Penye elbise modelleri

Rahatlığına düşkün hanımların tercihi penye elbiseler özellikle yaz aylarının güzel parçalarından biri. Pikniğe giderken, alışverişe, gezmeye giderken kısaca bir çok zaman tercih edebileceğiniz penye elbise modelleri salaş görünüşleri ile son yılların modasına da çok uygun.

Genelde dümdüz uzanan, tek renk ve sıfır kol diye tabir ettiğimiz kollara sahip penye elbiseler bu yıla kadar rahatlığı seven hanımların vazgeçilmezlerinden oldu. Fakat artan ilgi ile birlikte penye elbise modelleri de çeşitlenmeye başladı. Artık elbiseye baktığımızda çoğu zaman penye elbise olduğunu bile anlayamayabiliyoruz. Hem penye olup hemde vücuda tam oturan, renk renk ve desen desen penye elbiseler bu sezon hepimizi şaşırtacak bence.

Büyük ve ünlü mağazaların çoğunun yeni sezonlarına göz attım. Dikkatimi en çok bol çiçek desenli kıyafetlere bu sene çok yer verilmesi çekmişti. Aynı moda rüzgarı anlaşılan o ki penye elbiselere de vurmuş. Dümdüz renklerden kurtulan penye elbise modelleri hem kesimleri hemde desenleri ile çok cici hale gelmiş. Elbise modelleri arasında benim elimin daha önce çok gitmediği penye elbiseler bu halleri ile benim dahi dikkatimi çektiğine göre, eminim bu yıl çok göreceğimiz elbiseler arasında yer alacak.

penye elbise modellerinde de tıpkı diğer elbise modellerinde olduğu gibi küçük detaylar dikkatimi çekti. Kemer kullanımı ile farklılaştırılmış mini penye elbiseler çok şık göründü gözüme. Yine bu yılın modasına uygun olarak penye elbiseleri arasında da pli kullanılmış ve pli penye ile de çok sevimli görünmüş. Bazı modellerde metal detaylar ve düğme görünümlü detaylara da yer verilmiş. En şık penye elbise tasarımları arasında ise dizlere kadar uzanan, pli ile canlandırılmış ve bel kısmında kemer kullanılmış modeller yer alıyor.

Bazı penye modellerinde ise yine klasik penye elbiselerde olduğu gibi sıfır kol kullanılmış ama farklılık yaratmak için kollar sırt kısmına doğru bollaştırılarak hem rahat hemde salaş bir görüntü yakalanmış.

Penye elbiselerin en büyük avantaj ise terletmemeleri. Bu özellikleri ile yaz aylarında sıkça tercih edilmesine şaşmamak gerek. Malum penye sağlık açısında da tercih edilmesi önerilenler arasında.

Penye elbise modelleri Resimleri



Yorum Yaz