ve dikkt çeker. Bunun nedeni muhtemelen meditsyonun beyninizi her seferinde tek bir şeye odklnmsı ve düşüncelerinizi kontrol etmesi için eğitmesidir.

3. İyileştirilmiş zihinsel sğlık: Çok syıd rştırm, meditsyon ypn kişilerin kygı ve depresyon ornlrının zlmsı d dhil olmk üzere zihinsel sğlık sonuçlrını iyileştirdiğini göstermiştir. Bunun nedeni muhtemelen meditsyonun size düşüncelerinizi ve duygulrınızı nsıl düzenleyeceğinizi öğretmesidir.

4. Artn esenlik duygusu: Meditsyonun esenlik ve mutluluk duygulrını rttırdığı gösterilmiştir. Bunun nedeni muhtemelen stres düzeylerini düşürmesi, konsntrsyonu rtırmsı ve zihinsel sğlığı iyileştirmesidir.

5. Azln klp hstlığı riski: Meditsyonun stres düzeylerini düşürerek klp hstlığı geliştirme riskini zlttığı gösterilmiştir. Bunun nedeni muhtemelen meditsyonun zihninizi ve bedeninizi skinleştirmesi ve bunun d tnsiyon seviyenizi düşürmesidir.

6. Düşük inme riski: Meditsyonun, sğlıklı bir klp tış hızını korum yeteneğinizi geliştirerek felç riskini zlttığı gösterilmiştir. Bunun nedeni muhtemelen klp hstlığın ve felce krşı koruyn kn bsıncını düşürmesidir.

Yorum Yaz