Dekoratif kitaplik modelleri

Büyükler gibi çocukların da özel bir odaya gereksinimleri vardır; böyle bir oda çocuklar için beslenmeleri kadar önemlidir.

Her şeyden önce, bjr insanın boyu posu ile gereksindiği odanın boyutları arasında bir ilişki olmadığı gerçeğini göz önüne almakla işe başlamak gerekir. Yeni doğmuş küçücük bir bebek için, erişkin bir insandan çok daha geniş bir oda ayırmak gerekebilir. Bu cildin çocuk odasına ayrılmasının başlıca nedenlerinden biri budur.

Yaşanılan ortam

Bir çocuğun dünyası, doğal olarak, ana babasına bağlıdır. Bazı kişiler bir kronometre işleviyle çocuğun eğitimine yönelik programlar yapar, sayılamayacak kadar çok sınırlamayla çocuğu kurulu bir makineye çevirmeye çalışırlar. Böylece hoşgörüden yoksun, katı bir ortam yaratmış, özellikle de çocuğun gereksiniminden çok kendi düşünce ve tutkuları doğrultusunda, davranmış olurlar. Bazı kişilerse üstlendikleri yükümlülüğün önemini unutarak çocuğu zorbalıkla yönetmeye kalkar, onları korkutur, ürkütürler. Ama bu davranışları sonucunda, gerilimli ve güvensiz bir ortam yaratmaktan başka şey elde edemezler.

Gene bazı kişiler, kendi tasarılarını gerçekleştirmek için çocuklarını bir araç olarak görürler. Bunların çocuklarını yaşattıkları ortam da soğuk, ilgisiz, duygudan yoksun, bir ortamdır.

Oysa bir bebeğin bile açıklanamayacak bir biçimde, kendisine yöneltilen ilginin niteliğini çok iyi anladığını hiç unutmamak gerekir. Çocuk istenilmediğini, kendisine ilgisizlikle ya da hoşgörüden yoksun bir gözle bakıldığını anlar. Bütün bunların yanında, ne derece sevildiğini de fark eder. Konunun sevindjrici yanı, aileye yeni bir üye katılmasının genellikle sevinçle karşılanmasıdır. Çocuk, katı bir eğitim yerine yeterince disiplin ve büyük bir sevgi gördüğü, gereksinimlerinin her şeyden önemli tutulduğu, ilgisizlikle değil incelikle, zorla değil seve seve bakıldığı sıcak ve şefkat dolu bir ortamda büyüyorsa, kuşkusuz ilerde yaşama çok daha kolay uyum sağlayacaktır.

Kitaplık-modeli-2016.jpg 3K

Dekoratif kitaplik modelleri Resimleri
Kitaplık-modeli-2016.jpg

Dekoratif Kitaplık Modelleri (46) – Ev Dekorasyonu 3K

Dekoratif Kitaplık Modelleri (46) - Ev Dekorasyonu

Kitaplık Modelleri Katalog En Yeni Modelleri Ve çeşitleri 3K

Kitaplık Modelleri Katalog En Yeni Modelleri Ve çeşitleri

Dekoratif Kitaplık Modelleri – Ev Dekorasyonu 3K

Dekoratif Kitaplık Modelleri - Ev Dekorasyonu

Yorum Yaz